Господарі Кіровоградщини рекомендують

246

Федоров Сергій Володимирович, одноосібник

(Кіровоградська обл., Компаніївський р-н)

Я займаюсь сільським господарством вже 8-ий рік. Основними культурами, які обрав для вирощування є кукурудза та соняшник. Вирощуючи їх, використовую сучасні гербіциди іноземних фірм, аміачні добрива та стимулятори росту, а технологія вирощування – оранка, раннє закривання вологи та культивація.

Взагалі-то з вітчизняною селекцією кукурудзи знайомий лише поверхнево: у 2012 році сіяв гібрид Інституту сільського господарства степової зони НААН України Яровець, який дав максимальний врожай на рівні 50 ц/га. Після цього – гібриди вітчизняної селекції кукурудзи не сіяв та й не збирався.

Та цього року товариш познайомив мене з Русланом Зайцевим, регіональним представником ТОВ НВКФ «Селекта» у Кіровоградській області, який запропонував мені, так би мовити «на пробу», три гібриди кукурудзи вищезазначеної фірми – Полтава, ТАР 349 МВ та Лювена. Можу з впевненістю констатувати – від селекції ТОВ НВКФ «Селекта» я просто в захваті!

Без перебільшення можу сказати, що всі гібриди кукурудзи – шикарні, але кожен все ж таки вирізняється по-своєму. Так, Полтава – красуня, що має міцне стебло, великий та повністю озернений качан й стоїть зелена аж до кінця вересня. Лювена здивувала мене супершвидкою віддачею вологи та швидким закриванням вологи на ґрунті, а ТАР 349 МВ – міцністю та висотою стебла. Хочу також наголосити, що особливо вражає в гібридах кукурудзи потужність рослин, їх коренева система та великі, повністю виповнені качани, що в цілому забезпечує високий та стабільний врожай.

Демешко Денис Жоржевич, одноосібник

(Кіровоградська обл., Компаніївський р-н)

Я займаюсь сільським господарством близько 10 років. Площа землі, яка знаходиться в моєму обробітку нині сягає 128 га, і з кожним роком збільшується.

Основним напрямком моєї діяльності є рослинництво, а саме вирощування пшениці, ячменю, кукурудзи, соняшнику та проса. Технологія вирощування – стандартна.

Скажу так, за десятиріччя сільськогосподарської діяльності спробував гібриди різних фірм-виробників – як іноземних так і вітчизняних. Минулого року, за сприяння Руслана Зайцева (регіонального представника ТОВ НВКФ «Селекта»), придбав гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» – ТАР 349 МВ і Полтава, й отримав врожай, що жодним чином не поступився гібридам кукурудзи іноземної селекції.

Моя думка, з якою погодяться більшість аграріїв Кіровоградщини, така, що погодні умови цього року – вкрай несприятливі: тривала посуха та відсутність бажаних опадів спричинили важкі умови для більшості культур. Проте, не зважаючи не це, гібриди кукурудзи ТОВ НВКФ «Селекта» дуже добре себе зарекомендували: як зовні (міцне та високе стебло) так і всередині (виповненість качану та його великий розмір). Порівнював я вищезгадані гібриди кукурудзи з гібридами моїх сусідів-аграріїв, що придбали іноземний насіннєвий матеріал. Можу сказати, що візуальний огляд доробку ТОВ НВКФ «Селекта», розміщений на моїх полях, вже на сьогоднішній день дає підстави для висновку про позитивну різницю у врожаї для мене десь на рівні 50%.

Ще хотілось би виділити один момент, який мене приємно вразив – вся господарсько-біологічна характеристика гібридів кукурудзи, зокрема, ФАО, яка розміщена у каталозі ТОВ НВКФ «Селекта» повністю відповідає дійсності, що безумовно викликає довіру як до вказаного підприємства так і до його продукції.

Якщо б мене запитали: чи рекомендував би я продукцію ТОВ НВКФ «Селекта» іншим товаровиробникам, я б чесно відповів – ТАК, оскільки на це є причини. Якісне насіння, високий та стабільний врожай, а ще – ідеальні умови доставки та консультації у будь-який час на найвищому рівні.