День поля “Лозовские машины”, 21.07.2016, Лозовской район, Харьковская обл.

279

Для аграріїв питання щодо забезпеченості одночасно рентабельного і ефективного виробництва завжди є актуальним, адже межі вдосконалення постійно розширюються – паралельно з розвитком технологічних можливостей та потреб сільгоспвиробників. Техніка як ключовий інструмент на господарстві має виконувати всі потрібні операції у будь-яких умовах, будучи ефективною, економічною та витривалою. Саме таким себе позиціонує вітчизняний бренд «Лозівські машини», і на практиці у цьому переконуються багато агровиробників не тільки в Україні, а й закордоном. «Деньги пашут!» – так ємко звучить слоган бренду. Ця техніка, яку виробляють на Лозівському ковальсько-механічному заводі вже майже 20 років, пройшла шлях активного пошуку та впроваджень інноваційних інженерних рішень. І результати на сьогодні приголомшливі.

21 липня Індустріальна группа УПЕК, у склад якої входить бренд, провела День поля «Лозівські машини» – на базі ПСП «Гарант», що у Лозівському районі Харківської області. На заході зібрались більше 300 учасників із Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Сумської, Полтавської та Запорізької областей, на яких чекала насичена та корисна програма. Передусім відбулося урочисте відкриття Дня поля, що проходить на базі ПСП «Гарант» уже вдруге, і, хочеться сподіватись, це стане у майбутньому багаторічною традицією. Анатолій Гіршфельд, народний депутат України, Почесний президент ІГ УПЕК, та інші поважні гості промовили гостям свої вітальні слова після чого розпочалась демонстрація лінійки ґрунтообробної та посівної техніки «Лозівськи машини» – загалом аграрії побачили в роботі 16 агрегатів.

Роман Гіршфельд, Віце-президент із маркетингу та продажів ІГ УПЕК означив особливості стратегії компанії: «Я би хотів підкреслити, що бренд «Лозівські машини» розрахований не тільки на український ринок. Ми успішно продаємо наші агрегати в інші країни СНД та беремо участь у масштабних сільськогосподарських заходах в Європі. Відзначу, що ми не прагнемо робити нашу техніку дешевою, і вона не є такою. Її якість відповідає ціні. «Лозівські машини» дозволяють аграріям займатися енергоефективною обробкою ґрунту завдяки нашим запатентованим рішенням у кожному агрегаті. Головний результат цього: сільгоспвиробники можуть проводити всі операції на полі швидко, ефективно і з невеликими витратами на паливо. Наразі ми почали активно займатися випробуваннями культиваторів та сівалок з елементами точного землеробства. Я припускаю, що 2017 року ми вже випускатимемо такі агрегати. Це дозволить економити до 20% добрив та агрохімії. На сьогодні наша основна лінійка техніки є ґрунтообробною, і ми поки що хочемо залишати ключовим саме цей сегмент, поступово розширюючи та розвиваючи його. Втім, нас наразі також цікавить ринок обприскувачів та зернонавантажувачів, і 2017 року плануємо запускати серійну лінійку цієї техніки, вже є розробки і, головне, – є великий попит на українському ринку. Сьогодні аграрії у першу чергу зацікавлені – враховуючи невисоку ціну на продаж зерна – максимально знизити собівартість виробництва. І якщо є вітчизняна техніка, яка за параметрами не поступається імпортній, то чому б її не використовувати і нащо переплачувати?».

Особливими гостями Дня поля була група фермерів із Прибалтики, які були зацікавлені роботою української техніки та методами господарювання на наших теренах, і представники дилерських компаній з Литви, які успішно продають «Лозівські машини» у своїй країні.

«У нас наразі є 6 основних дилерів, які, в свою чергу, мають десятки філіалів із різних областей, – зазначає Роман Гіршфельд. – Активно працюємо зі спеціалістами дилерських підприємств, проводимо навчання, атестацію – для того, щоб клієнти були забезпечені якісним та оперативним сервісом. На базі кожного з наших дилерів знаходяться склади з повним асортиментом запасних частин. Також маємо досить велику кількість і власних сервісних бригад. На європейському ринку ми присутні вже давно, хоча поки що не в таких масштабах, у яких би хотілося. Із 2011 року маємо дилерів у Прибалтиці, перша машина, яка там почала активно продаватися, – дискова борона «Дукат-5». Минулого року «Лозівські машини» брали участь у виставці «Агрітехніка», після чого почалась наша співпраця з дилерами й інших країн: Болгарія, Румунія, Німеччина. Наступного року ми плануємо створювати на цій виставці серйозну експозицію, на якій представлятимемо наші новітні розробки».

ПСП «Гарант», на базі якого проводився захід, – це прогресивне господарство Харківської області, яке має в обробітку 3000 га землі, вирощує зернові та технічні культури, з яких особливу увагу приділяє цукровим бурякам. Генеральний директор Віталій Григорович Орлов розповідає: «Із «Лозівськими машинами» працюємо вже 5 років. Перший агрегат, який ми придбали, була борона з пружинним зубом ЗПГ-24 чотириметрова. Потім п’ятнадцятиметрову придбали, а пізніше ще декілька агрегатів із лінійки борон «Дукат». Сьогодні на Дні поля демонструється новий глибокорозпушувач «Франк», який ми теж уже купили. Дуже зручно, що завод розташований на території нашого рідного міста Лозова, і ми розуміємо, що купуючи один із агрегатів, підтримуємо робочі місця для людей з нашого району і не тільки. Техніка значно дешевша за закордонні аналоги, але дорожча за наші типові вітчизняні, тобто займає достойний сегмент якості на українському ринку. Ефективністю «Лозівських машин» цілком задоволений. Я знайомий з керівництвом ІГ УПЕК – дуже подобається мати справу з цими людьми».

На Дні поля «Лозівські машини» були продемонстровані такі агрегати: декілька моделей коротких дискових борон-лущильників «Дукат», стерневий культиватор «Шилінг», системний носій «Талер», глибокорозпушувач «Гульден», культиватор передпосівної обробки «Червонець», посівний комплекс «Златник», приставка прямого висіву «Крона», каток «Фунт», зубопружинна борона «Ліра», комплекс для внесення ЗЗР та добрив «Реал», а також новинки 2016 року: борона «Дукат» зі шириною захвату 3 м, глибокорозпушувач «Франк» та роторна борона «Динар».

Олексій Анатолійович Гриненко, головний конструктор Українського конструкторського бюро трансмісій і шасі розповідав відвідувачам про технічні характеристики та особливості кожної одиниці техніки. Відзначимо, зокрема, найпопулярнішу серед аграріїв лінійку «Дукат». У ній представлені агрегати з шириною захвату від 2,5 до 16,75 м. Дисковий лущильник «Дукат» найкраще підходить для обробки стерні. Він забезпечує інтенсивне перемішування ґрунту і рослинної маси на глибину до 14 см. Конструкція і розташування робочих органів сприяє якісній передпосівній обробці, що, у свою чергу, дозволяє значно розширити сферу використання короткої дискової борони у сільськогосподарському виробництві, підвищити її річне завантаження і економічну ефективність застосування.

Дискові борони «Дукат» оснащуються фірмовими надійними підшипниковими вузлами. HARP AGRO UNIT – це підшипниковий вузол, що не обслуговується, оптимізований для використання у ґрунтообробній техніці. Застосування різноманітних систем копіювання з рівномірним розподіленням навантаження на робочі органи дає можливість якісно працювати на полях зі складним рельєфом. І це далеко не всі переваги цих агрегатів.

Олексій Анатолійович Гриненко: «Кожна одиниця техніки бренду «Лозівські машини» має по декілька патентів, загалом – їх більше тридцяти. Ми постійно продовжуємо свої розробки. Наразі на завершальній стадії виготовлення дослідного зразка знаходиться важка дискова борона «Дукат XL» із шириною захвату 8 м. Вона матиме більші диски, діаметром 734 мм, навантаження на кожен із них – по 270 кг. Ця машина буде ефективною навіть по кукурудзі у будь-яких умовах. Також ми працюємо над виробництвом важкої пружинної борони «Ліра XL 21», яка матиме більш товстий пружинний зуб, більше навантаження на диски. У подальших планах – рух до системи точного землеробства, а також кардинального зниження вимог до потужності трактора».

Після закінчення основної частини заходу відвідувачі ділились враженнями від використання техніки «Лозівські машини» на своїх підприємствах.

Віктор Янисович Глимович, ФГ «Віол-Агро», Близнюківський район, Харківська область:

«Працюю в аграрній сфері дуже давно, наразі земельний банк нашого господарства складає 1000 га. Вже багато років у нас із заводом «ЛКМЗ» тривають плідні партнерські відносини. Маємо досить багато техніки від «Лозівських машин» і регулярно беремо їхні агрегати на випробовування. Зокрема, сьогодні на демонстрації був представлений наш «Дукат-3», яким ми дуже задоволені. Гадаю, що попереду в цього виробника ще багато цікавих розробок, які ми будемо втілювати в себе на господарстві».

Володимир Іванович Бистров, ФГ «Труд-2012», Кегичівський район, Харківська обл.:

«Господарство у нас молоде. В обробітку – 3500 га землі, займаємося поки що виключно культурами зернової групи. Створили серйозний парк техніки, у тому числі маємо агрегати від «Лозівських машин». Відзначу зокрема дискову борону. Вона за всіма параметрами – супер, це вже євростандарт. Після того, як її придбали, багато проблем у господарстві взагалі зникло. Я вважаю, що завод «ЛКМЗ» є серйозним виробником, із яким аграріям вигідно співпрацювати».

Тетяна Бєлінська

[nggallery id=10]