Україна відкриває для себе аграрний ринок Казахстану

247

В рамках процедури вступу Казахстану до СОТ Україна домовилася про скасування обмежень на ввезення до цієї країни власної м’ясо-молочної продукції.

Як повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, до переліку допущених підприємств на аграрний ринок Казахстану входять: «Житомирський маслозавод», «Клуб Сиру» (Канівська філія), «Літинський молочний завод», «Куп’янський молочно-консервний комбінат», «Зевс ЛТД», «Свіженька», «Черкаська продовольча компанія» і «Техмолпром».

Додатково до цього списку можуть увійти наступні компанії: «Молочний дім», «Лакталіс – Миколаїв», «Ічнянський молочно-консервний комбінат», «Звенигородський сироробний комбінат», «Жашківський маслозавод», «Барський птахокомбінат» і «Агромарс».

За словами заступника міністра Микольської, досягнуті домовленості дадуть Україні право на захист своїх інтересів у разі зміни пов’язаних ставок ввізного мита іншою стороною вже після вступу до СОТ. Особливо це питання є актуальним з огляду на жорсткі обмеження допуску української молочно-м’ясної продукції на ринок Російської Федерації.