В уряді назвали умови запровадження земельної реформи

227

В уряді не проти запровадити ринок землі, але при умові обмеження права власності на неї в одні руки, визначення мінімальної ринкової ціни землі та збереження права власності за громадянами України.

Про це заявив Прем’єр-міністр України А.Яценюк: «Я виступав завжди з наступними параметрами: перше – власниками української землі мають бути громадяни України, друге – обмеження права власності на землю в одні руки, щоб не було земельних олігархів, третє – мінімальна ціна землі, четверте – можливість продати цю землю державі з цієї мінімальною ціною, яка буде ринковою і буде відповідати реальній вартості цієї землі».

Нагадаємо, що коаліційна угода передбачає заборону на продаж земель, створення ринку земель в Україні неодноразово відкладалося. В даний час діє мораторій на їх продаж до 1 січня 2016 року.

Міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко вважає, що перш ніж відкривати в Україні ринок земель сільськогосподарського призначення, потрібно провести їх повну інвентаризацію, яка може обійтися держбюджету в суму до 2 млрд. грн.