Самохідний обприскувач HORSCH Leeb PT 330 – досконалий захист рослин та ґрунту можливий!

462

Обприскування – це те направлення в сільському господарстві, технологія якого в глобальному плані ще не є досконалою, бо вона потребує ювелірної характеристики, яку складно досягти – точності. В боротьбі за неї народжуються і розробки за висотою та стабілізацією штанги, і за безпосередньо системою обприскування, і за комп’ютерним забезпеченням агрегату, і за багатьма іншими нюансами. Відповідно, від точності нанесення засобів захисту рослин залежить продуктивність та ефективність всього сільськогосподарського циклу робіт в рослинництві. Нові можливості, які суттєво наближають аграріїв до ідеального обприскування, відкрила компанія HORSCH, яка постійно знаходиться на гарячій передовій межі світової технічної лабораторії, і вже не вперше дивує аграрний сектор корисними інноваційними здобутками. Представляємо на сторінках нашого журналу нову модель самохідного обприскувача HORSCH Leeb PT 330, яка тільки у другій половині 2015 року з’явилась на території України, але вже має «за плечима» захоплені відгуки аграріїв.

Розказати про цей агрегат хочу в контексті проведеної компанією «Хорш Україна» події, а саме випробовування нового обприскувача на базі ГК «Захід Агро МХП», на землях у Рогатинському районі Івано-Франківської області, яка відбулася вересня 2015 р. Цей агрохолдинг одним з перших в Україні включив HORSCH Leeb PT 330 в свій технічний парк, оцінивши високоякісну роботу агрегату в полі та порівнявши його з машинами інших виробників. Тож, приведу технічні характеристики цього обприскувача.

«Родзинка» HORSCH Leeb PT 330, яку одразу хочеться зазначити – це спеціально розроблена та запатентована компанією HORSCH система стабілізації штанги Boom ControL Pro, що є смисловим центром в програмі ефективного внесення засобів захисту рослин. Вона дозволяє машині працювати на максимально низьких висотах штанги, що забезпечується спеціальною паралелограмною підвіскою, яка працює з 4-ма датчиками. А вони, в свою чергу, контролюють позиційне розміщення штанги при копіюванні поверхні ґрунту, а також при проходженні перешкод. Цей процес зав’язаний на системі роботи пневматичних циліндрів (пневматика може швидше реагувати на сигнали датчиків, а також менш вибаглива в експлуатації). Завдяки поєднанню всіх цих технологічних рішень машина може працювати с робочою швидкістю до 33 км/год (!) та середньою продуктивністю до 50 га/год.

Сама штанга має ширину 36 м можливістю пониження ширини до 27 м. Компанія HORSCH перший виробник, який застосував систему розміщення форсунок на відстані 25 см одна від одної. Таке технічне рішення надає ряд переваг, зокрема:

1. В роботі штанга може працювати вже при 30 см від контактної поверхні.

2. Мінімальний знос робочої рідини.

3. Завдяки мінімальній відстані штанги від оброблюваної поверхні усувається явище, коли за колією обприскувача реагент не спрацьовує через великий стовп пилу (додатково цьому сприяє суцільна планка, яка встановлена на штанзі, завдання якої захистити форсунки від пошкоджень, а також усунути опір вітру при «відкритті» форсунок.

4. Більш широкий швидкісний діапазон (без змін форсунок).

5. Більш якісний контакт робочої речовини з контактною поверхнею (на випробуваннях було проведено дослідження на лакмусовому папері, щодо якості розпилення).

6. При збільшенні відстані від робочої поверхні більш ніж на 50 см. форсунки автоматично переключаються на інтервал в 50 см. Система керування форсунками зав’язана на пневматиці, тобто включення та відключення відбувається завдяки створення тиску на клапан тої чи іншої форсунки. Такого роду рішення значно спрощує конструкцію, оскільки, на відміну від електроклапанів, пневматика не вибаглива до надлишкової вологи та інших несприятливих зовнішніх факторів.

На агрегаті HORSCH eeb PT 330 облаштована удосконалена система обприскування. Так, на ньому передбачено встановлення двох насосів: 1. Центробіжний – служить основним насосом для обприскування. Його продуктивність складає 1000 л/мин. Насос адаптований для робіт з агресивними реагентами, такими як КАС. 2. Мембранно-поршневий – слугує як додатковий, для закачування води (якщо це проводиться через систему самозавантаження), промивки технологічних ємностей, а також як допоміжний до центробіжного (у випадку, коли в систему потрапляє повітря).

Основний бак для хімії має об’єм 5 000 та виготовлений з нержавіючої сталі, що забезпечує надійність в експлуатації. Він не вибагливий до механічних пошкоджень, а також легко піддається очистці від попередніх речовин.

Як зазначає Віктор Тіманов, бренд-менеджер компанії «Хорш Україна»: «На сьогоднішній день ми провели декілька демонстрацій і порівнянь з конкурентами. Серед переваг, я, як оператор можу чітко виділити:

* Швидкість заправки. Маючи продуктивний насос (1000 л/хв), заправка 5000 літрів займає 5-7 хвилин, що знов-таки говорить про ефективність роботи обприскувача.

* Робота оператора. Обприскувач розроблений із врахуванням всіх стандартів щодо безпеки експлуатації і впливу шкідливих речовин на оператора. Щоб уникнути впливу шкідливих речовин, оператор контролює всі процеси обприскування і очистки системи повністю з робочого місця в кабіні.

* Двигун. Працювавши на західній Україні, де в цьому році були доволі складні рельєфні і погодні умови, обприскувач з двигуном 330 кінських сил і повною спорядженою вагою видавав необхідну швидкість і продуктивність.

* Компактність. Проїхавши на обприскувачі майже 1000 км, я не можу не сказати про швидкість руху і комфорт. За рахунок амортизації кабіни та незалежної підвіски кожного колеса керувати обприскувачем легко і приємно».

Віталій Гузієватий, головний інженер компанії «Захід-Агро МХП» коментує роботу HORSCH Leeb PT 330 на своєму підприємстві: «Ми свідомо обрали для випробування обприскувача HORSCH горбисту місцевість, бо у нас таких територій на підприємстві багато, і показники роботи важливі саме на них. Вносили ґрунтовий гербіцид на посівах озимого ріпаку площею 51 га. Я можу однозначно сказати, що агрегат від компанії HORSCH показав гарні результати – як за якістю обприскування, так і за всіма технічними показниками. Мені особисто сподобалось, що в нього потужний двигун, велика ємність для хімічного розчину – 5 тис. л, і, звісно, можливості штанги. Тож, у порівнянні з обприскувачами інших виробників цей агрегат виграє майже за всіма параметрами».

Тетяна Бєлінська