Потужний початок року для аграріїв з компанією ADAMA

243

Компанія ADAMA – один з лідерів у виробництві засобів захисту рослин у всьому світі, і якість препаратів цієї компанії підтверджують численні агровиробники з різних країн. 80% її продукції виробляється на сучасних заводах в Ізраїлі, решта – в Німеччині, Іспанії, Польщі та інших країнах Європи – так вже понад 60 років розростається велике дерево ADAMA, пропонуючи все більш зростаючому числу клієнтів унікальні підходи до системи захисту в рослинництві. Для українських аграріїв ADAMA асоціюється в першу чергу з надійним партнером, який постійно активно розвивається у найбільш актуальних для галузі напрямках, тим самим сприяючи розвитку бізнесу сільгоспвиробників.

Як результат постійного удосконалення компанією своїх продуктів та сервісів і активної роботи з клієнтами ТОВ «Адама Україна» 28 січня 2016 р. провела в Тернополі науково-практичну конференцію «Тернопільський старт ADAMA 2016», на яку були запрошені аграрії та дистриб’ютори всього західного регіону. Основна програма заходу передбачала паралельне проведення двох сесій: «Пшениця/кукурудза» та «Соя/соняшник», і, відповідно, всі учасники розділились на дві групи згідно своїх інтересів та пріоритетів.

З привітальним словом до гостей виступив Олег Шевчук, директор західного регіону ТОВ «Адама Україна» та Олександр Карпенко, керівник маркетингового департаменту компанії – він детально розповів про різні аспекти роботи ADAMA з коротким оглядом історії, виробничих потужностей, дилерської мережі в Україні та новинок компанії у 2016 році. Зокрема, пан Олександр зробив презентацію нового сервісу Adama Lab – електронний визначник хвороб, бур’янів та шкідників, доступний для безкоштовного скачування на Android. По фотографії тої чи іншої проблеми в полі програма шукає в базі відповідне її визначення, детальний опис та методи усунення. Якщо проблема не була знайдена, через програму можна відправити запит спеціалісту за необхідним напрямком, і кваліфікована відповідь гарантовано буде отримана протягом доби.

Детальніше про нові розробки, які підготувала для українських аграріїв ТОВ «Адама Україна» спілкуюсь з Олегом Шевчуком, директором Західного регіону.

– Наскільки успішним, на Ваш погляд, є старт компанії ADAMA у 2016 році?

– Цього року ми вже зареєстрували в Україні 6 нових препаратів. Ми є лідерами в захисті цукрового буряка і озимого ріпаку, але прагнемо удосконалювати і захист інших культур, на чому і робимо сьогодні акцент. Наприклад, по озимій пшениці – наш інноваційний фунгіцид Кустодія™, який складається з двох діючих речовин: тебуконазол та азоксистробін, і є ефективним рішенням для контролю багатьох хвороб та економічно вигідним за рахунок оптимальної норми внесення. Другий продукт, який хочу відзначити, це Елегант™ – він вже успішно використовується в багатьох країнах східної Європи на озимих і ярих зернових, скоро плануємо поширити його реєстрацію на кукурудзу. Цей гербіцид дозволяє ефективно боротись зі всіма однорічними та багаторічними дводольними бур’янами. По кукурудзі відзначу наш новий гербіцид Апріорі™, який може застосовуватись від самих ранніх фаз розвитку культури до фази 8 листків, контролює однорічні та багаторічні дводольні і злакові бур’яни. Для сої та соняшнику – нещодавно зареєстрований в Україні післясходовий гербіцид Відблок™ Плюс, який забезпечує подвійну дію на бур’яни – через листя та ґрунт. Крім того, з новинок: гербіцид Бента™ з діючою речовиною бентазон та регулятор росту зернових колосових культур, який запобігає їх виляганню, Цикоган™ – з діючою речовиною хлормекват-хлорид. Сьогодні на нашій конференції ми максимально повно намагаємося донести нашим аграріям та дистриб’юторам інформацію про всі новинки та технологію їх використання.

– Як Ви гадаєте, чи матиме серед аграріїв великий попит новий сервіс компанії Adama Lab?

– Однозначно, що так. Рослина – це складний об’єкт, який постійно змінюється під впливом нестабільних умов оточуючого середовища. Відповідно, з’являються нові хвороби, шкідники та бур’яни, які раніше не були характерними для нашого регіону. Наш новий зручний сервіс призначений допомогти виробнику правильно визначити проблему та оперативно її вирішити. Я впевнений, що він буде успішним. Ми будемо вдосконалювати, доповнювати цей проект – поки що там є 4 польові культури: пшениця, кукурудза, соняшник, соя, але в подальшому їх буде більше.

Розподілившись по групах, аграрії зі всіх областей вели спілкування між собою у передчутті цікавих доповідей та насичених дискусій.

Ігор Ліщинський, агроном корпорації «Агропродсервіс», Тернопільська обл.:

«Компанія ADAMA – один з наших ключових партнерів. Купляємо дуже багато їх продуктів, цілком задоволені якістю і її відповідністю ціні. Я працюю в «Агропродсервісі» другий рік, і як раз за ці роки наша співпраця набрала серйозних обертів. На сьогоднішньому заході мене в першу чергу цікавлять секції «Соя/Соняшник», бо купляємо велику кількість гербіцидів ADAMA саме для сої (у нас її 7000 га) і хочу дізнатись про новинки в цьому сегменті, а щодо соняшнику – плануємо на підприємстві значно збільшувати його посіви, тому треба заздалегідь подбати про потужний їх захист».

Володимир Мазуренко, головний агроном ТОВ «Сігнет-Поділля», Хмельницька обл.:

«Наше підприємство має площу 12 тис. га землі, яка розташовується у Красилівському, Старокостянтинівському, Деражнянському районах. Наші дві основні культури – соя та кукурудза. Вже більше трьох років працюємо з компанією ADAMA, і наше партнерство нас повністю задовольняє, продукти їх виробництва відповідають всім необхідним аспектам якості. На сезон 2016 року ми вже замовили ті препарати, якими користувалися раніше, а тепер будемо докупляти ще й новинки. На сьогоднішній день у нас вся система на підприємстві вже налагоджена, але ми хочемо розвиватись та оновлювати спектр наших можливостей».

Компанія ADAMA на сьогодні має в Україні більше 30 дистриб’юторів, і з більшістю з них вже налагоджена багаторічна плідна співпраця. Своїми думками про неї поділились зі мною декілька представників дилерських підприємств.

Богдан Камінський, директор представництва ТОВ «Агрозахист Донбас» в Тернопільській обл.:

“ADAMA – це компанія європейського рівня, яка має величезний потенціал на ринку ЗЗР, запроваджує інноваційні рішення для аграріїв, допомагаючи їм правильно виростити урожай, отримати максимальний прибуток при мінімальних витратах. Особливо компанія почала стрімко набирати оберти розвитку після ребрендінгу: з ТОВ «Мактешим Аган Україна» на ТОВ «Адама Україна». Співпрацюємо ми з цією компанією вже 10 років – у нас представлений весь портфель їх продуктів. З останні два роки спостерігаємо значне збільшення попиту на препарат Рейсер® – гербіцид «преміум» класу для соняшнику, який дуже добре себе зарекомендував у боротьбі з бур’янами. У співвідношенні «ціна-якість» продукти ADAMA мають великі конкурентні переваги у порівнянні з іншими виробниками ЗЗР, що є вигідним і для нас – аграрії дають нам позитивні відгуки”.

Олег Кузченко, директор представництва МПП Фірма «Ерідон» у Хмельницькій обл.:

«Ерідон» з компаніює ADAMA є партнерами вже більше 10 років. Нам приємно співпрацювати з компанією ADAMA: відкриті люди, які завжди готові допомогти, хороші спеціалісти, які завжди можуть досконало роз’яснити всю інформацію по кожному препарату. Такі відносини дають енергію і для власних досягнень: ми у 2015 році зробили найбільший серед дистриб’юторів об’єм продажів продуктів компанії ADAMA в Західній Україні».

Тож, на конференції відбулося 4 сесії. На першій, яка стосувалася пшениці, увагу фокусували на причинах зниження врожайності зернових культур та прогресивних підходах роботи з ними. Зокрема, вчений-фітопатолог Олександр Акулов розповів аграріям про всі тонкості та особливості основних хвороб, правильний час їх виявлення та прості і водночас мудрі методи по запобіганню цих проблем. Акцент був зроблений саме на тих, які притаманні для Західного регіону України, що підігрівало цікавість аграріїв. Анатолій Лахоцький, менеджер по культурах ТОВ «Адама Україна», детально висвітлив інформацію про необхідні для зернових препарати компанії, зазначивши всі технологічні аспекти їх використання. Для повноцінного занурення в цей аспект агрономічної діяльності не обійшли стороною і техніку для обприскування: Олена Пельтек, представник французького виробника обприскувачів Berthoud, розповіла про інноваційні моделі своєї компанії, відзначивши певні найгостріші питання за технологією обприскування взагалі. Звісно, всі виступи спікерів супроводжувались питаннями гостей-аграріїв, і процес конференції насичувався живими дискусіями.

Аналогічно проходили й інші сесії: по кукурудзі шукали шляхи розкриття потенціалу врожайності, обговорювали технологічні особливості вирощування та захисту сої і соняшнику. Слід зазначити, що компанія ADAMA в своїй роботі притримується ідеології простих рішень, які вона вміє знаходити для складних ситуацій. Це ще одна суттєва приваблива риса конференції для аграріїв – всі конкретні дії, які пропонують їм доповідачі до роботи в полі, є простими, ясними, логічно обґрунтованими.

Після конференції я аналізувала ефект та користь від заходу для учасників, спілкуючись з агровиробниками та дистриб’юторами. Як виявилося, враження у більшості склалося дуже позитивне, особливо зацікавили новинки.

Віктор Липа, головний агроном ТОВ «Оболонь Агро»:

«Сьогодні дуже насичений, цікавий захід. Ми поки що не співпрацюємо з компанією ADAMA, але вже є бажання запровадити партнерство – цікавлять фунгіциди для озимих культур. Ми маємо 13500 га землі і постійно вдосконалюємо свою систему захисту рослин, тому сьогоднішні нові знання є корисними. Зацікавив й новий сервіс Adama Lab, який сьогодні був презентований, теж будемо ним користуватись».

Віталій Хінцінський, заступник директора з постачання ЗЗР, насіння та добрив ТзОВ «Волинь Зерно Продукт»:

«Мені дуже подобаються люди, які працюють в компанії ADAMA. Успіх всієї компанії складається з роботи кожного співробітника. Продукти цього виробника присутні у нас на кожній культурі, особливо в повній мірі – на пшениці, сої та озимому ріпаку. Наше підприємство одне з перших пробує застосовувати інновації, тому із задоволенням будемо запроваджувати і нові продукти, і нові сервіси компанії ADAMA . Вона на відміну від інших хімічних компаній дуже швидко прогресує».

Михайло Лесишак, директор ФГ «ЛІМ», Львівська обл.:

«Вже дуже давно співпрацюємо з компанією ADAMA. Самий перший їх препарат, який ми використовували – Оріус™, ефективний фунгіцид для ріпаку, Бампер супер™ – для зернових, соняшнику та сої. Сьогодні видалась чудова можливість всім друзям, партнерам, колегам зустрітись, поспілкуватись, поділитись досвідом. Крім того, нас дуже зацікавила доповідь по соняшнику, бо після перерви в три роки плануємо його знову сіяти, і цікаво дізнатись про нові препарати компанії для цієї культури, щоб вдосконалювати захист та, відповідно, підвищувати врожайність!».

Високопрофесійна команда, що працює для виробника, стає для нього справжнім партнером та другом, чує всі проблеми всі його проблеми і допомагає швидко вирішувати їх – так, підсумовуючи, можна охарактеризувати компанію ADAMA. Маючи в своїй базі 120 діючих речовин, фахівці цього виробника постійно досліджують їх, шукаючи можливості створення нових ефективних препаратів для захисту тих чи інших культур. Компанія притримується зваженої комерційної політики – для комфортної співпраці з клієнтами та партнерами. Цілком успішною є не та компанія, яка просто продає продукт, а та, яка забезпечує його повноцінний технологічний супровід, надає кваліфіковані консультації, проводить навчальні заходи. Це і є компанія ADAMA».

Тетяна Бєлінська