Привабливий світ сої України та Канади

349

Для сільгоспвиробника основним завданням є зібрати максимальний урожай із мінімальною площею посіву і оптимальними затратами. Цього можна досягти, якщо правильно вибрати посівний матеріал, засоби захисту та максимально виконати технологію. Тож спеціалісти компаній ТОВ «Захід Агробізнес», канадської компанії «Семанс Прогрейн» та «Щьолково Агрохім Україна» створили спільний проект – «Клуб 50» та готові доводити на практиці, що 50 центнерів сої на гектар – це реальність!

Перше спільне виїзне засідання клубу, День поля, відбувся 17 червня цього року на базі ТзОВ «Волинь-зерно-продукт», біля села Ватин, Горохівського району. У межах програми проведення Дня поля особливий акцент було зосереджено на демонстрації посівів сої та сучасних технологіях її вирощування. Враховуючи, очевидно, велике продовольче, агротехнічне, економічне значення цієї основної зернобобової культури в Україні та світі. Площа посіву – 3,2 га, запропоновано 16 сортів сої канадської селекції.

Розпочинаючи огляд демо-посівів, директор ТОВ «Захід Агробізнес» Віктор Шкіндер говорив про те, що його колектив підтримує тісні партнерські відносини та домовленості з компанією «Прогрейн» і є офіційним дистриб’ютором насіння із Канади. Продукції з найкращими харчовими характеристиками і яка успішно експортується у десятки країн світу. Власне, тому й зроблено свідомий вибір щодо співпраці з канадською компанією.

Віктор Шкіндер, директор ТОВ «Захід Агробізнес»:

Ми не дарма заклали на цьому полі демо-зразки, тому що аграрії цікавляться новими сортами. І нам не соромно їх показати. Будь-де ми не висіваємо демонстраційні ділянки. Тому обрали площі у нашого бізнес-партнера ТзОВ «Волинь-зерно-продукт», довірилися їхнім агрономам, їхній техніці. Технологію готують наші агрономи самостійно, а волиняни роблять те, що ми їм прописуємо.

Є цікава інформаційна таблиця застосування технологій вирощування сої на демо-посіві для фахівців, які уже займаються соєю чи згодом це обов’язково зроблять.

ТОВ «Волинь Зерно Продукт»

Попередник Кукурудза на зерно
Обробіток ґрунту Глибока культивація (осінь-весна до 25 см)
Удобрення немає
Підготовка насіння: 23.04.2015
Скарлет – 0,4 л/т (CEMISCHE GUTER AG) Хайкот Супер – 1,42 BASF Хайкот Екстендер – 1,42 BASF
Посів: 04.05.2015
Площа посіву 3,2 га
Глибина посіву 4 см
Ширина міжрядь 15 см
Внесення ґрунтових гербіцидів: 04.05.2015
Зонтран – 0,3 л/га (CEMISCHE GUTER AG)
Фронтєр – 0,5 л/га
Команд – 0,16 л/га
11.06.2015
Базагран – 1,5 л/га
Хармоні – 4 г/га

Юрій Снісаренко, агроном-консультант компанії «Прогрейн» в Україні:

На цій демо-ділянці представлено всі сорти сої «Прогрейн», що актуальні для вирощування і в цій зоні, і в інших місцях. Говорити зараз про потенціал сортів, коли ми маємо лише 3-4 листки буде некоректно. Тому ми на цьому власне і наголошуємо: початок зроблено, ми маємо сходи і протягом вегетації та у кінці вегетації проводитимемо соєві семінари. І тоді зможемо показати, розкрити особливості кожного сорту. Загалом, хотів би відзначити, що сорти канадської селекції «Прогрейн» добре адаптовані для Волині й Рівненщини, зрештою, і для інших областей Західної України. Тому, що кліматичні умови дуже схожі до канадських. І, найголовніше, якщо ми говоримо про бідні ґрунти, розуміємо, що це те саме, що купити корову-рекордсменку і годувати її соломою. У нас дуже якісна селекція, вона має високий потенціал. Але потрібно, щоб любов ця була взаємною. Якщо ти купуєш дороге насіння, то потрібно дотримуватись і відповідних сучасних технологій.

Після оглядин демо-поля ми поспілкувались із керівництвом канадської компанії, провідного виробника сої у світі, та її дистриб’ютора в Україні ТОВ «Захід Агробізнес».

Юрій Котенок, директор департаменту розвитку ринку Східної Європи компанії «Прогрейн»:

Ми знайшли тут, на Західній Україні, на Волині, гарних партнерів. По-перше, це наш єдиний дистриб’ютор – компанія «Захід Агробізнес» із м. Рівне та компанія «Вілія-Трейд», яка є виробником насіння для нас тут, у Луцьку. Тому клімат і партнери роблять нашу співпрацю ефективною.

– Створено навіть спеціальний «Клуб 50». Про що йдеться?

Юрій Котенок: Проект був створений спільно ще з одним нашим партнером – «Щьолково Агрохім Україна». Власне 50 ц/га є нашою метою і ми зараз вирішуємо, що необхідно зробити для того, щоб досягти такого успіху. Намагаємось рухатись до такої врожайності.

– Які сорти Ви пропонуєте в Україні, чим вони цікаві?

Юрій Котенок: Ми в цьому регіоні працюємо давно, тому не є новачками на ринку. Такі сорти як «Черемош», «Хорол», «Либідь», «Танаіс» та інші в даному регіоні використовуються давно. Ми також зареєстрували 9 нових сортів, і зараз вони вперше були посіяні на Західній Україні, на Волині.

– І ці сорти без вмісту ГМО?

Юрій Котенок: Вся наша селекція не є генно-модифікована і в цьому секрет компанії, що вона єдина у світі, яка має такий великий банк не ГМО сортів, які нараховують 60 тисяч лінійок.

– Що найбільше зацікавило учасників Дня поля на Волині?

Віктор Шкіндер, директор ТОВ «Захід Агробізнес»:

Ще 3 роки тому аграрії так сильно не цікавилися походженням насіння. Насіння – та й насіння… Але вже нині люди більш освічені, мають більше інформації, є інтернет, є спілкування. Їх цікавить, щоб придбати справді такий продукт, за який вони платять гроші. За товар, який дійсно відповідає сертифікату та своєму походженню. Це для сільгоспвиробників сьогодні найголовніше питання, щоби не дарма потратити свої кошти і не бути знову обманутими.

У нас перспектива досить висока, – продовжує пан Віктор. – Ми давно продаємо продукцію компанії «Прогрейн» не тільки на Волині та Рівненщині, але і по всій Україні. Ми обираємо великі амбіційні плани: продавати дуже багато насіння. І підтримувати марку, дотримуватись її: наше насіння буде дійсно якісним, буде справжнім, саме від компанії «Прогрейн».

Анатолій Очколас