Експерти говорили про агробізнес майбутнього

188

Британсько-український агробізнес-форум «Агробізнес майбутнього: інновації та підвищення ефективності» відбувся 11 лютого 2016 року в рамках ділової програми міжнародної виставки «Фрукти. Овочі. Логістика». Його організувало посольство Великої Британії в Україні спільно з асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та компанією Baker Tilly.

Захід зібрав понад сто британських, українських та міжнародних представників агросектору, які обговорювали питання застосування новітніх технологій у рослинництві та тваринництві, підвищення ефективності агропідприємств. Йшлося також про епідеміологічну та енергетичну безпеку галузі тощо.

У відкритті форуму взяла участь заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька. Вона зробила наголос на питаннях плідної співпраці між країнами та пропозиціях, які сьогодні є більш якісними у порівнянні з минулими роками.

Генеральний директор «Українського клубу аграрного бізнесу» Тарас Висоцький зазначив, що агробізнес не може стояти на місці, досягнення є, але ще є куди прямувати, а для цього необхідно впроваджувати нові технології для полегшення праці та зменшення затрат.

Про британський досвід застосування новітніх технологій на прикладі власного фермерського господарства розповів директор компанії Precision Decisions Клайв Блекер.

* У Великобританії будь-який фермер може подати заявку на стипендію на навчання та розвиток фермерства, що є дуже суттєвою допомогою на початку бізнесу, – наголосив він. – У сучасних інноваційних технологіях велику роль відіграє

космічна індустрія, на розвиток якої в нашій країні виділяють чималі кошти. Майбутнє українського агробізнесу, на мою думку, полягає у модернізації роботи, переходу від людської праці до роботизованих систем управління.

До виступу також був запрошений директор компанії Baker Tilly в Україні Сергій Сизоненко, який поділився своїм великим досвідом у напрямку консалтингу в сфері управління агрокомпаніями.

У роботі форуму взяли участь Желько Ерцег, Людек Новак, Лінда Діксон, Роман Лещенко та багато інших експертів.

Леся Заморська