Молоді науковці створили сонячні панелі з людського волосся

233

18-річний мешканець непальського села Мілан Каркі створив дешеві сонячні панелі з людського волосся.
Як зазначає винахідник, волосся може замінити кремній – дуже дорогий компонент, який використовується у виробництві традиційних фотоелектричних панелей.

«Волосся генерує електрику завдяки вмісту меланіну – пігменту, який надає йому певний колір, є чутливим до світла і є провідником, – пояснює Мілан Карки. – Розроблена технологія, яка передбачає дешевший метод виготовлення сонячних батарей, дозволить отримати доступ до електроенергії бідним людям і може стати революційною для відновлюваної енергетики».
Мілан Каркі і четверо його однокласників спочатку зробили сонячну панель у якості експерименту, але підлітки переконані, що їх продукт може мати широке застосування і комерційну доцільність.
Створена непальськими винахідниками панель має потужність 18 Вт, а її вартість становить 38 доларів. Інноваційні сонячні батареї можна використовувати для зарядки мобільного телефону або освітлення будинку.
За словами винахідника, використати нестандартний матеріал у сонячних панелях надихнула книга фізика Стівена Хокінга, у якій обговорювалися методи створення статичної електрики з волосся.