Твердопаливні пеллетні котли – не просто альтернатива, а необхідність сьогодення

321

Події останніх десятиліть красномовно доводять, що неухильне зростання видобутку нафти, газу і вугілля для потреб людства веде до глобальної катастрофи. Адже все, що ми беремо з землі – накопичені за мільярди років вуглеводні в більшості своїй перетворюються в оксиди сірки, хлору, азоту і в більшій своїй масі в окис вуглецю – СО2.

Все було б не так погано, якби не СО2. Можна було б не помітити гігантських кар’єрів і териконів. Пропустити повз вуха щорічну статистику про загибель шахтарів: 2 – 3 людини на 1 мільйон тон копалин. Спалюючи викопний газ, нафту, вугілля ми порушуємо екологію планети за рахунок викиду СО2. Адже отриманий в результаті горіння СО2 не повертається назад в земну кору; його надлишок спричиняє парниковий ефект і, як наслідок, глобальні зміни клімату на планеті.

Заштовхати у пляшку вилітаючого “Джина” можна тільки збільшивши зелені насадження і в подальшому повністю перейти на використання відновлювальних джерел енергії. Одним з таких кроків є використання, агропеллет, солом’яних пеллет для вироблення теплової енергії і отримання піролізного конденсату. Піролізний конденсат здатний назавжди замінити газ і нафтопродукти. У деяких випадках його показники перевершують нафтопродукти. Солом’яний пеллет виробляється з відходів переробки зернових, а зернові вирощується повсюдно. У деяких районах впровадження такої агрокультури як “МІСКАНІТУС” дозволить подвоїти вихід біопалива з 1га. і довести показник до еквівалента 8.0 т. дизпалива з 1га. Агровідходи не завдають шкоди природі. Адже для того щоб вирости щорічному врожаю на полях нашої країни, рослини поглинуть з повітря рівно стільки СО2, скільки повернеться в атмосферу після згорання або природного розкладання в грунті. Тобто, використовуючи в якості палива солом’яні пеллети ми не порушуємо природний кругообіг СО2 в природі. А збільшення посівних площ тільки поліпшить екосистему. Так чому агропелети так мало використовується в опаленні і отриманні піролізного конденсату? А вся справа в тому, що солом’яні пеллети нездатні нормально горіти в більшості існуючих котлів. У даний час агропаливо спалюють великі теплогенеруючі підприємства. У більшості котлів від 35 до 5000 кВт, що присутні на ринку при спалюванні солом’яних гранул утворюється склоподібна маса, яка веде до зупинки або поломки котла.

Твердопаливні пеллетні котли ЕТМ позбавлені цих недоліків. Унікальна, запатентована конструкція камери горіння – топки дозволяє використовувати будь-яке паливо, зокрема й солом’яну пеллету.

На сьогодні 1 кВт/год електричного тепла вартує 0,064 $

Вартість 1 кВт/год  тепла отриманого газовим котлом 0,035 $

Вартість 1 кВт/год  тепла отриманого котлом ЕТМ з деревної пеллети 0,026 $

Вартість 1 кВт/год  тепла отриманого котлом ЕТМ із солом’яної пеллети 0,007$

Залишимо нащадкам історію творінь, а не війн і варварського дерибану ресурсів!

тел.: +38 (0456) 39-18-86, факс: +38 (0456) 39-18-85