Сорти озимої пшениці та гібриди ріпаку озимого компанії Limagrain – гарантія високих урожаїв

370

Незабаром розпочнуться жнива – гаряча пора для сільгоспвиробників, проте кожен з них думає не лише про те, як зібрати цьогорічний урожай, а й завбачливо дбає про якісне насіння, що забезпечить стабільний прибуток у майбутньому. Провідна європейська компанія Limagrain готова запропонувати українським аграріям свою продукцію – насіння кращих високоурожайних сортів  озимої пшениці та гібридів ріпаку озимого, які гарантовано забезпечать високі врожаї.

2 червня 2016 р. в с. Оринин Кам’янець-Подільського району Хмельницької області в демо-центрі компанії BASF, що на базі ТОВ «Гарант», яким керує знаний у краї аграрій Олег Володимирович Комарніцький, відбувся День поля. Партнером даного заходу було ТОВ «Лімагрейн Україна», продукцію якого представляв менеджер Західного регіону Микола Ярославович Солян. Також він презентував високоурожайні сорти озимої пшениці та гібриди ріпаку озимого генетики Лімагрейн на Дні поля та Дні саду, що відбулися 3 червня 2016 р. на базі ТОВ «Бучачагрохлібпром» та ФГ «Гадз», директором яких є Герой України Петро Іванович Гадз.

На демо-ділянках, де росте озима пшениця та ріпак озимий селекції «Лімагрейн», усі бажаючі мали змогу самостійно оглянути посіви та отримати детальнішу інформацію про сорти, які найбільш зацікавили.

Озима пшениця ІЛІАС (ILIAS), що внесена до Реєстру сортів рослин у 2009 році, є середньопізнім сортом з високим ступенем кущення. В ній унікально поєднані характеристики хорошої якості випічки, дуже гарна морозостійкість, відмінна стійкість до хвороб, висока толерантність до вилягання. Сорт рекомендований для вирощування за інтенсивною технологією на високих агрофонах. Забезпечує стабільно високий урожай і високу якість зерна. У виробничих умовах демонструє високу морозостійкість і посухостійкість.

Середньоранній сорт озимої пшениці ЕТЕЛА (ETELA), внесений до Реєстру сортів рослин у 2012 році, – oдин із найбільш урожайних у державних випробуваннях 2010-2012 рр. Його можна сіяти після зернових. Він має крупні зерна, велику масу 1000 насінин, дуже високу продуктивність колоса, гарну стійкість до хвороб. Сорт рекомендований для вирощування за інтенсивною технологією. Завдяки значному вмісту крохмалю в зерні та високій урожайності можливе використання у виробництві біоетанолу.

Середньоранній сорт озимої пшениці КОЛОНІА (COLONIA), що внесений до Реєстру сортів у 2013 році, належить до хлібопекарського типу, має високу якість, чудову зимостійкість, велику кількість зерен у колосі з середньою масою 1000 насінин, міцне стебло з високою стійкістю до вилягання, високу натуру зерна та об’єм хліба. У Німеччині в 2013 році було отримано урожайність 132 ц/га. Даний сорт має наступні агрономічні характеристики: висота рослин середня – гарна стійкість до вилягання, висока стійкість до комплексу хвороб (церкоспорильозна коренева гниль, борошниста роса, бура та жовта, стеблова іржа, септоріоз, фузаріоз колоса). В 2015 році у виробництві в Житомирській області показав найвищий результат 130ц/га.

Новий середньоранній сорт озимої пшениці ДАГМАР (DAGMAR) хлібопекарського типу, внесений до Реєстру сортів у 2013 році. Він має високу якість, чудову зимостійкість, крупні зерна з великою масою 1000 насінин (в середньому 49 г), міцне стебло з високою стійкістю до вилягання, високу натуру зерна (в середньому 806 г/л) та об’єм хліба. Сорт ДАГМАР має потужне кущення рослин, стійкий до фузаріозу колоса. Це дуже пластичний сорт зі стабільно високою врожайністю. Крім чотирьох підживлень азотом рекомендовано підживлення сіркою, що значно підвищить урожайність та якість зерна. Використання регуляторів росту є доцільним лише при інтенсивній технології вирощування. Фунгіцидний захист – відповідно до фітосанітарної ситуації.

Однією з найбільш рентабельних культур у сільському господарстві є ріпак. Останнім часом в Україні значно зросла популярність гібридів ріпаку «Лімагрейн». Для задоволення потреб ринку селекціонери цієї компанії створили низку гібридів, які задовольняють найвибагливішого сільгоспвиробника. Основні напрямки селекції ріпаку Limagrain – це стійкість до осипання, зимостійкість, весняна регенерація, стійкість до основних хвороб та полягання, адже саме ці ознаки сприяють отриманню максимального врожаю. Підбір сортів і гібридів для різних ґрунтово-кліматичних зон здійснюється шляхом екологічного випробування.

В Україні зареєстровані середньоранні гібриди ріпаку компанії «Лімагрейн» – АЛЬБАТРОС, ДОБРАВА і АРСЕНАЛ, ексклюзивним дистриб’ютором яких є компанія «Агроскоп», а також АРТОГА і АРІЗОНА, що ексклюзивно представлені у компанії «Бізон-Тех 2006». Усі вони стійкі до видовження кореневої шийки восени, розвивають значну біомасу до настання холодів, мають гарну стійкість до розтріскування стручків – більше «вікно» часу для збирання врожаю. Дані гібриди толерантні до білої гнилі, фомозу та плісняви, стійкі до вилягання, морозо- та посухостійкі. Рекомендована норма висіву: 500 тис./га. Вміст олії – 47-50%, глюкозинолатів – менше 16 ммоль/г, ерукової кислоти – 0. Потенціал врожайності – 69,9 ц/га (Альбатрос), 69,4 ц/га (Артога), 69,5 ц/га (Добрава).

До речі, гібриди АРТОГА (ARTOGA) і ДОБРАВА (DOBRAVA) – пластичні до умов вирощування, мають дуже високу й стабільну врожайність, а також високу енергію початкового росту.

Понад 250 аграріїв із Західних та Центральних областей України мали змогу оглянути демо-посіви різних сортів і гібридів зернових, олійних та бобових культур генетики «Лімагрейн», а також дізнатись про технології вирощування, засоби захисту та добрива, що допомагають забезпечувати високі врожаї, на Дні поля у демо-центрі ТОВ «Лімагрейн Україна». Захід відбувся 9 червня 2016 р. на базі ФГ «Одарочка» у с. Комарів Вінницького району Вінницької області.

«На сьогоднішньому Дні поля представлена вся лінійка продукції нашої компанії, – зазначила генеральний директор ТОВ «Лімагрейн Україна» Тетяна Генрі-Якубовська. – На базі нашого демо-центру ми презентуємо в першу чергу зернову групу – озиму пшеницю та ячмінь, ярий ячмінь, а також ріпак, горох, кукурудзу і соняшник. Попри те, що тут дуже бідні ґрунти і випало мало опадів, все ж ми отримуємо стабільний урожай. Навіть у таких екстремальних умовах наша пшениця КОЛОНІА дає більше 100ц/га».

Усі, хто завітав на Дні поля, де представлені демо-посіви озимих сортів пшениці та ріпаку компанії «Лімагрейн», змогли переконатись у тому, що якісне насіння – це не лише гарантія доброго розвитку рослин, а й запорука високого врожаю.

Коментарі:

Королюк Валентин Васильович, виконавчий директор ТОВ АФ «Подільська зернова компанія», Хмельницька обл., Волочиський р-н, с. Лозова:

«Компанію «Лімагрейн» ми любимо, поважаємо і цінуємо. На полях нашого господарства, земельний банк якого становить 3000 га землі, сіємо кукурудзу генетики «Лімагрейн». Дуже задоволені якістю насіння та врожайністю. У найближчому майбутньому хочемо посіяти їхню пшеницю КОЛОНІА, адже вона одна з найбільш врожайних».

Коціра Степан Євгенович, директор АФ «Нічлава», Тернопільська обл., Гусятинський р-н, с. Коцюбинці:

«З компанією «Лімагрейн» співпрацюємо вже давно. Якщо взяти із зернових культур, то вже кілька років сіємо їхній ячмінь сорт ГЛАДІС. Також у цьому році ми посіяли їхню пшеницю КОЛОНІА. Кукурудза ЛГ 3258 дала високі врожаї на наших полях. Ще хочу відзначити, що працівники цієї компанії завжди привітні, при потребі завжди приїжджають, консультують і оперативно вирішують питання, які виникають».

Скоба Іван Степанович, виконавчий директор ТОВ «Інтеррезерв-2007», Київська обл., Обухівський район, с. Красна Слобідка:

«У своєму господарстві цього року ми посіяли 1900 га насінням компанії «Лімагрейн». З них 1500 га кукурудзи і 400 га соняшнику. Кукурудза ЛГ 3350 – 1100га і АДЕВЕЙ – 400 га, а також соняшник ЛГ 5377. Спеціально приїхали, щоби конкретніше дізнатись про їхню озиму пшеницю КОЛОНІА. Плануємо на урожай 2017 р. закупити до 10 тонн еліти цього сорту».

Кухарчук Олександр Степанович, головний агроном ТОВ АФ «Україна», Хмельницька обл., Дунаєвецький р-н, с. Маків:

«Цього року ми посіяли 300 га соняшнику ТУНКА селекції «Лімагрейн». Сходи чудові, якістю насіння задоволені. Загалом обробляємо 6300 га землі. Сіємо кукурудзу, соняшник, пшеницю сою».

Леся Заморська

[nggallery id=2]