Продажі електромобілів Tesla зросли в 1,5 рази

275

Продажі електромобілів Tesla в січні-березні 2015 року підросли на 55% у  порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчить сайт виробника. Раніше компанія не розкривала статистики продажу, внаслідок чого виникало багато чуток.

Цікаво, що попит  на електромобілі зріс саме тоді, коли світові ціни на нафту, а за ними і ціни на паливо, впали майже вдвічі. Це призвело до росту продажів звичайних автомобілів, що працюють на бензині, дизпаливі  та скрапленому газі.

Що стосується України, то розширенню цього сегменту авторинку заважають надмірні мита та податок на додану вартість, які значно впливають на ціну електромобілів. Тож міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко на початку квітня запропонував Кабміну стимулювати імпорт електрокарів.

«Терміново потрібно ввести державну програму пільг (0% ставка ПДВ і ввізного мита) і заохочень, які б стимулювала імпорт і продаж електромобілів, а також розвиток мережі станцій швидкої зарядки акумуляторів», – заявив пан Шевченко.

За словами Шевченка, цю ідею також підтримує голова Міністерства енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчішин.

Раніше Україна відмінила мита на гібридні автомобілі, які можуть працювати як на традиційних видах палива, так і на електриці.

Джерело: журнал “Компаньйон”, вересень 2015