День поля ПП “Західний Буг”, Львівська обл., Бродівський р-н, 26 червня 2015 р.

338

Приватне підприємство «Західний Буг», один із найбільших сільськогосподарських виробників Львівщини, другий рік поспіль запрошує аграріїв відвідати День поля. Підприємству є що показати, адже воно активно розвивається і охоплює все нові ланки господарської діяльності. Протягом останніх 5 років компанія збільшила свій банк землі до 35 тис. га, які розподілені між 8 структурними підрозділами. Працює агрохімічна лабораторія, 3 елеватори у Бродівському, Буському і Сокальському районах. А 2013 року у м.Броди запущено в роботу власний насіннєвий завод, який дозволив ПП «Західний Буг» змінити статус покупця насіння на статус елітного і репродукційного насіннєвого господарства.

Цьогоріч День поля відбувся 26 червня поблизу с.Гаї Суходільські, у Бродівському районі Львівської області. У програмі заходу – огляд демонстраційних і насіннєвих посівів та ознайомлення з характеристиками сортів зернових культур. На полі закладено демо-ділянки чи не усіх оригінаторів насіння, які представляють свою продукцію в Україні. Це – KWS (Німеччина), Saaten Union (Німеччина), NPZ-Lembke (Німеччина), Strube (Німеччина), Oseva Eximpo Praha (Чехія), Saatbau-Linz (Австрія), Syngenta (Швейцарія) та вітчизняні – Інститут фізіології рослин та генетики НАН України, ННЦ «Інститут землеробства НААН». Загалом представлено демонстраційні посіви 25 сортів озимої пшениці, 4 сорти ярої пшениці та 11 сортів озимого ячменю. Унікальне поле, широкий асортимент сортів, кожен з яких вирізняється своєю чистотою, здоров’ям і високою схожістю!

Свято відвідали представники Львівської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Київської та навіть Харківської областей, загалом – більше 60 учасників.

Представники компаній-оригінаторів насіння ознайомили присутніх із особливостями кожного з сортів, а агрономи ПП «Західний Буг» розповіли про технологію вирощування.

Марцінко Євген Володимирович, головний агроном ПП «Західний Буг» розповів про мету проведення Дня поля:

– Основною ідеєю сьогоднішнього нашого зібрання є зустрітися з потенційними клієнтами, які займаються вирощуванням с/г культур, щоби познайомитися з ними ближче, поспілкуватися, розповісти про наше підприємство, задля того, щоб в подальшому контактувати більш щільніше. Адже головна мета ПП «Західний Буг» – вирощування і продаж, поширення хорошого якісного насіннєвого матеріалу для навколишніх господарств, які займаються виробництвом с/г культур у нашому регіоні.

– Які особливості цього року? В якому стані поля, посіви? – питаємо.

Я б сказав, що це один з найкращих, найунікальніших років. Минулорічні погодні фактори були дуже сприятливі для вирощування с/г культур, а цього року, крім холодної весни, нічого негативного я не бачу. Ми очікуємо досить високі хороші врожаї і якісну продукцію.

Далі у програмі Дня поля – відвідання насіннєвого заводу у м.Броди. До уваги гостей було представлено технологічний процес приготування насіння на німецькому обладнанні Petkus та схему проведення контролю якості на всіх етапах роботи з насінням. На сепараторі проходить груба (первинна) і тонка (вторинна) очистка, що забезпечує видалення рослинних рештків, дрібного зерна і насіння бур’янів. Трієрний блок вилучає довгі й короткі домішки з насіння. Пневмостіл виділяє насіння із найбільшою питомою вагою для забезпечення найвищої енергії проростання та схожості. І на завершення – процес протруєння – точне дозування і рівномірне нанесення протруйників на насіння. Під час запуску технологічної лінії присутні мали змогу ознайомитись із принципом роботи всіх машин. Кожен зміг побачити та порівняти якість насіння, яке поступає на очищення і якість насіння, отриманого після кожного етапу проходження через очисне обладнання. У кінцевому результаті ми отримали насіння з високою масою 1000 насінин та схожістю. Це забезпечує найвищий потенціал для проростання та розвитку насіння у рослину.

Гамерник Юрій Йосипович, керівник Бродівського елеватора ПП «Західний Буг»:

– Наш елеватор, мабуть, є найменшим із усіх елеваторів ПП «Західний Буг». Але у нас є перевага – ми маємо насіннєвий цех, виготовляємо насіння. Потужність насіннєвого цеху – 200 т/добу. Виготовляємо насіння ячменю, пшениці, сої для своїх потреб, і також працюємо для потреб клієнтів. Готуємо насіння як зі свого насіннєвого матеріалу, так і приймаємо насіннєвий матеріал від клієнтів і надаємо послуги виготовлення насіння.

Цього року в нас йде розширення, доставляємо бочки, силоси. Задля покращення роботи насіннєвого цеху, поставили 4 бочки по 540 т і один оперативний бункер на 240 т. Це дає нам можливість більш оперативно приймати матеріал від клієнта, засипати його в бункер, переробляти, виготовляти насіння. Для зберігання насіннєвого матеріалу також використовуємо склади.

На наш елеватор, у насіннєвий цех, зерно поступає з поля після комбайнів. Тут ми його складуємо, це і є насіннєвий матеріал. А коли насіннєвий матеріал у цеху проходить первинну, вторинну очистку – це вже насіння. Насіння буває не протруєне і протруєне – те, що проходить через механізм протруйника. Вже готове насіння фасуємо в біг-беги, в залежності від потреб фермерського господарства, і складуємо для реалізації. Можемо засипати й у мішечки по 25 кг, 50 кг, реалізуємо його через магазини, через дилерів у інших містах.

Задля підтримання статусу елітного насіннєвого господарства та забезпечення своїх клієнтів якісним посівним матеріалом, у ПП «Західний Буг» створена агрохімічна лабораторія. Нею здійснюється агрохімічний супровід вирощування сільськогосподарської продукції, а також аналізу ґрунту, визначення його класу і передумов внесення тих чи інших добрив під ту чи іншу культуру в певну сівозміну.

Про основні послуги, які надає лабораторія, нам розповів її завідувач Роман Харчук. Один із головних напрямів – надання рекомендацій із живлення. Сюди входить безпосередньо аналіз ґрунту та картографування – аналіз визначення зон ґрунтових відмін. За результатами цих аналізів надається технологія живлення тої чи іншої культури залежно від попередника, або сівозміни. Також проводиться збалансований супровід листкової діагностики. Під час вирощування сільськогосподарської продукції відбирається рослинний матеріал певної культури та аналізується на вміст макро- і мікрокомпонентів. Визначається рівень їх забезпеченості та, відповідно, потреба у швидкому реагуванні – внесенні тих чи інших добрив, або систем захисту.

Контролює лабораторія і якість добрив на відповідність сертифікатам якості. Якщо добрива не відповідають певним вимогам, вказаним у сертифікаті, відбувається або кореляція живлення, або ж добрива повертаються замовнику.

Та основним напрямком роботи лабораторії є надання фермерським господарствам послуг із систем живлення культур.

Роман Харчук, завідувач агрохімічної лабораторії ПП «Західний Буг»:

– Ми до цього йшли 4 довгих роки. В системі живлення використовуємо лише іноземні методики. Отримавши цифри результатів дослідження, у дуже багатьох, 80-90% фермерів, виникає запитання: а що я з цими цифрами маю робити? Тому нашою метою є не надати лише цифри фермеру, а надати системну консультацію: скільки, коли, в який термін і під яку культуру, враховуючи фактори попередніх культур, врожайності та інше, Ви повинні внести певного продукту, застосувати ту чи іншу технологію. Тобто надаємо клієнтам повний агрономічний супровід.

– Агрохімічна лабораторія ПП «Західний Буг», – продовжує Роман Харчук, – проводить контроль якості своєї вирощеної с/г продукції, зокрема здійснює аналіз показників, які визначають клас продукції. Це вміст білку, вміст клітковини, клейковини, якість клейковини та інші показники, які характеризують ту чи іншу культуру. Маючи у структурі нашого підприємства ТзОВ «Молочні ріки», ми проводимо контроль якості кормів та комбікормів, які застосовуються під час годування ВРХ. Створена лінія виготовлення своїх кормосумішей, тому контролюємо якість як вхідної сировини так і вихідного продукту, що забезпечує правильний раціон для худоби.

Лабораторія працює вже 5 рік. Атестована в системі УкрСЕПРО. Зараз проводиться робота з акредитації лабораторії відповідно до вимог ДСТУ ISO 17025, щоб результати роботи лабораторії визнавалися не тільки в Україні, а й у Європі та світі.

На Дні поля фахівці ПП «Західний Буг», як і завжди, з радістю надавали вичерпну інформацію стосовно технології, а також продемонстрували насіннєві посіви і відповідали на всі запитання учасників заходу щодо вирощування насіння для отримання щедрого врожаю.

Марія Хрунь