Інвестують 100 млн дол. у новий зерновий термінал

228

Компанія Cargill (США) вкладе 100 млн. доларів у будівництво нового зернового терміналу в морському торговому порту “Южний” (Одеська область), повідомив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

За його словами, будівництво нового терміналу дозволить створити додаткові робочі місця, наростити експортний потенціал України.

Нагадаємо, що в серпні 2015 року в Мінінфраструктури гендиректор Cargill Мартін Шульдт, голова “Адміністрація морських портів України” Андрій Амелін і директор ТОВ “МВ Карго” Олександр Примак підписали меморандум, згідно з яким Cargill має намір придбати 51% перевантажувального терміналу, який стивідорна компанія “МВ Карго” побудує в порту “Южний” (Одеса). За умовами меморандуму, АМПУ зобов’язується створити на підході до терміналу акваторію з належним рівнем днопоглиблення. Пропускна спроможність першої черги будівництва складе до 5 млн тонн, друга черга передбачає збільшення потужності ще на 2-4 млн тонн. При цьому будівництво терміналу дозволить Cargill відправляти звідти на експорт до 70% українського вантажопотоку зернових культур компанії.