Топ-5 аграрних регіонів України

318

Практично уся територія України придатна для ведення сільського господарства, але звичайно, що є регіони-лідери у цій сфері. Оцінювати їх рейтинг аналітики запропонували за наступними критеріями: посівні площі, розораність, обсяг виробництва продукції рослинництва, обсяг виробництва продукції тваринництва, зокрема м’яса та молока (в натуральних вимірниках).

1. У Дніпропетровській обл. найбільші посівні площі – 1968 тис. га. В структурі переважають пшениця, кукурудза і ячмінь. Далі йдуть наступні області: Одеська, Харківська, Вінницька та Кіровоградська.

2. Найбільша розораність (66%) зафіксована у Кіровоградській обл. – під посівні площі відведено найбільше землі. У найбільшій за площею області – Одеській посівні площі тут займають тільки 52% від загальної території регіону.

3. Вінницька область у минулому році виробила 11,0 млн. тонн продуктів рослинництва. Це найвищий показник по країні. Тут також вирощується третина всієї цукрових буряків.

4. За результатами 2014 року лідером з виробництва м’яса стала Черкаська обл., яка дала 325 тис. тонн цього продукту, зокрема свинини і курятини.

5. У Вінницькій обл. за 2014 рік було вироблено 852 тис. т молока – найвищий показник в Україні.