Головні аграрні виставки країни «Зернові технології», «Agro Animal Show» та «Фрукти. Овочі. Логістика» успішно завершили роботу

234

Найбільші міжнародні агропромислові виставки України: інноваційних рішень у зерновому господарстві «Зернові технології», ефективного тваринництва та птахівництва «Agro Animal Show» та успішного овочівництва, промислового садівництва і виноградарства «Фрукти. Овочі. Логістика» відбулись 10-12 лютого 2016 року у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза».

Учасниками виставок стали близько 500 компаній, серед яких 125 зарубіжних із 18 країн світу: Австрії, Великобританії, Данії, Ізраїлю, Індії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Китаю, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США, Туреччини, Угорщини, Фінляндії, Франції. П’ять країн-лідерів сільськогосподарської галузі були представлені національними експозиціями (Німеччина, Франція, Нідерланди, Данія, Великобританія). Загальна експозиційна площа – 21 000 кв. м. Виставки відвідали майже 17 000 представників аграрного сектору.

Підтримку в організації та підготовці виставок надали відомі вітчизняні і зарубіжні установи, компанії та організації, зокрема Міністерство аграрної політики та продовольства України, Українська аграрна конфедерація, асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Німецька асоціація виробників сільськогосподарської техніки VDMA, виставкова компанія з Німеччини IFWexpo Heidelberg GmbH, Французька агенція з міжнародного розвитку підприємств Business France, уряди Франції, Німеччини, Данії, Чехії, Нідерландів та Великої Британії.

Ділові заходи організовала компанія «Київський міжнародний контрактовий ярмарок».

На церемонії урочистого відкриття виставок були присутні високоповажні гості: заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька, голова правління компанії «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» Володимир Іванов, надзвичайний і повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Кейс Ян Рене Кломпенхаувер, надзвичайний i повноважний Посол Королівства Данія в Україні Крістіан Донс Крістенсен, торгівельний радник, директор Business France в Україні Алексі Струве, радник з питань економіки посольства ФРН в Україні Ірина Кернер, перший секретар з питань енергетики та комерції посольства Великої Британії в Україні Кріна Лавері.

Під час офіційного відкриття голова правління компанії «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» Володимир Іванов привітав учасників та гостей з початком роботи експозиції, наголосивши на тому, що виставки організовані з метою надання допомоги сільськогосподарським підприємствам України у впровадженні досягнень світового технічного прогресу, передових технік і технологій при вирощуванні худоби, птиці, вирощуванні зернових культур, овочів і фруктів.

У свою чергу, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька додала: «Проведення наших національних виставок, присвячених сільському господарству, є дуже великим кроком в розвитку аграрного сектору. По-перше, такі виставки дають можливість якісно налагодити співпрацю між аграріями і компаніями, по-друге – це платформа для заключення контрактів міжнародного рівня, які вже сьогодні будуть підписані. А також виставки «Агро Animal Show», «Зернові технології» та «Фрукти. Овочі. Логістика» показують всім нам, яким у майбутньому буде наш аграрний сектор».

Сподівання на успішну роботу виставок, а також на плідну співпрацю України та міжнародної спільноти висловили й зарубіжні партнери.

Масштаби виставок, а також насиченість експозиції красномовно свідчили про те, що вітчизняний аграрний сектор має неабиякий потенціал для подальшого розвитку. Кожен відвідувач мав можливість знайти для себе цікаву інформацію та налагодити нові контакти.

Фахівці зернового господарства ознайомлювались із новою сільськогосподарською технікою та обладнанням, технологією для виробництва зернової продукції, устаткуванням для зберігання і переробки зернових та олійних культур, виготовлення комбікормів, всього необхідного для елеваторів і хлібоприймальних пунктів тощо. Також до уваги відвідувачів були представлені насіннєвий матеріал, засоби захисту рослин, лабораторне та ваговимірювальне обладнання.

Для усіх, хто займається тваринництвом і птахівництвом, учасники експозиції запропонували широкий спектр кормів, ветеринарних препаратів, засобів діагностики, генетичного матеріалу, техніки та обладнання для утримання та годування тварин тощо.

Цікавими для представників плодоовочевої галузі АПК була нова колекція сортів і гібридів овочевих культур, посадковий матеріал, а також спеціальна техніка, устаткування для крапельного зрошення, пакування, зберігання й транспортування продукції.

Протягом трьох днів роботи виставок відбувалися численні семінари, конференції, круглі столи, майстер-класи, спрямовані на те, щоб допомогти знайти оптимальні рішення для успішного господарювання. Своїм досвідом поділилися кращі вітчизняні та зарубіжні фахівці.

Найбільшими діловими заходами виставок були:

  • День Франції в Україні, присвячений питанням насінництва та виробництва товарної кукурудзи і використання цієї культури як основи у виробництві високоефективних та якісних кормів для тваринництва;
  • британсько-український агробізнес-форум «Агробізнес майбутнього: інновації та підвищення ефективності»;
  • VII голландсько-український агробізнес-форум «Як досягти рентабельності картоплярства в нинішніх економічних реаліях»;
  • міжнародні семінари: «Інше молоко. Ефективна інвестиція в молочне козівництво» та «Ефективність виробництва у молочному скотарстві»;
  • круглий стіл «Ягідний ринок України. Секрети успіху»;
  • семінар-практикум «Як заробляти на вирощуванні овочів?»;
  • VI-й науково-практичний семінар «Фактори відродження українського кролівництва»;
  • міжнародна відео-Skype-конференція «Людина. Грунт. Трактор. Врожай»;
  • семінар «Соя, сорго – підвищення ефективності сільського господарства України».

Досить цікавим був і науково-практичний семінар «Технології вирощування сої з інокулянтами та біопрепаратами», організований ТОВ «Агрітема», компаніями «АDAMA» та «Prograin».

Також 12 лютого оголосили переможців всеукраїнського конкурсу кращих брендів ресурсного забезпечення агропромислового комплексу «Агробренд 2016». Безумовним лідером у номінації «Кращий виробник сільськогосподарської техніки» була визнана компанія «John Deere». Друге місце в цьому році розділили компанії «Claas» та «Мінський тракторний завод», на третій позиції – компанія «Clase». «Bayer CropScience» стала кращим виробником агрохімічної продукції. «Syngenta» посіла почесне друге місце. На третьому місці «BASF». Кращим виробником насіння сільськогосподарських культур – визнали компанію Pioneer Syngenta, друге місце посіла Syngenta, на третьому щаблі – Monsanto. Лідером українського ринку в категорії ресурсного забезпечення АПК стала компанія «Ерідон», другий результат у «Техноторг», третій – в «Амако Україна». Перемогу в номінації «Фінансова установа АПК» здобув «Райффайзен Банк Аваль», на другому місці – «ПриватБанк», на третій позиції «Credit Agricole».

Отже, найбільші міжнародні виставки, що відбулись у Києві, об’єднали провідних операторів ринку – виробників та дилерів галузі у форматі спеціалізованого заходу, створивши оптимальні умови для діалогу між керівниками, спеціалістами сільськогосподарських підприємств, представниками влади і виробниками обладнання, техніки, насіння тощо для обміну передовим досвідом і укладання нових контрактів.

Враження учасників:

Леонід Панасюк, менеджер з продажу ТОВ «Захід-Агро-Техніка»:

“На цій виставці ми представили такі європейські бренди в техніці як RAUCH, MaterMacc, Stoll, Krone. Виставка проходить дуже активно, є багато нових клієнтів, сподіваємось, що буде багато продаж. Загалом все на високому рівні”.

Володимир Чеглатонев, комерційний директор компанії «Оліс»:

“Наша компанія є постійним учасником даної виставки. В цьому році ми представили зерноочисний сепаратор, також лабораторне обладнання, оскільки ми є великим виробником даного устаткування. Враження від виставки позитивне. Є багато людей, які цікавляться нашою продукцією. Сподіваємось, що ця виставка буде корисною для українських замовників та споживачів”.

Олександр Семенович, заступник директора «Франк Лемекс»:

“Виставка відбувається на високому рівні. Є чимало відвідувачів, що вселяє оптимізм і віру в те, що все буде добре і в нас, і в країні, що будемо працювати, розширюючи свою клієнтську базу. На даній виставці наша фірма представила свої найкращі пропозиції”.

Віктор Кривулько, керівник з розвитку центрального регіону ТД «Соєвий вік»:

“Вже п’ятий рік поспіль на виставці ми представляємо свою продукцію – насіння сої. Захід проходить у конструктивному руслі, багато учасників та сільськогосподарських виробників. Тут ми зустрічаємося зі своїми партнерами, а також знайомимося з новими потенційними клієнтами. Цей рік теж не став винятком”.

Леся Заморська