“RAGT Semences-Україна”, День поля для МПП Фірма “Ерідон”, 17 вересня 2015 р., с. Кам’янки, Підволочиський р-н, Тернопільська обл.

547

Компанія «RAGT Semences» є одним із лідерів селекції та виробництва насіння на міжнародному ринку. «RAGT Semences» задовольняє потреби сільгоспвиробників у високоякісному насіннєвому матеріалі основних видів зернових, кормових та технічних культур: кукурудзи, соняшнику, ріпаку, сорго, кормових трав, твердої та м’якої пшениці, тритикале, ячменю, сої та зернобобових. Інновації у сфері насінництва є головним фактором діяльності компанії. Кожен рік понад 150 нових сортів та гібридів реєструють у Європі. В Україні представлено близько 50 гібридів кукурудзи, 35 гібридів соняшнику та 8 гібридів сорго. Особливістю роботи «РАЖТ Семенс-Україна» є: закладання агродослідів, позиціонування гібридів, розробка науково-обґрунтованих технологій, посіви більше двохсот демонстраційних полів по всій території України. Посіви закладені з різними технологіями обробітку ґрунту, густотою, системами захисту та живлення. Проводячи науковий аналіз результатів, отриманих на демо-полях, спеціалісти «РАЖТ Семенс-Україна» більш чітко надають професійні рекомендації сільгоспвиробникам, що дає їм можливість максимально використовувати генетичний потенціал кожного гібриду даної селекції.

17 вересня 2015 року «РАЖТ Семенс-Україна» на базі ТОВ «Агрофірма – Медобори», що у с. Кам’янки Підволочиського району Тернопільської області, організувала День поля для свого дистриб’ютора – МПП «Фірма «Ерідон», який є одним із лідерів на ринку України у постачанні насіння польових культур. Багаторічна співпраця цих двох компаній-партнерів постійно підкріплюється інноваційними розробками – збоку виробника, та вмінням їх професійно реалізувати – збоку дистриб’ютора. І формат проведеного Дня поля це підтверджує.

Максим Гаврилюк, менеджер Західного регіону «РАЖТ Семенс-Україна»:

«На даному полі посіяно 26 гібридів кукурудзи і 17 гібридів соняшнику. Серед них і ті, які вже успішно продає наш партнер та дистриб’ютор МПП «Фірма «Ерідон». Сьогодні ми запросили керівників та менеджерів філій із Житомирської, Рівненської, Волинської, Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Львівської, Чернівецької та Закарпатської областей для того, щоб наочно продемонструвати вирощені гібриди, разом обговорити певні агрономічні питання. Завдяки таким заходам наш дистриб’ютор впевнений в тому, що він продає якісну продукцію. Ми працюємо за схемою «ексклюзив», тобто «Ерідон» має таку лінійку кукурудзи і соняшнику, яку не продає більше жодна компанія.

Протягом останніх років спостерігаємо тенденцію впевненого росту посівів соняшнику на Західній Україні. Однією з причин є зміна кліматичних умов. У цьому сезоні через посуху більшість сільськогосподарських культур опинилися у складній ситуації. Кожен фермер відчув це на собі, не отримавши запланований врожай. Незважаючи на ту посуху, яка була, урожайність соняшнику дуже сильно падати не буде. Я думаю, що середня врожайність складатиме 2,5-3,5 т залежно від регіону. На ТОВ «Агрофірма «Медобори», зокрема, очікуємо 3 т/га.

Все насіння компанії «RAGT Semences», яке продають наші дистриб’ютори в Україні, виробляють у Франції. За роки існування «RAGT Semences» на теренах України ніколи не було претензій щодо якості. А компанія «Ерідон», в свою чергу, відповідає за його грамотну реалізацію серед аграріїв. Таким чином і вимальовується наш впевнений та відповідальний шлях, результат якого – щедра віддяка землі добрим врожаєм».

Запрошені гості приїхали на День поля, щоб поглибити агрономічні знання, отримати можливість розвинути подальшу співпрацю з клієнтами. Спеціалісти компанії «РАЖТ Семенс-Україна» нагадали про особливості роботи з такими культурами, як кукурудза та соняшник, наочно демонструючи все сказане на гібридах, представлених на полі: класичних гібридах соняшнику ЛЛУНА, ВЕЛЛОКС, РОЛЛІНГ, гібридах системи Clearfield® КЛЛЕВЕР КЛ, СІКЛЛОС КЛ; гібридах кукурудзи: АЯКС, ПРОЛІККС, КОКСІМО, ХЕНДРІККС, АККСЕНТУС, ПОЛЮККС, ФІЗІККС, ДЖУКСІН, ФУТЮРІККС, МЕМОККС.

Микола Хмарський, канд. с. г. наук, менеджер з питань регіонального розвитку «РАЖТ Семенс-Україна», розповідає про технології вирощування соняшнику та кукурудзи:

«Соняшник треба сіяти при температурі ґрунту 10-12 °С на глибині заробки, пізніше ніж кукурудзу. Головне для цієї культури – накопичення зимової вологи у метровому шарі ґрунту. Якщо ви посіяли соняшник, і верхній шар ґрунту сухий, а на глибині 5-6 см – вологий – кращого варіанту для соняшнику немає, коренева система починає розвиватись вглиб. Інакше можуть виникнути проблеми при вегетації.

Дисбаланс азотних добрив призводить до того, що соняшник виростає 2-2,5 м заввишки, і знижується врожайність. Рекомендуємо вносити 30-40 кг азоту, не більше. На 1 одиницю азоту – 1,5 одиниці фосфору. Якщо вміст калію високий – додатково можна його не вносити, якщо середній і низький – вносимо додатково. Бор треба вносити після сходів, у фазі 3-4 пари листочків, коли починають формуватись генеративні органи. Я рекомендую вносити бор трішки пізніше, при 4-5 парах листків, тоді більша листкова поверхня поглинання речовини.

Щоб попередити розвиток хвороб, надзвичайно важливий підбір поля, попередник. Наприклад, сіра, біла гниль розмножується на сої, ріпаку, цукровому буряку і на соняшнику. Так от, це ті культури, які між собою не сумісні. Цього року погодні умови склалися так, що соняшники добре дозрівають. Але все одно я рекомендую обробку десикантом – це сприяє прискоренню дозрівання рослини. Таку процедуру потрібно робити, коли кошики починають набувати лимонно-жовтого кольору, а вміст вологи в насінні близько 25%. Якщо є хвороби – від 35%.

Що важливо для кукурудзи? По-перше: ранні терміни посіву (у квітні). Починати його можна при температурі ґрунту на глибині заробки насіння +6 °С, і коли спостерігаємо хорошу тенденцію до наростання суми ефективних температур. Якщо ж цього не відбувається, то треба сіяти не менше ніж при +8 °С. По-друге: підбір гібридів для ранніх термінів посіву. Нині ФАО не є показником, за яким визначають час висіву, а таким показником є генетика рослини, яка передбачає стійкість до холоду.

При низьких температурах ґрунту рослина потрапляє у весняний холодовий стрес. Уповільнюється засвоєння фосфору й, інколи, на сходах кукурудзи спостерігається фіолетове (антоціанове) забарвлення листя. Воно появляється, коли температура під час вегетації падає нижче 10 °С. Це так звана відносна нестача фосфору. При підвищенні температури повітря і ґрунту антоціанове забарвлення зникає, і сходи рослини набувають здорового зеленого кольору. Фосфорні добрива знімають цей стрес. Для кукурудзи важливе внесення як азотних, так і фосфорних добрив, бо чим більший їх дисбаланс, тим гірше кукурудза віддаватиме вологу.

Ґрунтові гербіциди вносимо там, де немає багаторічних бур’янів, а там, де вони є, – краще післясходові гербіциди. Кукурудза у фазі після 5 листка починає формувати генеративні органи, відповідно гербіциди треба вносити до 5 листка, щоб вберегти рослину від стресу. Зниження врожайності через внесення гербіцидів в неоптимальну фазу розвитку рослин сягає від 15 до 30 ц/га. В залежності від вибору гербіциду і фази його внесення, врожайність гібриду може коливатися від 82 до 120 ц/га. Правильний підбір гібридів та технології вирощування забезпечують стабільні врожаї!», – ділиться рекомендаціями Микола Хмарський.

Саме цією інформацією були найбільше зацікавлені представники МПП «Фірма «Ерідон», щоб мати змогу консультувати аграріїв при придбанні ними продукції «RAGT Semences». Відбувся партнерський обмін запитаннями та практичними порадами, а це і є один з найголовніших принципів успішного розвитку професіоналізму та бізнесу. Під впливом позитивних емоцій від насиченого Дня поля зі мною щедро діляться враженнями його учасники.

Костянтин Петрович Паламарчук, менеджер із продажу у Вінницькій області МПП «Фірма «Ерідон»:

«Познайомився я з компанією «RAGT Semences» у 2012 році, коли почав працювати у МПП «Фірма «Ерідон». Спершу продавали гібрид соняшнику ВЕЛЛОКС, який показує хороші результати врожайності та має дуже гарну вологовіддачу. З 2013-2014 року ми почали реалізовувати й кукурудзу «RAGT Semences». Найбільше я знайомий з такими гібридами як ПОЛЮККС, БРІККСО та ФІЗІККС. Ми їх успішно продаємо, і це дійсно гарні гібриди, які заслуговують увагу і нічим не поступаються іншим світовим брендам. Я думаю, що французька селекція нині є дуже перспективною – вона вирізняється більшою посухостійкістю, і більш адаптована до наших умов вирощування. Зі свого досвіду можу навести приклад: минулого року у трьох господарствах Теплицького району кукурудза «RAGT Semences» дала врожай приблизно по 13 т/га при вологості 13-14%, а то й 12% – це високий результат.

Сьогодні для мене було дуже важливо почути про технологію вирощування культур, про те, як правильно підбирати гібриди для своєї зони. Були представлені цікаві гібриди, ми побачили перспективу їх урожайності. Найбільше мені сподобався соняшник ЛЛУНА, ВЕЛЛОКС та КЛЛЕВЕР КЛ – ранньостиглі, стабільні, високоврожайні. Ще раз переконався у високій якості тих гібридів кукурудзи, з якими ми вже працюємо: ФІЗІККС, БРІККСО, АККСЕНТУС – вважаю, що вони найкращі у своїй лінійці. Взагалі гібриди «RAGT Semences» мають особливість – вони стабільні та дуже гарно стартують навесні. Після посіву, коли інші можуть відставати в рості, вони добре розвивають кореневу і надземну систему.

Наші клієнти дуже задоволені – хто один раз посіяв, вже не відмовляється. Можу назвати кілька господарств. ФГ Герасименка В.І., Теплицький р-н, с. Соболівка вже 3 роки вирощує продукцію компанії «RAGT Semences»: соняшник ВЕЛЛОКС, кукурудзу БРІККСО і ФІЗІККС. Минулого року ми порекомендували гібриди «RAGT Semences» ТОВ АФ «Росоша», що у Теплицькому р-ні, господарство їх виростило, отримало дуже гарні результати, і цього року знову посіяло».

Юрій Несторович Каній, менеджер із питань агрономічного забезпечення МПП «Фірма «Ерідон» у Західному регіоні:

«Моє знайомство з компанією «RAGT Semences» почалося з гібрида кукурудзи АККСЕНТУС з ФАО 250, який мене жодного разу не підвів як консультанта, а наших клієнтів задовольняє його врожайність та вологовіддача. АККСЕНТУС має дуже добру вологовіддачу, а це означає, що фермер економить на досушуванні кукурудзи. Сьогодні ми побачили лінійку нових гібридів кукурудзи і соняшнику, які пропонуватимемо на ринку разом з компанією «RAGT Semences». Із новинок, які я для себе відзначив, – гібрид кукурудзи ДЖУКСІН з ФАО 330 та гібрид АЯКС з ФАО 210. При такій урожайності, як показує АЯКС, – це буде дуже сильний гібрид на ринку у своєму сегменті. Із соняшнику мені сподобався ВЕЛЛОКС – гібрид, який я вже рекомендував висівати, який вже випробуваний на теренах Західної України, зокрема, у Тернопільській області. Ми і далі пропонуватимемо його господарствам.

Наші клієнти задоволені продукцією компанії «RAGT Semences». Ми рекомендуємо дані гібриди у ті господарства, які мають високу технологію вирощування. Є великий ряд підприємств на Західній Україні, де висівають гібриди «RAGT Semences» і дуже добре про них відгукуються, наприклад, ТОВ «Україна», Підволочиський р-н, ПОП «Іванівське», Теребовлянський р-н, Тернопільська обл. та інші. Зараз впроваджуватимуться вже нові гібриди кукурудзи і соняшнику, які виходять на ринок. І ми спільно й далі продовжуватимемо успішну історію урожайності цих культур в Україні».

Тетяна Бєлінська