День поля у ТОВ “Гарант”, с.Оринин Хмельницької області, 2.07.2015

457

Вже восьмий рік поспіль на базі ТОВ «Гарант», що в с. Оринин Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, традиційно проходить День поля – в цьому році 2 липня. Директор підприємства, Олег Володимирович Комарніцький, щиро прийняв гостей – фермерів з Хмельниччини та інших регіонів і представників компаній, продукцію яких закладали на дослідно-демонстраційних ділянках у «Гаранті»: насіння брендів Basf, DuPont Pioneer, Saatbau, Euralis Semences, Monsanto, добрива компаній «Яра Україна», «Український аграрний ресурс», «Агротехносоюз» та ін.

Цього разу у фокусі загальної уваги був ріпак – технологіям роботи з цією культурою були присвячені виступи учасників Дня поля паралельно з безпосередньою демонстрацією посівів. Слід зазначити, що поточний хліборобський рік в Україні мучить аграріїв посухою, яка по-своєму негативно вплинула на кожну з культур. Але для того і відбуваються у світовій аграрній науці розробки по насінництву, добривам та засобам захисту рослин, щоб сільськогосподарські культури мали стійкість до стресових погодних умов, і втрата врожаю була у підсумку мінімальною. Тож, в розмові зі мною керівник ТОВ «Гарант», Олег Володимирович, відгукнувся досить оптимістично:

«Буде так, як має бути. На цій арені ми технологічно правильно використовуємо якісне, визнане у світі насіння та добрива, тому, на мій погляд, посуха не вплине значно на врожайність ріпаку. Кількість людей на цьому Дні поля та інтерес до нього є стабільними, я бачу, що люди приїжджають за реальними, актуальними для роботи знаннями та їдуть звідси задоволені, отримавши кожен – своє зернятко цінної інформації».

На моє запитання про поточні актуальні завдання на ТОВ «Гарант» Олег Володимирович відповідає: «Розширювати посівні площі ми не плануємо, для нас головне зараз – це підвищення врожайності та розвиток технологій, які ми застосовуємо на господарстві. Ми притримуємося мінімального обробітку ґрунту, використовуємо нові регулятори росту та засоби захисту рослин, розвиваємо технології посівів. На місті не стоїмо, рухаємося вперед».

Біля кожної з демонстраційних посівних ділянок відповідно виступав регіональний представник з компаній, які я згадувала вище, фермери дискутували та задавали спеціалістам питання щодо дії та особливостей технологій використаних продуктів. В цьому пізнавальному процесі мені вдалося взяти коментарі у декількох учасників заходу.

Олексій Харкалюк, регіональний менеджер у Хмельницькій та Чернівецькій областях ТОВ «Український аграрний ресурс»: «Вже неодноразово наше підприємство представляє свою продукцію – мікродобрива «Росток» – на цьому Дні поля. Мені приємно спілкуватись в такій робочій атмосфері з компаніями – ми не конкуренти, а партнери, і дуже важливо підтримувати стосунки, обмінюватись цікавою інформацією. Від сьогоднішнього Дня поля очікую плідної співпраці зі всіма учасниками. Це дуже цікавий захід, бо пізнавати новітні технології треба в живому процесі, а без них із сучасною швидкістю змін у навколишньому середовищі зберігати ефективність на підприємствах не вийде».

Дмитро Козеренко, агроном-дослідник ТОВ «Агротехносоюз»: «Наша місія – допомагати фермерам в складних ситуаціях, будь то тяжкі погодні умови, проблеми з ґрунтом чи ще щось – ми намагаємося робити рослини живими, бадьорими та продуктивними. Тут, на Дні поля в Оринині, наше підприємство вже не перший раз, ми надзвичайно здивовані та задоволені відкритістю до співпраці фермерів Хмельниччини. Тож, я гадаю, сьогоднішній захід буде таким плідним, як і в минулі роки, навіть ще більше».

Чим більше наші аграрії мають в своїх руках якісних інструментів для ефективного управління врожаєм, тим більше у них шансів вийти сухими з води. Або мокрими з посухи, якщо потрібно. Тож, повага ТОВ «Гарант» та всім, хто прибув на День поля – вони зміцнили свій арсенал живих робочих інструментів. Олег Володимирович Комарніцький – людина, яка всією собою, до кінця, віддається роботі на землі, із землею – він ніби по-дружньому з нею співпрацює; і якій зовсім не шкода допомогти в цьому іншим аграріям. Його чесний підхід у роботі помітно і у взаємовідносинах зі своїм коллективом ТОВ «Гарант», який також був присутній на заході та з повагою відгукнувся про керівника, і з радістю – про по-справжньому своє, улюблене, місце на робочій платформі підприємства.

Тетяна Бєлінська