Львівське літо з компанією «Сингента» в Україні

293
В липні цього року, у самому серці міста Лева, компанія «Сингента» в Україні за підтримки ЛКП «Зелений Львів» відкрила в парку ім. Івана Франка, навпроти Національного університету арт-інсталяцію «ОгоРодина» у форматі соціально-освітнього проекту. Його мета – привернути увагу жителів міста до сфери сільського господарства і розкрити цікаві та невідомі факти з життя рослин. Проект пропонує усім бажаючим долучитися до створення міського городу та відчути щоденну працю фермера на власному досвіді. Кожен учасник заходу мав нагоду побути справжнім господарем та власноруч висадити розсаду капусти, перцю, квасолі, різних видів салату, пряних трав та соняшнику. Впродовж свята праці для дітей було організовано агро майстер-класи та вікторини. А дорослі тим часом мали можливість отримати практичні та цінні поради, нові знання від фахівців компанії «Сингента».
Інсталяція складається із 6 арт-обєктів, кожен з яких концептуально нагадує форму дерева і представляє певну групу рослин: овочеве дерево (помідори, капуста, перець); олійне дерево (соняшник), зернове дерево (пшениця, жито), бобове дерево (горох, квасоля); квіткове дерево (квіти); і львівське кавове дерево (пряні рослини).
Усі об’єкти виготовлені з натурального дерева, металу і декоративних матеріалів, є мобільними та багатофункціональними, мають конкретне освітнє значення і водночас створюють місце для відпочинку і дозвілля. Партнером компанії «Сигнента» з реалізації даного проекту виступила творча майстерня «Гарна галерея» (м. Київ). Майстрині втілили в життя концепцію арт-інсталяції і зробили її дійсно унікальною.
Численний колектив працівників компанії «Сингента» та їх однодумців, які презентували львівській громаді свою творчу віддушину, очолив генеральний директор компанії Гебхард Рогенхофер. Ми скористались гарною нагодою, щоб ближче познайомитись з високим гостем і керівником відомої у світі фірми, що забезпечує стабільне сільськогосподарське виробництво за допомогою сучасних інноваційних досліджень і технологій, виробляє широкий спектр різноманітних засобів захисту рослин і є серед лідерів світового агрохімічного ринку. А крім того, ця компанія також є одним із лідерів насіннєвого бізнесу, пропонуючи широкий спектр насіння польових і овочевих культур виробникам сільськогосподарської продукції.
Перше запитання, зрозуміло, стосувалося події, яку сингентівці привезли до Львова вихідного дня. До речі, пан Гебхард компанію «Сингента» очолює вже 15 років. Вперше Львів відвідав у 1989 році, потім був ще декілька разів тут у відрядженні. І місто, і його жителі йому припали до душі. Пан Гебхард з приємністю пригадує ці зустрічі та взаємини. Розуміє українську мову та робить успішні кроки у спілкуванні нею.
Гебхард Рогенхофер, генеральний директор компанії «Сингента» в Україні:
”Для нас, корпоративна соціальна відповідальність – невід’ємна частина успішного бізнесу. Починали із співпраці з благодійним фондом «Мистецький арсенал», створивши унікальну лаболаторію біології, яка представляє живі рослини та у цікавій інтерактивній формі відкриває юним дослідникам нові знання про навколишній світ, життя рослин та захист довкілля. А усі разом далі подумали над тим, які ж у нас ще є можливості, соціальні проекти, які необхідно розвивати і продовжувати. Зокрема, у межах глобальної програми The Good Growth Plan («План успішного зростання»). Фахівці «Сингенти» вже знають про неї, але дуже добре, щоб про наші соціальні ініціативи знали і партнери і громадскість: що ми робимо, чим займаємося. Нині ми бачимо брак знань, особливо серед молодого покоління. Діти, які живуть у місті, доволі часто не знають як ростуть помідори, соняхи, звідки береться молоко. Жителі міст часто забувають про такі професії як агроном, селекціонер, біолог. Тому ми і знайшли такий формат, за допомогою якого можемо розповісти і батькам і дітям про роль та місію сільського господарства і забезпечення в глобальному плані продовольчої безпеки у світі. Про захоплюючу і прибуткову діяльність, яким є сільське господарство і яке вимагає глибоких знань, та їх правильного застосування на практиці. Сьогодні, як ніколи світ потребує сільськогосподарських виробників, які добре знають свою справу. До 2050 року у світі буде на 2 млрд. більше людей, яких потрібно годувати. Але вже зараз сільськогосподарські ресурси занадто перевантажені. Для вирішення продовольчої проблеми світ повинен віднайти такі способи, щоб не використовувати додаткові ресурси. Немає іншого способу, щоби забезпечити майбутнє для всього людства”.
– Які наступні кроки компанії, що Ви очолюєте і у виробничій, і соціальній сферах?
– Звичайно, у нас постійно буде і нова продукція, і нові технології, і нове насіння, ще кращим, аніж ми сьогодні маємо. Будуть також гібриди овочевих і польових культур, які дають високі та стабільні врожаї. Компанія «Сингента» завжди сповідує партнерську позицію щодо своїх клієнтів та пропонує їм не лише якісне насіння і засоби захисту рослин, а й низку ефективних фінансових інструментів. Ми прагнемо надати своїм партнерам і, насамперед, фермерам відчeтну підтримку, результативні можливості для розвитку. Спектр наших программ відповідає потребам агробізнесу різних типів і розмірів і дозволяє кожному знайти цікаву пропозицію. Наприклад, авальовані векселі та банківські гарантії; налагодження взаємовигідних партнерських стосунків із чільними банками країни, які зі свого боку зацікавлені у тривалій і взаємовигідній співпраці з аграріями. Щороку програма кредитування праці фермерів через наших дистриб’юторів суттєво зростає. Цього року наше кредитне портфоліо становить 206 млн. дол. для підтримки діяльності українських товаровиробників. Звичайно, ми хочемо, щоб і наша продукція і наша фінансова підтримка партнерів була вигідною для обох сторін. Тоді й продаж виробленої продукції матиме успіх.
– Під шатами старовинних дерев Франкового парку, в улюбленому місці відпочинку львів’ян варто поговорити і на тему екології. Як компанія «Сингента» турбується про її збереження і чи можна розгладати співіснування Вашої компанії та екології в одному ряду?
– Я переконаний, що це дуже важливе питання. За час діяльності нашої компанії в Україні багато господарств і господарів мали змогу переконатися в надійності засобів захисту рослин, що реалізуємо на ринку. Важливо, щоб самі виробники переконалися, що у сфері сільського господарства, що із «Сингентою» все буде надійно, правильно, а також екологічно. Звичайно, чимало людей вважає, що якщо лише мова заходить про хімію, то це вже шкодить екології. Ми щороку виділяємо величезні кошти для розвитку науки, лабораторій, дослідних центрів. Тут засоби захисту рослин піддаються серйозній перевірці на безпеку, як і ліки для людей у традиційних аптеках. Нульового ризику в житті не буває, але мінімізувати ризик ми завжди самі можемо, це у наших силах. Вплив нашої діяльності на довкілля перебуває під постійним професійним контролем. Основні принципи, якими ми керуємось – це безпека для користувачів і довкілля та висока ефективність під час застосування препаратів. Усі вони присутні на ринку України, виробляються на заводах компанії у Західній Європі, Північній і Південній Америці. Для застосування в приватному секторі відібрано найбезпечніші ЗЗР. Майже всі вони належать до 3 класу токсичності (малотоксичні препарати). За класифікацією Міністерства охорони здоров’я України пройшли державну реєстрацію і перевірку в установах МОЗу та погодження Департаменту екологічної безпеки Міністерства екології та природних ресурсів України. Препарати компанії, безпечність їх використання і низька токсичність для довкілля гарантують успішене застосування та відповідні результати, – сказав на завершення інтерв’ю Гебхард Рогенхофер.
Отож, нехай арт-інсталяція «ОгоРодина», яка зреалізована у Львові з ініціативи колективу компанії «Сингента» стане у парку ім. І.Франка місцем активного і пізнавального відпочинку, першим міським громадським городом, створеним маленькими і дорослими львів’янами. А ще всім разом добре було б зустрітись на цих міні-полях ще раз вже восени, на своєрідних жнивах.
Після Львова шлях працівників компанії проляже до Одеси, Миколаєва та Харкова. І нехай щастить їм у добрій та благородній справі.
Анатолій Очколас