Держбанки втратять мільярди у разі банкрутства аграрної компанії “Креатив”

287

Державні банки-кредитори олійного гіганта “Креатив” можуть втратити мільярди гривень у разі банкрутства фірми через неузгоджені дії самих банків.

Це може статися у разі виведення основного активу – Кіровоградського заводу з переробки соняшнику – зі складу групи “Креатив”. Рішення щодо цього активу зараз ухвалює кредитний комітет “Укргазбанку” після того, як банк виставив права вимоги на цей актив на продаж 3 грудня та отримав одну заявку від конкурента “Креативу”.

“Кіровоградський завод є основним активом всієї групи. Відповідно, якщо він піде з групи, то фактично група розвалиться і вона ніколи не зможе повернути свої борги”, – вважає інвестбанкір з Concorde Capital Олександр Паращій. Він вважає, що всім держбанкам необхідно було б об’єднати зусилля і тоді б шанси на повернення кредитів значно збільшилися б.

Станом на початок 2015 року частка кредитів “Креативу” в державних банках становила майже 80% або понад 11 мільярдів гривень. Так, майже 7 мільярдів компанія винна “Ощадбанку”, 2,5 мільярда – “Укрексімбанку”, 2 мільярди – “Укргазбанку”. Побоювання щодо намірів групи “Креатив” виникли після того, як вона несподівано змінила власників у вересні 2015 року. Під час зміни власників на складах зникло майно, яке було під заставою у приватних банків – кредиторів компанії на суму 3 мільярди гривень. Приватні банки наразі намагаються відсудити свої кошти. Компанія “Креатив” раніше належала сім’ї представника Партії регіонів Станіслава Березкіна,та набрала кредитів на 600 мільйонів доларів за часів президентства Віктора Януковича.

У разі неповернення грошей держбанкам, вони муситимуть просити Національний банк про рекапіталізацію – тобто,неповернений борг “Креативу” ляже на плечі платників податків, говорить Олександр Паращій.

Новий акціонер “Креативу” Рисбєк Токтомушев не захотів надавати пояснень щодо боргів компанії.

Джерело: http://www.epravda.com.ua/