Компанія «Хорш Україна» в особі її спеціаліста

339
Машинобудівна корпорація HORSCH Maschinen GmbH – це еліта у сфері агровиробництва причіпної техніки. Ключові слова для агрегатів цього всесвітньо відомого німецького бренду – потужність, інновація, якість, надійність, ефективність, сучасність – можна, не соромлячись, перераховувати якості, які личать до найкращої продукції технічної сфери. Але сьогодні фокус моєї уваги буде в першу чергу не на особливостях техніці, а на людині. На Дні поля ТОВ «Волиньзернопродукт» мені випала нагода відверто поспілкуватись з менеджером Західного регіону компанії «Хорш Україна» – Тарасом Рунцівим.
Декілька слів про мого співрозмовника: за спеціальністю економіст, закінчив факультет міжнародної економіки Тернопільської академії народного господарства. Проходив стажування на підприємствах Німеччини, зокрема, в Баварії. Вільно спілкується німецькою та англійською мовами, що, звісно, відкриває можливості для співпраці з керівниками,представниками міжнародних компаній в Україні та світі, поглибленню комерційних зв‘язків.
«Незважаючи ні на що, у житті всьому можна навчитися, освоїти, опанувати, – розповідає пан Тарас. – Вивчав економіку, два роки працював з австрійцями на сільськогосподарському підприємстві. Побачив яка тут техніка, які технології діють, і ось уже сьомий рік працюю на представництві заводу «Хорш». Як це дуже важливо, коли тривалий час маєш можливість працювати в одному колективі і не міняти свого місця діяльності. З‘являються нові зв‘язки, нові клієнти, з‘являються нові партнери, з якими складаються хороші відносини. Так само як і у відомій приказці «Камінь мохом обростає». Коли тобі довіряють люди і що на тебе можна покластись, розраховувати, довірити справу. І, чесно кажучи, нині просто не бачу себе в іншій сфері. Моя робота мені дуже подобається! Що стосується нашого колективу – то це досить таки молода команда. Середній вік майже 30 років всім працівникам, включаючи і нашого шеф-директора, Йоханнеса Клюта. У нас досить дружній колектив. Коли прийшов – взагалі було двоє працівників. Нині 17 осіб працює в представництві «Хорш Україна».
Як відомо, гарантією для отримання стабільних урожаїв не тільки сьогодні, але і в перспективі, є бережливе ставлення до головного ресурсу аграріїв – землі, ґрунту. Всю гаму унікальної продукції для цього, практично всю флотилію компанія «Хорш» має. Це і маневренні короткі дискові борони Joker RT і HD; універсальні культиватори Terrano та Tiger; увесь модельний ряд посівних комплексів Pronto; а також для посіву пропашних культур – Maestro. Для збору урожаю виготовляють бункер-накопичувач Titan 34 UW. Серед новинок від Horsch варто відмітити нове покоління причіпних та самохідних обприскувачів Horsch Leeb. І ще багато інших розробок. Цілий варіант рішень власне для удосконалення технологій обробітку культур, комбінованого обробітку грунту з посівом і локальними способами внесення добрив.
Звичайно, що для усієї цієї переліченої техніки на Дні поля, де я зустрівся з паном Тарасом, було явно замало. Але навіть із небагатьох представлених тут зразків технічного ряду – сівалки, культиватора, дискової борони – також складається гарне враження про цю техніку. А за відомим фірмовим червоним кольором компанію обов‘язково відразу впізнаєш – як статусну, сильну, інноваційну.
Коли і за яких обставин розпочалася співпраця «Хорш Україна» з «Волинь зерно продуктом»?
– Наше знайомство розпочалось десь 4 роки тому, коли ми демонстрували свій культиватор Tiger 4 MT власне в роботі по кукурудзі, по сидератах. І головному агроному цього підприємства запропонована техніка тоді дуже сподобалась. Пам‘ятається, що він від‘їхав на якийсь час з поля у справах. Але згодом, коли повернуся – то сказав: «Ви, напевно, тут у два чи три сліди пройшли?» – «Та ні, – кажемо, – реально один». Потім ми спеціально для нього пройшли ще декілька разів полем. І аж тоді почули: «Ну, це дуже класна техніка, будемо її купляти». І з того часу господарство вже має наші дисколапові агрегати із серії Tiger MT, якими вони також дуже задоволені, а також взагалі весь набір техніки Хорш.
З ким ще співпрацюєте, з ким маєте добрі відносини? Який попит на Вашу техніку, адже нині за несприятливих економічних умов її все ж нелегко реалізувати?
– Попит на нашу техніку є досить високим. У минулому році, наприклад, ми продали майже 200 одиниць продукції. У цьому році, якщо проаналізувати дані першого кварталу, то посідаємо третє місце по імпорту техніки. Тобто, на третьому місці серед всіх виробників, у тому числі й закордонних виробників тракторної техніки. Офіційно представництво «Хорш Україна» почало діяти з 2009 року. І власне з того часу, реалізуючи техніку через наше представництво на Україні, досить помітно і сильно підняли продаж, вийшли до кризи 2014 року на торгівельний оборот на суму більше 20 мільйонів євро. Працюємо з усіма, починаючи від найбільших холдингів, які є на Україні, і закінчуючи середніми і малими господарствами. У цьому році дуже активно почали купляти техніку «Хорш» малі господарства, у яких 1,5-3 тисячі гектарів, і які себе зараз досить непогано почувають на ринку. Зважаючи на високий курс євро і долара, подумалось, що у цьому році взагалі не буде продажів, оскільки ринок реалізації сільськогосподарської техніки був дуже слабим, кволим. Скачки євро чи долара, можна сказати, частково вплинули на реалізацію продукції але все ж не суттєво.
Як складається система взаєморозрахунків? Як ви наближаєтесь до своїх клієнтів і що робите для того, що вони повірили вам?
– Клієнти знають нас, хоча й компанія досить молода, вони впевнені у тому, що наша техніка є досить надійною. Кажуть, що ложка дорога до обіду. Тому господарям дуже важливо, щоб техніка була у них саме в той момент, коли потрібно сіяти, обробляти ґрунт, обприскувати. І щоб вона працювала і виконувала поставлену перед нею задачу. Ми прагнемо не просто продати, а правильно продати клієнту нашу продукцію. Щоб він був задоволений. Тобто дуже важливо правильно підібрати трактор за необхідною потужністю, важливо, якщо це сівалка, щоб вона нормально співпадала по технологічних коліях з обприскувачем і т.д. Для того, щоб клієнт залишився задоволеним, ми проводимо демонстрацію машин на полях господаря. А це всиляє впевненість у правильності прийнятого рішення: що ця техніка на його полях з його трактором, з трактористом і що вона буде ідеально працювати у нього. Тільки тоді, коли клієнт впевнений на сто відсотків, ми продаємо йому цю техніку.
Що стосується фінансування – то завжди шукаємо компроміси. Пропонуємо банківські лізинги, програми. Для постійних клієнтів є можливість зробити певну розстрочку, відтермінування.
Будь ласка, декілька слів про обслуговування техніки Хорш за місцем її роботи.
– Ми продаємо техніку не напряму, а через дилерів. Це – компанії «Астра», «Полетехніка», «Агротехсоюз», «Ропа Україна», «Золочів ТХ», «Агроструктура». Це основні наші дилери, через яких ми реалізуємо техніку. Ми покладаємось на них. Кожного року проводимо навчання. Вони також їдуть вчитись за кордон. Але крім того ми маємо 5 сервісних інженерів від компанії «Хорш Україна», тобто ми у будь-який момент готові допомогти нашим партнерам. Якщо наші дилери не мали часу чи не могли щось зробити, чи не встигали – то ми у будь – який момент стараємось їх підстрахувати. Для цього у всіх сервісних інженерів є потужні автомобілі, що укомплектований усім необхідним: ключами, діагностичною апаратурою, різною електронікою, датчиками, кабелями і т.д.
Наостанок скажіть, будь ласка, своє напутнє слово для аграріїв України.
– Хочу побажати нам усім українцям миру над головою. Щоб жахіття війни, яке нині кожен відчуває на собі, закінчилося нарешті. Це, вважаю, найважливіше, що ми всі потребуємо. Бажаю успішно зібрати врожай та реалізувати його по хороших цінах. Усе в наших руках. Потрібно працювати і просто робити діло з почуттям обов‘язку і за це вам буде хороша віддяка.
Анатолій Очколас