Юрій Березовський: сміливий в жнивах, сміливий в думках

428

Напевно, ніщо так не доставляє людині задоволення як відчуття, коли спостерігаєш реальні позитивні результати своєї довгострокової праці, коли пожинаєш її солодкі плоди, які виросли завдяки гірким годинам піклування про них. Так, під час жнив аграрій виходить в поле, і його очі закоханим поглядом проводять по землях до лінії горизонту, де крізь завмерле під палючим сонцем повітря видно, як рухаються потужні зернозбиральні комбайни, як поле стрімко рідшає під ними, як наповнюються зерновози живим хлібом.

Це захоплення від масштабності жнив навіть мені передалось, коли я поспілкувалась з директором ПП «Агрон», Юрієм Романовичем Березовським, який з виправданою гордістю відданого трудівника розповідав мені про поточні роботи в господарстві – на своїх рідних землях Тернопільщини, біля села Товстолуг.

– Юрію Романовичу, Ви як дбайливий господар маєте повноцінне технічне оснащення на своєму підприємстві. Розкажіть, будь-ласка, які агрегати наразі працюють в полі, можливо, про Ваші плани щодо придбання нових.

– Ми цілком, по всіх аспектах виступаємо за підтримку новітніх технологій, що, відповідно, і вивело нас на той високий рівень – кажу без зайвої скромності, – на якому зараз знаходимось, в тому числі – і технічний. Зараз Ви можете побачити, як, збираючи ячмінь, працює три комбайни: 2 CLAAS Lexion 670 та New Holland CX 8080 – однакові по потужності машини, які зарекомендували себе дуже позитивно. Їх продуктивність складає 50 га за світловий день. Ми плануємо придбати ще один такий самий комбайн New Holland, бо він по ціні дешевший, але якістю CLAAS зовсім не поступається. В ньому зараз немає критичної потреби, але принцип «Агрону» – заздалегідь забезпечити безперервність роботи. У разі поломки якогось агрегату, ми завжди маємо запас. У нас, наприклад, стоїть нещодавно придбаний і ще навіть не розпакований трактор New Holland Т7060 – і ми почуваємо себе у безпеці. У додаток – ще 50% земель від тих, що має наше підприємство, можемо забезпечити посівною та зернозбиральною технікою! Свій земельний банк поширювати, на жаль, не маємо змоги, але послуги надаємо і будемо надавати.

      Ми робимо ставку на високу продуктивність, на 100% задіюючи техніку. Так, наші комбайни розвантажають зерно у зерновози – у нас їх 2 у наявності – на ходу. Якщо би ми працювали по старинці, зупиняючись заради вивантаження, то треба б було ще один комбайн в поле.

– Які Ваші прогнози щодо врожаю поточного року?

– Деякі показники врожайності вже можу назвати: трохи більше 60 ц/га – озимий та ярий ячмінь, близько 40 ц/га – ріпак. Виходимо на хороший рівень. Я хочу підкреслити, що у будь-якому випадку, не дивлячись на погоду на дворі або погоду у державі, результат, який має аграрій, в більшості залежить від нього самого. Як працював, що вкладав – такий врожай і маєш.

– А куди наразі збуваєте зерно?

– ПП «Агрон» в цьому плані вже давно обрав собі надійного партнера – ТОВ «Забаразький КХП» та ТОВ «Скіфія». Нас повністю задовольняє і ціна, і логістичні операції, і взагалі всі процедури співпраці. Також частина збуту приходиться на Кременецький КХП.

– І у що Ви в першу чергу вкладаєте надбані кошти?

– Для нас зараз важливе завдання повністю забезпечити себе усім необхідним для осінньої посівної кампанії. Ми вже придбали мінеральні добрива і, скажу більше, вже маємо рідкі добрива на весняні роботи! Є в наявності насіннєві матеріали озимого та ярого ячменю, ведемо переговори з приводу пшениці та ріпаку. З техніки нам нічого не бракує. Добре б нам працювати та біди не знати, насторожує тільки неспокій в державі. Уявіть собі, тільки почалася жнивова компанія, як Кабінет Міністрів подав у Верховну Раду на розгляд законопроект про відміну з 1 січня 2016 року пільг для аграріїв, що призведе до обвалу значної долі виробництва в агросекторі. Це катастрофічно. Було пікетування Верховної Ради, і поки що цей горе-законопроект не затверджений. Проте саме відношення нашої держави до головної годувальниці – аграрної галузі – мене вражає боляче, до глибини серця.

– І який вихід з цієї ситуації Ви бачите, Юрію Романовичу?

– Як я вже казав раніше, не треба нам допомагати, хоча б не заважайте. Ми розвиваємось, маємо амбітні плани і щодо тваринництва, і щодо розвитку інноваційних технологій – ми все можемо робити і робимо самі, тільки б не вставляли палиці в колеса. Наприклад, у два наші комбайни ми встановили спеціальну апаратуру для вимірювання різних показників родючості та врожайності, а це великий крок до точного землеробства. Активно займаємося підтримкою та допомогою військовим у зоні АТО, соціальній сфері. Надаємо багато робочих місць, піднімаємо людям зарплати. І так старається на загальне благо досить багато українських фермерів, не тільки ми. Не можна судити внутрішній стан сільського господарства в Україні тільки по холдингах, бо нас, простих аграріїв, є 90% в ньому.

Я по своїй сутності оптиміст, тому хочеться вірити, що нарешті з’являться необхідні люди – ті, які не просто відчувають біль села, а які зможуть не втратити це відчуття, навіть прийшовши до влади. Я сподіваюсь, що вони прийдуть, і політика та гроші не закриють їм очі, і вони сприятимуть створенню потужної фермерської сили, яка буде дійсно робити благі речі, а не руйнувати те хороше, що залишилось. А поки що ми будемо щосили робити свою справу та вірити у найкраще.

Спілкувалась Тетяна Бєлінська