Продуктивний діалог. «АГРО-2016»

275

З 8 по 11 червня у м. Київ, у національному комплексі «Експоцентр України», відбулася XXVIII Міжнародна агропромислова виставка «АГРО-2016», офіційним спонсором якої виступила компанія KUHN. Тривала історія цього заходу пропонує задуматись над тим, наскільки глобально змінилась за 28 років вітчизняна аграрна галузь. Навіть ще більше часу – виставковий комплекс «ВДНГ», в якому традиційно проходить «АГРО», був офіційно відкритий ще у далекому липні 1958 року, і з самого початку свого проектування призначався для сільськогосподарських виставок. Іноді корисно рефлексувати над такими речами, адже ніяке велике явище не може з’явитись раптом на пустому місті.

Треба пишатись тим, що в цьому році, як і в попередні роки, захід відвідали більше 10 тисяч людей, що сотні експозицій українських та закордонних компаній відображали всі галузі та аспекти сучасного аграрного виробництва. Таким чином створився простір для комунікації не тільки між виробником і споживачем, але й між представниками різних секторів сільського господарства, наукових установ, організацій, в тому числі і державних структур.

Власне, «АГРО-2016» поділялась на такі окремі виставки:

  • ExpoAgroTech-2016 – сільськогосподарська техніка, обладнання та запасні частини;
  • Біопаливо-2016 – альтернативні джерела енергії;
  • Hi-Tech Агро-2016 – технології автоматизації, управління так контролю;
  • Organic-2016 – органічні продукти та технології;
  • Animal’EX-2016 – тваринництво, ветеринарія та супутні продукти;
  • FishExpo-2016 – рибне господарство та рибальство;
  • Рослинництво і агрохімія – насінництво, агрохімія, екологічні продукти і технології, садівництво, тепличне господарство тощо.
  • Agro Build-Expo-2016 – будівництво в аграрному секторі: техніка, будівельні матеріали.

Кожна з компаній-учасників використовувала свою стратегію, приймаючи участь у виставці. Хтось організовував масові розважальні заходи, привертаючи увагу відвідувачів, хтось влаштовував конференції з представниками преси, хтось концентрувався тільки на діалогах з клієнтами. Тому захід і вийшов таким багатогранним. Постійні та спостережливі гості виставки напевне помітили, як розвиваються виробники, що вже не перший рік ведуть бізнес на ринку України та представляють новинки продукції і цікаві формати співпраці з клієнтами. Декілька коментарів від учасників «АГРО-2016».

Григорій Опанасенко, головний агроном ТОВ «Дунай Агро»: «Ми є дочірнім підприємством австрійської насіннєвої компанії «Пробстдорфер Заатцухт» в Україні, існуємо тут вже два роки. Завозимо в Україну гібриди і сорти насіння різних культур – класів «супер-еліта» та «еліта», розмножуємо тут і потім реалізуємо виробникам. В цьому році маємо два нових сорти озимої пшениці і новий сорт ярого ячменю. Вдруге приймаємо участь у виставці «АГРО». Я вважаю, що вона цікава та потрібна для того, щоб виробники могли ознайомитися з таким широким асортиментом продукції».

Абу Хадід Фарід Салахович, керівникі підрозділу продажу сільгосптехніки «Цеппелін Україна»: «Участвуем в выставке «АГРО» уже пятый год подряд, и я оцениваю наше участие очень положительно. С каждым годом растет тенденция посещаемости этого мероприятия. 2016-й очень продуктивен в плане новинок техники, особенно в корпорации AGCO. Сегодня мы представляем трактор Fendt 1000-й серии, который впервые официально презентуется на территории Украины. Продажа его начнется в начале 2017 года. Вторая новинка – комбайн Massey Ferguson T7, а также – два посевных агрегата бренда Challenger. Мы рады  сотрудничеству с AGCO, ее бренды являются нашим приоритетом в ближайшей стратегии».

Другим цікавим напрямом, який яскраво демонстрував спільну роботу одразу різних структур, було проведення форумів. Зокрема, зазначу той, що тримає руку на пульсі новітніх технологій. Це AgTech Forum – перший всеукраїнський форум, присвячений новітнім технологіям агропромисловості, який був організований асоціацією AgTech Ukraine. Преміум спонсорами заходу виступили компанії Syngenta та LiveAG.

«У рамках AgTech Forum ми намагалися показати учасникам цілісну картину того, як сучасні технології інтегруються у агросектор і як вони мають взаємодіяти між собою. Цього разу ми робили це на базі продуктів та сервісів, які найбільш актуальні для України на сьогоднішній день. І я впевнений, що цей перелік з кожним роком буде лише розширюватися, бо прогрес не стоїть на місці. Якщо раніше той, хто використовував передові розробки, був далеко попереду, то тепер ситуація повертається так, що той, хто не використовує технології, знаходиться далеко позаду.  Сучасність уже за технологіями, а майбутнє важко уявити без них», – зазначив голова асоціації AgTech Ukraine Юрій Петрук.

Тетяна Бєлінська