США інвестує в Україну

249

Україні допоможуть зібрати врожай американські компанії, оскільки здійснять сюди постачання сільськогосподарської техніки загальною сумою в 1 млрд доларів США. Так було заявлено на фокус-сесії «Агробізнес та інфраструктура», що пройшла в контексті програми Українсько-Американського бізнес-форуму у місті Вашингтон, Міністром аграрної політики та продовольства України Олексієм Павленком.

Українські сільгоспвиробники налагодили ефективне партнерство з американськими колегами, додав Міністр. Слід зазначити, що компанії AgCo, , Dupont Pioneer, Monsanto та ін. працюють на ринку України досить успішно, про що свідчить щорічне збільшення інвестування в наш агропромисловий сектор. «Поставлені амбітні цілі до 2020 року змушують нас продовжувати боротьбу за реформи. Ми хочемо суттєво збільшити обсяги щорічного виробництва зерна, товарів із доданою вартістю, експорту. Я вдячний американським партнерам за підтримку, якої Україна зараз дуже потребує», — висловився Олексій Павленко.

Наприклад, перспективний проект для закордонних інвесторів, на якому наголосив Міністр, це модернізація зрошувальних систем на півдні нашої держави. Його результат – стабільно високі та якісні врожаї сільськогосподарських культур, овочів та фруктів, які будуть знаходитись близько до експортних портів. «Ми повинні перетворити нашу інфраструктуру в систему, яка буде відповідати інтересам України на найближчу чверть століття, також нам потрібні кошти й експертна допомога. Ми очікуємо, що інвестори, залучені до цієї величної справи, отримають віддачу зі свого капіталу» – зазначив Олексій Павленко.