Назвали галузі АПК, що ризикують стати збитковими

230

Наслідки скасування спецрежиму ПДВ негативно позначаться на рівні їх доходів сільгосппідприємств, які займаються виробництвом орієнтованих на експорт видів рослинницької продукції – цукрових буряків, овочів, фруктів, ягід тощо.

Про це повідомив завідувач відділу податково-бюджетної політики Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки”, к.е.н. Леонід Тулуш, повідомляє прес-служба відомства.

“Зазначена продукція характеризується, як правило, підвищеним рівнем доданої вартості, відповідно обсяги ПДВ-підтримки для її виробників є більш відчутними. За прогнозами вчених Інституту аграрної економіки, втрати доходів для відповідних сільгосппідприємств можуть досягати 9-10%. Таким чином, втрата ПДВ- підтримки може зумовити збитковість виробництва окремих видів неекспортооріентірованної рослинницької продукції, що може призвести до відмови від здійснення такої діяльності з подальшими погрозами для продовольчої безпеки країни “, – повідомив він.

Л. Тулуш також зазначив, що застосування спеціального режиму стягування ПДВ в останні роки перестало бути вигідним для сільгосппідприємств, що займаються виробництвом переважно експортоорієнтованих зернових культур – пшениці, ячменю, кукурудзи.