День поля ТОВ «Агрокультура Захід», Львівська обл., Буський, Золочівський р-ни, 29 вересня 2014 р.

327

Разом з учасниками Дня поля оглядаємо достиглі площі кукурудзи, що поблизу с. Кізлів Буського р-ну Львівської області, обабіч траси Київ-Чоп. На перший погляд – кукурудза, як кукурудза, посіви, як посіви. Ніби нічого особливого. Але з почутої інформації фахівців відкриваєш для себе цікаву деталь, що це поле – експериментальне. А, отже, оригінальне і самобутнє.

Власне з ініціативи та підтримки ТОВ «Агрокультура Захід» свої сорти і гібриди качанистої цьогорічної весни одночасно посіяли більше двадцять насіннєвих компаній. Одна біля одної. Як добрі, помірковані сусіди, а не лише як конкуруючі фірми, зібрались представники компаній: BASF, ByFrederic (Кодісем), ДоуАгроСайенсіс, Євраліс, Заатбау, Заатен-Уніон, КВС, Лімагрейн, Маїсадур Семанс, Монсанто, Піонер, RAGT, Самміт-Агро Юкрейн, Сингента, Сідера, Штрубе. Посіяли, звичайно, найкраще насіння, яке до цього вже пройшло випробування у різних областях України та за рубежем.

До слова: на площі 60 гектарів демонстраційного поля, а це паї місцевих селян, заплодоносили одразу 135 сортів і гібридів. Діюча колекція під відкритим небом. На зерно і для виробництва кормів. Генетичне різноманіття,  адаптоване до різних кліматичних умов.

Відомо, що кукурудза – одна з найважливіших сільськогосподарських культур. Разом із пшеницею та рисом вона належить до трьох головних зернових культур у світі. А за врожайністю посідає перше місце серед них. При відповідному агрофоні, чіткій виробничій дисципліні та за сприятливих кліматичних умов кукурудза забезпечує врожайність зерна понад 6 тонн з гектара. Хоч більшість представників компаній, які знайомили присутніх з вирощеною продукцією, впевнено називали значно вищі цифри. Якщо кажуть – то знають.

На тлі енергетичного колапсу кукурудза є рятівним світлом у кінці тунелю. Як цінне енергетичне джерело. Наприклад, одна тонна зерна забезпечує виготовлення 420-480 літрів біоетанолу для виробництва біодизельного пального.

Ярослав Балицький, регіональний представник ТОВ «Заатбау Україна»:

«День поля «Технологічні аспекти вирощування кукурудзи та соняшнику 2014» – чудова нагода для навчання аграріїв, щоб порівняти сорти та вирощені гібриди на їх урожайність, вологість та інші характеристики. Звичайно, термін посіву кукурудзи 7-8 травня вважається дещо запізнілим для Львівщини. Хвилювання було. Але на щастя склалось усе непогано для всіх учасників цього проекту. Компанія «Заатбау» представила на цьому демополі 21 із 22 зареєстрованих гібридів кукурудзи. Навіть незважаючи на близьку присутність посадки тополі біля демонстраційного поля та часті опади на жодному гібриді не було сажкової хвороби. Якщо насіння генетично сильне і стійке до несприятливих умов, йому жодні відхилення від норми не страшні. І таку кукурудзу з високими якісними характеристиками на Україні уже маємо».

Далі переїжджаємо у сусідній Золочівський район, с. Білий Камінь. Тут на 80-ти гектарах поля посіяна, вирощена і доглянута соняшникова плантація. Сприятливе природне розташування демонстраційного поля забезпечило високу врожайність 82 гібридів цінної олійної культури. Агроном-дослідник ТОВ «Агрокультура Захід» Ярослава Гойсалюк розповіла про технологію вирощування соняшнику у господарстві та завершила насичену програму заходу підсумками.

Якщо народилась співпраця виробників насіння кукурудзи та соняшника – то одного Дня поля замало. Є потреба частіше зустрічатись. Хоча б тричі на рік. Крім посівної, наприклад, у червні під час вегетації рослин, а взимку на підсумкове навчання та обмін досвідом.

Анатолій Очколас

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here