ТОВ «Заатбау Україна»: ефективна стратегія в дії

494

На сьогодні компанія ЗААТБАУ досить активно працює на ринку насіння в Європі, який потребує від тих, хто знаходиться серед лідерів, дотримання цілої низки аспектів якості – і тут ЗААТБАУ, продовжуючи активно розвиватись, вже самоствердилася. Сьогодні я дізнаюсь подробиці про діяльність ТОВ «Заатбау Україна», спілкуючись з Ярославом Балицьким, менеджером регіонального розвитку компанії. Маючи багаторічний досвід роботи в насінництві, він працює у ТОВ «Заатбау Україна» з моменту її створення, з 2013 року. Відповідає за 8 областей Західної України: Тернопільську, Хмельницьку, Івано-Франківську, Чернівецьку, Волинську, Львівську і Закарпатську. В обов’язки входить співпраця з дистриб’юторами, з провідними господарствами регіону, з агрономами та реклама продукції ЗААТБАУ – посів, збір демо-, організація та проведення Днів поля, семінарів, конференцій.

– Пане Ярославе, розкажіть про асортимент усіх сортів і гібридів які представлені в ЗААТБАУ.

– На сьогодні ТОВ «Заатбау Україна» має найбільший асортимент сільськогосподарських продуктів. Це озимі (6 сортів пшениці, 2 сорти ячменю, 7 гібридів ріпаку) та ярі культури (7 сортів сої, жовто-зернистий горох сорту Стабіл та Кензо, яра пшениця Гренні, сорт ярого ріпаку Грифін), понад 20 гібридів кукурудзи. Також з 2016 року починаємо продаж 4 гібридів соняшнику.

– Якими є переваги продукції ЗААТБАУ?

– ТОВ «Заатбау Україна» є дочірним підприємством ЗААТБАУ Австрія. У деяких місцевостях кліматичні умови Австрії дещо схожі з Україною, тому всі наші продукти більш пристосовані до українського клімату, завжди показують високу врожайність. Наприклад, сорти сої ЗААТБАУ у сприятливих умовах демонструють результат 4-5 т/га. Приємно, що сорт Ліссабон 2014 року на БАСФ-арені у господарстві «Агролан Крупець» показав результат 56 ц/га. Також приємно, що гібрид кукурудзи Грімальді у господарстві ПАП «Топільче» (Теребовлянський р-н, Тернопільська обл.) показав рекордний врожай – 156 ц/га. Приємно й те, що серед озимих ріпаків сорт Гіколор у СФГ «Калина» показав надзвичайно високий врожай – 5 т/га. Також хочеться виділити й яру пшеницю від ЗААТБАУ, яка дає не менше 70-75 ц/га (рекорд на сьогодні 94 ц/га), і горох, який, наприклад, на демонстраційних посівах у СФГ «ЛІМ» (Кам’янка-Бузький р-н, Львівська обл.) 2015 року дав урожайність 56,3 ц/га. Такі показники переконують клієнта в якості наших продуктів.

– Як розвинулась компанія ЗААТБАУ у Західному регіоні завдяки Вашій роботі?

– Наша компанія нова, на ринку наймолодша. Завдяки співпраці з рядом хімічних компаній, зокрема з БАСФ, продукти ЗААТБАУ з кожним роком стають все більш відомими. Щороку беремо участь у Днях поля на БАСФ-аренах, де представлені всі наші продукти: у господарствах ТОВ «Агролан Крупець» (Рівненська обл.) і ТОВ «Гарант» (Хмельницька обл.). Опановуємо ринки Львівської, Тернопільської, Волинської і Хмельницької областей.

– Назвіть, будь ласка, ключових клієнтів, з якими працюєте.

– Арсенал клієнтів у нас дуже широкий. Серед найбільших господарств, які сіють нашу продукцію: ТОВ «Україна» (Підволочиський р-н, Тернопільська обл.) – його керівник Крижовачук Олег Петрович уже не перший рік сіє нашу сою; це Агропромгрупа «Пан Курчак» – також висівають нашу сою сорту Кордоба і мають хороші результати; господарство «Агрокультура» (Львівська обл.) – сіють нашу сою та яру пшеницю; ПАП «Аркадія» (Гусятинський р-н, Тернопільська обл.) – сіють озиму пшеницю, сою сорту Кордоба; ПАП «Топільче» (Тернопільський р-н) вже 4 рік сіє нашу сою і досягає хороших результатів; СФГ «Калина» (Гусятинський р-н, Тернопільська обл.); ТОВ «Волинь Нова» (Горохівський р-н, Волинська обл.), яке на досить бідних піщаних ґрунтах висіває яру пшеницю сорту Гренні більше

500 га; ПП «Західний Буг» (Радехівський р-н, Львівська обл.). Це ряд холдингів, зокрема «Кернел», NCH і ряд інших господарств, які успішно використовують нашу продукцію.

– Хто є дистриб’юторами ЗААТБАУ?

– Основними нашими дистриб’юторами є компанії ТОВ «Агросем», ТОВ «Спектр-Агро», ТОВ «Лебединський насіннєвий завод», ТОВ «Імперія-Агро», ТОВ «Суффле Агро Україна», ТОВ «Українська аграрно-хімічна компанія» і новим потужним дистриб’ютором є МПП «Фірма «Ерідон».

– Компанія ЗААТБАУ в Україні у ряді господарств вирощує свій насіннєвий матеріал. Які це господарства?

– З 2014 року для того, щоби здешевити наші продукти для сільгоспвиробників ми почали вирощувати сою, озиму пшеницю і горох у корпорації «Сварог Вест Груп» (Хмельницька обл.), і, починаючи з 2015 року, – сою у ТОВ «Лампка Агро» (Красилівський р-н, Хмельницька обл.). Ареал вирощування збільшуватимемо, зокрема співпрацюватимемо в частині репродуктивного розмноження насіння з корпорацією «Агропродсервіс» (Тернопільська обл.).

– Окрім того, що це здешевлює продукти для сільгоспвиробників, як вирощування насіння в Україні впливає на його якість?

– Продукти, які вирощені в Україні, більш пристосовані до наших умов, до нашої кліматичної зони. Їх якість нічим не поступається тим продуктам, які вирощені в Австрії, Німеччині, інших країнах. Ми маємо досить високі показники щодо енергії і схожості насіння. Весь процес розмноження насіння в Україні контролюється та супроводжується окремою агрономічною службою ЗААТБАУ.

– Чим можете похвалитись за сезон 2015 року? Ви провели дуже багато Днів поля – як результати, які досягнення?

– 2015 рік для усіх сільгоспвиробників і для нас був не легким, тому що склались досить несприятливі погодні умови – недостатність вологи. Ряд господарств не добрали у врожайності пізніх зернових культур, таких, як соя, кукурудза. Але приємно те, що не зважаючи на низький врожай, господарства, які вирощували наші сорти сої, зокрема, Кордобу і Ліссабон, зібрали від 2,2 до 2,8 т/га, окремі господарства навіть до 3,5 т/га сої селекції ЗААТБАУ. Приємно також, що сорти озимої пшениці, які були висіяні у 2014 р., у 2015 році показали досить хороші результати врожайності, також були високі показники хлібопекарських якостей у сортів Лупус і Лукуллус.

Щодо кукурудзи: у великих холдингах, зокрема у «Райз», на досить великих площах у Львівській, Рівненській, Хмельницькій, Івано-Франківській областях урожайність гібриду кукурудзи Роберто в перерахунку на сухе зерно склала 9 т/га. Зважаючи на минулорічні погодні умови, це не мале досягнення. Хотів би також виділити гібрид кукурудзи Пеларко, який у ФГ «Західагротранс» (Хотинський р-н, Чернівецька обл.) висівають уже не перший рік, його урожайність, не зважаючи на досить екстремальні погодні умови 2015 року, склала 93 ц/га в сухому зерні на площі понад 100 га. Це завдяки і генетиці, і особливостям гібридів, які пристосовані до екстремальних умов, і завдяки технології вирощування, яка є на досить високому рівні, зокрема й у даному господарстві.

Загалом 2015 року ТОВ «Заатбау Україна» у співпраці з іншими насіннєвими і хімічними компаніями провела 23 Дні поля і 12 семінарів для дистриб’юторів та агрономів на теренах Західної України.

Доволі цікавий і продуктивний День поля «Багаторічний досвід вирощування сортів сої ЗААТБАУ» відбувся у господарстві ТОВ «Лампка Агро» 6 серпня 2015 року. Близько 70 представників господарств Західного регіону з’їхались, щоб побачити передові технології вирощування сої,

перейняти наш досвід і поділитись своїм досвідом у технології, особливостях вирощування цієї культури.

– Чи плануєте проводити Дні поля за кордоном?

– Компанія ЗААТБАУ вже понад 20 років проводить День поля у Вайкендорфі (Австрія), на який щороку з’їжджаються понад 3000 фермерів з усіх європейських країн. Відзначу й те, що 2015 року 15 українських фахівців з ряду провідних агрохолдингів також побували на цьому Дні поля. Були представлені всі наші продукти: соя, озима і яра пшениця, горох, багаторічні і пряні трави, кукурудза, соняшник, озимий та ярий ріпак. Думаю, що ця традиція буде підтримана й 2016 року, ряд господарств поїдуть на цей День поля у Австрію.

– Які ще маєте плани на 2016 рік? Які продукти компанія ЗААТБАУ пропонує аграріям на весну 2016 року?

– Плануємо розширити свою співпрацю з агрохімічними компаніями. Не перший рік працюємо з БАСФ та Байєр. Цього року співпрацюватимемо й з компанією АДАМА, тобто на їхніх аренах будуть представлені наші продукти.

У 2016 плануємо провести не менше ста Днів поля, декілька з яких будуть всеукраїнськими, де на незалежній арені представлятимемо всі наші продукти: кукурудзу, пшеницю, ячмінь, соняшник, горох і сою.

Загалом компанія ЗААТБАУ активно розвивається, буде проводитись реєстрація нових продуктів. У 2016-2018 роках на ринку з’являться нові сорти озимої пшениці, гороху, сої, які будуть ще більш продуктивними, більш якісними.

На весну 2016 року пропонуємо 7 сортів сої (Мерлін, Ліссабон, Кордоба, Кардіфф, Кент, Падуа, Абеліна), яру пшеницю Гренні, а також 20 гібридів кукурудзи з ФАО від 220 до 370.

– Як Ви думаєте, яким буде цей рік, враховуючи погодні умови, що вже склалися?

– За моїми спостереженнями погодні умови не є дуже сприятливими, тому що, все-таки, дається взнаки недостатня кількість вологи у 2015 році. А як ми бачимо, сьогодні у Західній частині України сніговий покрив, можна сказати, відсутній. Зараз якийсь процент вологи зберігається у шарі ґрунту 20-30 см максимум. Але снігу на Львівщині, Тернопільщині, Хмельниччині недостатньо, трішки більший сніговий покрив на Вінниччині. За станом посівів на полі ще рано робити висновки, бо не знаємо, які будуть морози. Сподіваємось, що все-таки і озимина, і озимий ріпак добре перезимує, не зважаючи на те, які б екстремальні умови не склалися, зокрема на території Західної України.

Спілкувалась Марія Хрунь