Урожай пшениці в Україні спрогнозують з космосу

226

Безпрецедентний проект щодо поліпшення врожайності різних культур за допомогою космічних досліджень розробляють в інституті космічних досліджень НААН України, повідомив директор цієї установи Олег Федоров. За його словами, українські вчені проводять свої роботи у рамках масштабного проекту, в якому беруть участь усі європейські країни.

«Ідея цього проекту полягає в тому, щоб за результатами моніторингу земної поверхні з космосу створити сучасну карту для всіх країн Європи. Наша частина — аграрна. Вона дозволить прогнозувати тенденції впливу клімату на зростання різних культур», — сказав він.

Сьогодні в Інституті космічних досліджень цим займаються два відділи. Українські вчені навчилися обробляти дані західних радіолокаційних апаратів. І добре просуваються у питаннях вивчення земної поверхні, у тому числі і з точки зору отримання врожаю.

«Наприклад, за сходами пшениці, зробивши кілька вимірів, можна буде визначити, якою буде її врожайність цього року. Також вирішується питання оцінки продуктивності земель. Наприклад, за допомогою такого моніторингу ми зможемо дослідити, що відбувається в окупованих областях, як там проходить деградація земель. На підставі цього можна буде прогнозувати, яку кількість земель під посіви зменшити у майбутньому, а які ділянки, навпаки, використовувати. Сподіваюся, що протягом найближчих років і для наших користувачів, і для Європи ми це зробимо», — додав Олег Федоров.

lepetykha-rda.gov.ua