“R.A.G.T. Semences-Украіна”, День поля для ТОВ “Агрозахист Донбас”, 15.09.15, с Кам’янки, Підволочиський р-н, Тернопільська обл.

515

«RAGT Semences» – це провідна компанія у галузі селекції та виробництва насіння з майже віковою історією, що почалася у Франції, в Авероні, з невеликої фермерської діяльності. Завдяки правильній стратегії інтенсивного інноваційного розвитку ця діяльність виросла до рівня однієї з компаній-лідерів міжнародного ринку. Конкуренція у насіннєвому секторі сільського господарства нині є високою, оскільки зростають можливості наукових розробок у селекції та генетиці, розширюються вимоги аграріїв, які стають все більш професійними, і «RAGT Semences», задовольняючи потреби сільгоспвиробників у високоякісному насіннєвому матеріалі кукурудзи, соняшнику, ріпаку, зернових та фуражних культур, володіє повною конкурентоспроможністю.

Починаючи з 2000-х років, компанія «RAGT Semences» почала позитивно себе рекомендувати й в Україні, створивши потужне представництво, яке працює у всіх регіонах. У цьому контексті слід окреслити співпрацю компанії з її партнером та дистриб’ютором ТОВ «Агрозахист Донбас». Для його представників з Тернопільської, Львівської, Вінницької, Іллінецької та Крижопільської філій 15 вересня 2015 року компанія «РАЖТ Україна» провела День поля на базі ТОВ «Агрофірма – Медобори», що у с. Кам’янки Підволочиського району Тернопільської області. На заході були представлені гібриди соняшнику та кукурудзи RAGT, висіяні на демонстраційних ділянках господарства.

Спілкуюсь з Максимом Гаврилюком, менеджером західного регіону компанії «РАЖТ Україна».

– Пане Максиме, розкажіть, будь ласка, про Вашу співпрацю із сьогоднішнім гостем-дистриб’ютором.

–  Компанія «Агрозахист Донбас» є однією з провідних у дистрибуції насіння на аграрному ринку України, вона присутня майже на всій її території, і, маючи з нею плідні партнерські відносини, ми разом працюємо над впровадженням новітніх технологій та підвищенням якості й продуктивності вітчизняних врожаїв. Компанія «RAGT Semences» в Україні представляє через цього дистриб’ютора широку лінійку гібридів соняшнику, кукурудзи та сорго. Також ми маємо у портфоліо зареєстровані сорти пшениці, ячменю, сої та інших культур, зараз випробовуємо сорти ріпаку, і далі в планах – випробовування озимого гороху.

– А які головні особливості компанії «RAGT Semences» Ви виділите?

– Одразу зазначу, що вся наша продукція не є ГМО. Компанія робить великі інвестиції в наукові дослідження, для селекції та випробувань має 17 філіалів, 16 дослідних станцій, 280 тис. сортовипробувальних ділянок, 4 насіннєві лабораторії. Кожен рік понад 150 нових сортів та гібридів RAGT Semences реєструються в Європі. Крім того, насіння RAGT виробляється виключно у Франції, що, зокрема, приваблює українських фермерів. На території України знаходиться більше ніж 200 наших демонстраційних полів кукурудзи, соняшнику та сорго – із різними технологіями обробітку ґрунту, густотою посіву, системами захисту та живлення. Ми робимо науковий аналіз результатів, і після цього надаємо професійні рекомендації для сільгоспвиробників на семінарах та Днях поля.

 Окресліть, будь ласка, суть сьогоднішнього Дня поля. Наскільки вдалою є Ваша співпраця з ТОВ «Агрофірма – Медобори»?

– Сьогодні ми запросили наших партнерів із ТОВ «Агрозахист Донбас» з метою поповнення їх знань про ті гібриди, які вже представлені в портфоліо цього дистриб’ютора, та ознайомлення з тими, які потенційно можуть зацікавити «Агрозахист Донбас». Враховуючи цьогорічні важкі погодні умови, демонстрація якості гібридів буде дуже показовою, оскільки будь-який живий організм по-справжньому проявляє себе тільки в боротьбі. На цьому заході ви побачите високоолеїнові гібриди соняшнику, які зараз користуються попитом через значну користь для здоров’я олії з них і, відповідно, мають високу ціну на ринку – у порівнянні зі звичайним соняшником ціна за тонну більша на 40-60$.

На цьому полі посів соняшнику відбувся 23 квітня, у цей же день сіяли тут кукурудзу. 25-26 квітня пройшли останні за весь період вегетації дощі – для рослин не абиякий стрес, але при цьому є гібриди – і кукурудзи, і соняшнику які витримали складні погодні умови цього року. Завдяки пластичності гібридів і правильно підібраній технології ми плануємо отримати на цьому полі врожай кукурудзи 95-190 ц/га, а соняшнику біля 40 ц/га.

Із ТОВ «Агрофірма – Медобори» ми цьогоріч співпрацюємо вперше, але вже переконались в професіоналізмі робітників цього підприємства – з ними приємно мати справу. Наступного року плануємо тут висівати нову, ще більшу лінійку культур. Взагалі компанія «RAGT Semences», активізуючи свою стратегію на ринку України, у 2016 році планує провести з нашими дистриб’юторами в абсолютно кожній області великий навчальний семінар.

Інформацією про гібриди кукурудзи та соняшнику поділився Євген Гордоченков, менеджер східного регіону компанії «РАЖТ Семенс-Україна». Він зазначив, що загалом гібриди соняшнику від «RAGT Semences» характеризуються високим вмістом олії, олеїнової та ліноленової кислот, мають генетичну стійкість до гербіцидів, до хвороб та вовчка. При цьому вони відрізняються високим потенціалом врожайності, і поєднання таких важливих особливостей робить ці гібриди привабливими для фермерів. На полі були висіяні: класичні гібриди ГЕЛІАГРАС, ВОЛЛТЕДЖ, БОЛЛІЛ, КАЛЛУГА, СУЛЛІК, СЕЛЛОР, гібриди системи Клеарфілд ТАРЛЛАК КЛ, високоолеїновий гібрид ІОЛЛНА, гібриди, що поєднують систему Клеарфілд і високий вміст олеїнової кислоти ОЛЛІМІ КЛ, МУГЛЛІ КЛ.

Що стосується кукурудзи, то гібриди RAGT Semences відзначаються швидким стартовим ростом при низькій температурі, високою стійкістю до хвороб та вилягання, а крім того – відмінними показниками віддачі вологи зерна при дозріванні. Вони дають високий врожай навіть у стресових посушливих умовах, що і змогли оцінити гості Дня поля, які всі є професіоналами в агрономії. Були продемонстровані такі гібриди: ШАВОККС, СФІНККС, ТАККСОА, МАККСАЛІЯ, МІККСІ, БУТІК, ДОДІККС, ОККСІЖЕН, АЛЕККСАНДРА, РУЛЕККС, ВІНККС, ДУБОКС.

Богдан Камінський, керівник Тернопільської філії ТОВ «Агрозахист Донбас»:

«Ми співпрацюємо з компанією «РАЖТ Семенс-Україна» з 2010 року, і бачимо, що з кожним роком попит на її високоякісне насіння стрімко зростає, і в Західній Україні також – сюди йде 30% продукції. Дуже популярним є насіння кукурудзи, зокрема гібриди, які мають високу стійкість до стресових погодних умов: СФІНККС, МАККСАЛІЯ, БУТІК, РУЛЕККС, ОККСІЖЕН,

АЛЕККСАНДРА. Також останні два роки господарі із задоволенням сіють високоолеїнові гібриди соняшнику, наприклад МУГЛЛІ КЛ та ОЛЛІМІ КЛ. Непогано себе зарекомендували й гібриди КАЛЛУГА, ВОЛЛТЕДЖ. У нашому портфоліо зараз 8 гібридів соняшнику, 10 гібридів кукурудзи та ще декілька – сорго. Цією зерновою енергетичною культурою (сорго) починають все більше цікавитись. На Волині та Вінниччині минулого року вона давала високий врожай при мінімальних затратах на гектар. Ми як офіційний дистриб’ютор насіннєвого матеріалу від RAGT Semences активно працюємо над розвитком його продажів на території України, консультуємо аграріїв з усіх технологічних питань, і я вважаю, що рік-два – й компанія «РАЖТ Семенс-Україна» буде займати перші місця на ринку. Особисто нам дуже комфортно з нею співпрацювати, «РАЖТ Семенс-Україна» надає хороші умови для кінцевого споживача, і найголовніше – це відмінний результат у полі».

Тетяна Бєлінська