Картоплярі аналізували помилки та досягнення

163

Про проблеми та перспективи для професійних виробників картоплі в умовах зони вільної торгівлі з ЄС йшлося на сьомому Голландсько-українському агробізнес форумі, що відбувся 10 лютого 2016 року в рамках проведення міжнародної виставки «Фрукти. Овочі. Логістика». Організували даний захід посольство Королівства Нідерланди в Україні, Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), Асоціація виробників картоплі, агенція AgriEvent та ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок».

У своїй доповіді радник з питань сільського господарства посольства Королівства Нідерланди в Україні Еверт Ян Краєнбрінк зазначив, що пишається Україною, оскільки вона є четвертим виробником картоплі в світі і з цього можна побудувати прибутковий бізнес. Щоб це втілити в життя, треба залучити до співпраці владу та контролюючі органи, які мають якнайшвидше вирішити проблеми експорту картоплі в ЄС.

Українські спікери – директор департаменту землеробства та технічної політики в АПК Володимир Топчій та президент «Української асоціації виробників картоплі» Микола Гордійчук ознайомили присутніх з питаннями селекції та інвестування в українське

картоплярство, а також із аналізом помилок минулого неврожаю та проблемами подальшого розвитку галузі.

Леся Заморська