День поля ГК «ВІТАГРО»: презентація сучасних аграрних дослідів

291

10 червня 2016 року Група компаній «ВІТАГРО» провела День поля в с. Лісоводи Городоцького району Хмельницької області, куди за новим досвідом прибули аграрії Західного та Центрального регіонів. Фахівці підприємства поділились з гостями заходу своїми досягненнями в області насінництва – в тісній співпраці з передовими виробниками-оригінаторами, продемонструвавши роботу свого сучасного насіннєвого заводу. Також були висвітлені інноваційні системи захисту рослин, адже, як відомо, АХК «ВІТАГРО» – ексклюзивний дистриб’ютор канадської компанії «Bayton Company».

Петро Петрович Лабазюк, генеральний директор, голова Ради директорів ГК «ВІТАГРО»:  «Перший День поля у нас на підприємстві розпочався з того, що ми засіяли ділянку пшениці та ріпаку для дослідів і запросили сусідів-аграріїв, з якими просто поділились нашим досвідом. Масштаби цього дійства кожного року збільшувались. Спочатку площа ділянок складала 5-7 га, на сьогодні – вже 200 га, спектр культур значно розширився. Вже приїжджають до нас не тільки найближчі сусіди, а й фермери з Житомирщини, Волині, Чернівеччини та інших регіонів. Все більше людей дізнаються про нас як про виробників якісного насіння, стають нашими партнерами».

Роман Ігорович Рибак, комерційний директор, член Ради директорів ГК «ВІТАГРО»: «Мета сьогоднішнього семінару – поділитися з колегами, сусідами, партнерами тими висновками, які ми змогли зробити, проводячи науково-дослідну роботу в себе на підприємстві. Досліди і наука – це дуже дорогий і кропіткий труд, який виправдовується не відразу, а з часом. Далеко не кожен аграрій готовий на це витратити ресурси. У нас же для цього є і штат спеціалістів, і окремі площі землі, і лабораторія, в якій випробовуються різноманітні технології. Тим, що з цих випробувань дає позитивний результат, ми на наших Днях поля і ділимося. Зокрема, сьогодні представляємо нові сорти озимого ріпаку чеського виробника OSEVA. Сьогодні серед аграріїв більш популярні гібриди цієї культури, але ми були шоковані хорошим результатом, який побачили на демонстраційних ділянках саме з цими сортами ріпаку. Зараз реєструємо їх в Україні. Також сьогодні демонструємо гібрид озимої пшениці компанії SAATEN UNION, який був зареєстрований в Україні в 2016 році. Це гібрид, який буде давати стабільну врожайність за будь-яких обставин. Він є посухостійким, не вибагливим до ґрунтів. Підкреслю, що в насінництві ми співпрацюємо тільки з компаніями-оригінаторами сортів, виключаючи посередників: KWS, Limagrain, Prograin Semences, Saaten Union тощо. Новинками є й наші певні власні технології в захисті рослин, у вирощуванні, і цінно те, що ми представляємо низку варіантів, які притаманні для різних ґрунтів та кліматичних умов. Оскільки землі «ВІТАГРО» тягнуться від Рівненщини до Чернівеччини через всю Хмельницьку область, у нас є можливість проводити досліди на різних ділянках. З найближчих завдань групи компаній – будування нових складів на насіннєвому заводі, бо збільшується кількість замовлень на насіння від агровиробників; сертифікація заводської лабораторії; вирощування так званих нішевих культур, наприклад, гірчиці та льону; продовження  наукових дослідів в насінництві. З грандіозних планів – будівництво власного заводу з виробництва мікродобрив».

День поля традиційно розподілявся на дві частини: теоретичну і практичну. Після того, як відвідувачі прийняли до роздумів нову цікаву інформацію від доповідачів, у них була можливість наочно спостерігати результати технологій «ВІТАГРО» на демонстраційних посівах компанії та на насіннєвому заводі Cimbria. До речі, він має 4 насіннєво-очисних машини, що забезпечують якісне очищення насіння різних культур, як то озимих і ярих пшениці та ячменю, гороху, сої, ріпаку, не травмуючи їх.

У підсумку, відвідувачі залишились задоволеними Днем поля, вважаючи його насиченим і корисним для вдосконалення свого сільськогосподарського повсякдення.

Руслан Євгенович Косіло, агроном ТзОВ «Барком»: «Основна діяльність нашого господарства – це тваринництво. Щодо рослинництва, вирощуємо в основному культури на корм для свиней, але й паралельно з тим вирощуємо ріпак, сою. В цьому році разом з «ВІТАГРО» висіяли 231 га білої гірчиці сорту «Андромеда». Разом з їх спеціалістами слідкуємо за посівами, на даний час гірчиця виглядає непогано, гадаємо, що показники врожайності будуть хороші. Будемо співпрацювати з цією компанією і надалі. Сьогодні я особисто День поля «ВІТАГРО» відвідую перший раз. Масштаби заходу вразили, почув для себе корисну інформацію, радий був зустрітись з колегами».

Сергій Михайлович Адаменко, заступник директора департаменту добрив з вмістом мікроелементів ТОВ «Укравіт-Агро»: «ГК «ВІТАГРО» є нашим стратегічним партнером в Західному регіоні. Вже протягом кількох років у нас триває тісна, взаємовигідна, цікава співпраця. Тут є досвідчені спеціалісти, які знають, як грамотно використовувати і наші засоби захисту рослин, і наші мікродобрива. Бажаю їм подальшого сталого розвитку!».

Тетяна Бєлінська, журнал «АгроЕліта»