Конкурентів і партнерів об’єднало спільне поле

253

Те, що відомі конкуруючі насіннєві компанії в Україні стали партнерами, колегами, як на нині, факт приємний та унікальний. Кожна з них, звичайно, активно бореться за свого клієнта, прагне будь-що його переконати придбати якомога більше її продукції і заробити на цьому. Бізнес, як без нього? Але, коли потрібно, ті ж самі представництва вміють домовлятись, об’єднувати свої зусилля щоб спільно вирішувати поставлені завдання. Скажімо, як це відбулось на Львівщині.

Компанії «Заатбау», «Дюпон Піонер», «Монсанто» та «Євраліс Семенс» восени минулого року біля села Сапіжанка, на виділеній площі ФГ «ЛІМ» Кам’янка-Бузького району посіяли кращі свої гібриди озимого ріпаку. Вийшла повноцінна лінійка і для знайомства і для оглядин. І щоб знайти те, що шукав давно і про що мріяв. Із своєю продукцією компанії опинилися одна біля одної пліч-о-пліч, без усіляких меж. Лише таблички нагадують про інтелектуальну власність. Насіння гібридів – вищеназваних компаній, а технології догляду за посівами передали фермерському господарству. Про День поля, обласний семінар, також була спільна домовленість сторін. Він і відбувся 15 червня 2015 року на базі ФГ «ЛІМ» Кам’янка-Бузького району Львівської області. В його роботі взяли участь керівники та агрономи більше 20-ти господарств області, а також представники фірм-дитриб’юторів.

У теоретичній частині компанії презентували розширену нову лінійку гібридів озимого ріпаку. За результатами випробувань вони засвідчують врожайність на рівні або вище за сучасні еталони, які є на ринку і дають змогу сільським господарям обирати як класичну технологію захисту від бур’янів так і найсучасніші гербіциди відомих світових виробників. Була можливість ознайомитися з великою групою гібридів придатних до раннього посіву, які мають особливість підвищеної зимостійкості і мають стійкість до осипання вищу за середню. До асортименту оновленої продукції внесено гібриди озимого ріпаку, які здатні на нові стандарти врожайності і стійкості до викликів природи.

Для учасників семінару справді була добра нагода на декілька годин побувати у своєрідній творчій лабораторії світових шкіл селекціонерів, генетиків та українських менеджерів. Презентацію насіння озимого ріпаку та технології захисту провели представники компаній: «Дюпон Піонер» – Микола Костюк та Микола Ільницький, «Монсанто» – Віталій Вознюк, Андрій Луцько, «Євраліс Семенс» – Шашков Олександр Володимирович, Сава Юрій, ТОВ «Агротехносоюз» – Олександр Рожко.

Зокрема, представник у Західному регіоні ТОВ «Агротехносоюз» Олександр Рожко презентував антистресанти, адаптогени, стимулятори росту. Препарати, які реалізує ця компанія застосовують у майже 25% українських агрохолдингів та сотні орендних і малих господарств на площі майже 2 млн. га.

Олександр Рожко:

Я є представником у Західній Україні, обслуговуємо 8 областей. Найбільше працюємо у Волинській, Хмельницькій, Тернопільській областях. Найбільше використовуємо гумітів на Волині, тому, що там бідні ґрунти. І рослина відчуває більше стресів, які на неї впливають. У портфоліо компанії «Агротехносоюз» є ще 4 нових цікавих продукти. Для осіннього обробітку насіння ми рекомендуємо Гуміфілд Форте брікс. в.с., який містить у своєму складі екстракт морських водоростей, стимулює виділення кореневими волосками органічних кислот, що сприяє кращому поглинанню макро-, мікроелементів із ґрунту. А також цей продукт нівелює температурні режими, скачки день-ніч, що підвищує енергію проростання насіння, польову схожість.

Нині на Західній Україні ми включені в технології на БАСФ-центрі у Кам’янець-Подільському районі Хмельницької області. У ТОВ «Гарант» спільно проводимо Дні поля, а також на БАСФ-центрі ТОВ «Агролан Крупець», Рівненської області.

За своєю сутністю такі зустрічі професіоналів своєї справи є частинкою ринку, торгів та пропозицій. Акційних пропозицій. Бо до цьогорічної посівної ріпаку залишилось уже менше 2 місяців.

Голова ФГ «ЛІМ» Михайло Іванович Лесишак розповідає, що він і його колектив демонстраційними посівами займається майже 7 років. Не для насіннєвих компаній, а в першу чергу для себе. Щоб проаналізувати які гібриди кращі і які можна і потрібно використовувати у цій зоні. І вкотре пересвідчився, що 2-3 гібриди від кожної компанії можна на 100% сіяти тут, практикувати. Їх урожайність від 4 до 5 т/га. Крім того, переваги над іншими – ці гібриди зимостійкі, не вимерзають, стійкі до вилягання.

Ріпак приносить перші гроші, – каже пан Михайло, – уже на початку липня та у серпні. А це фінанси, що вкрай необхідні для придбання добрив, проведення осінньо-польових робіт. Ріпак ми вирощуємо на площі 190 га із 800 га наявної в обробітку землі. Крім ріпаку – пшеницю озиму і яру, кукурудзу і овочі.

Господарство має свій зерносушильний комплекс і практично не потребує додаткових затрат на транспортування продукції на інші заводи. Не є проблемою й реалізувати вирощений урожай. Існує домовленість з компаніями, що займаються експортом ріпаку. І на Львівщині є колективи, які поглиблено переробляють цю продукцію. У будь-який час. Єдине, що хвилює господаря, – встигнути заключити договори на насіння ріпаку для цьогорічної посівної. І домовитись про стабільну ціну, вигідну для фермерського господарства.

Галина Дзяб’як, начальник агрономічного відділу ТзОВ «Барком»:

Ми вже багато років тісно співпрацюємо з компанією «Піонер». Сіємо їхні гібриди ріпаку озимого і гібриди кукурудзи вже майже 6 років. У будь-яких умовах отримуємо хороші результати. Ріпак ми давно вирощуємо, це вже 3-ій рік, сіємо високорослі гібриди Піонер В14, В20, В22. У 2013 році ми отримали врожайність в середньому на круг 39,6 ц/га, а минулого року – уже 43 ц. Для того, щоб розуміти, що робиться на ринку, на полях ТзОВ «Барком» сіємо демо-посіви і беремо участь у різноманітних семінарах, таких як сьогодні.

Анатолій Очколас