Новинка компанії BEDNAR – унікальна сівалка OMEGA ОО 6000

256

Чеський виробник сільськогосподарської техніки компанія BEDNAR на Дні поля ПАП «Агропродсервіс», що відбувся 21 червня 2016 р. у с. Настасів Тернопільського району, представив нову сіялку BEDNAR OMEGA ОО 6000, яку вперше завезли в Україну, глибокорозпушувач, а також найбільший у Європі 18-ти метровий компактор SM 18000. До речі, в «Агропродсервісі» є два таких агрегати, при цьому кожен із них обробляє до 8000 га за рік. Також дане господарство має 15-ти метровий компактор SS 15000 та 10-ти метровий SE 10000, роботою яких дуже задоволені. На Дні поля представники компанії BEDNAR провели демо-показ сівалки, а також розповіли про усі її переваги.

«Сівалка BEDNAR OMEGA ОО 6000 – унікальна, – зазначив представник компанії BEDNAR Віталій Миколайович Вовк. – Вона розрахована на зернові культури. Перед конкурентами має суттєву перевагу – спереду дискові секції, а позаду Coulter секції. При дощовій погоді інші сіялки не підуть в поле, у той час, як наша працюватиме, піднявши диски. Сівалка хороша ще й тим, що в ній є бункер, який кріпиться на передню навіску трактора, ще одна перевага – підключається висів добрив разом з посівом зерна. Унікальність сівалки ще й в тому, що задній висів йде через паралелограм, тобто при нерівностях поверхні поля, глибина посіву рівномірна. Бункер вміщує 5 тонн зерна і 2 тонни добрив. До нього можна прикріпити ще будь-який інший агрегат в залежності від потреби.

Дана сівалка вже працювала в Україні на двох господарствах, сіяла сою на площі понад 130 га. Там працювали два конкуренти, проте саме після нашої сівалки OMEGA ОО 6000 були найкращі сходи».

Зважаючи на те, що посів є однією з найбільш важливих робочих операцій для майбутнього врожаю, тому він має бути проведений якісно. Сівалки ОМЕГА розроблені з точним укладанням насіння, як для мінімального обробітку ґрунту, так і для традиційної технології. Основою є перевірена концепція компактних висіваючих комбінацій, які поєднують кілька робочих операцій. Підготовку ґрунту забезпечує секція парних дисків діаметром 520 мм (система Twin-disc). Крім того, застосовується центральний пневматичний каток, встановлений в шаховому порядку (зменшення тягового опору) для загального консолідування ґрунту перед посівом, а також сошники з міжряддям 12,5 см (16,5 см). Довгі роки досліджень підтвердили, що висів на відстані між рядами в 12,5 см для зернових культур створює кращі умови для розвитку колоса і пагонів.

Точне вкладення насіння по всьому робочому захопленню здійснює система PSP (Precise Seed Placement). Вона складається з паралелограма, який утримує дводискові висіваючі сошники на постійній глибині висіву, навіть, якщо поле горбкувате. Високу точність висівного сошника та ідеальне копіювання поверхні ґрунту забезпечують опорні гумові колеса. Тиск на сошник (до 130 кг) може бути встановлений централізовано – гідравлічно, не виходячи з кабіни трактора.

Сівалка компанії BEDNAR OMEGA ОО 6000 має важливу інновацію – Coulter (Колтер) секцію, що знаходиться за переднім рядом дисків. Дана секція використовується особливо на важких ґрунтах, під час весняного та літнього посіву. Під час весняного посіву працює сівалка тільки з поглибленої секції Coulter, щоб уникнути непотрібного витягування і змішування землі передньою дисковою секцією. І навпаки, при посіві ріпаку працюють обидві секції (Coulter і диск), щоб досягти максимально гладкого поля без брил і підготувати ідеальні умови для посіву.

Основні характеристики BEDNAR OMEGA ОО 6000:

Модель агрегату: напівнавісна сівалка з підготовкою посівного ложе і дисковими висіваючими сошниками.

Робочі органи: 2 ряди дисків 520х5 мм (система подвійного кріплення Twin-Disc), пневматичний каток (розмір 425/55 R17), дводисковий сошник кріпиться на паралелограм (система PSP).

Запобігання: індивідуальне.

Робочі операції: розпушування верхнього ґрунтового шару, вирівнювання поверхні, повторне ущільнення ґрунту пневматичним катком, точний висів на задану робочу глибину.

Переваги:

  • Можливість роботи ранньою весною, завдяки легкій концепції сівалки.
  • Якісний посів в сухих ґрунтах, тиск сошників (до 130 кг).
  • Регульоване міжрядне відстань 12,5 см або 16,5 см.
  • Точний висів насіння на задану глибину завдяки системі PSP (Precise Seed Placement).
  • Зручне калібрування і висипання бункера в задній частині сівалки.
  • ISOBUS – просте управління.

OMEGA OO є універсальною сівалкою легкої концепції з дисковою підготовкою ґрунту, що дозволяє висівати різні культури.

Система гідравлічного тиску дискових сошників гарантує висів навіть в найскладніших умовах.

Завдяки системі PSP (Precise Seed Placement) дискові сошники здатні закладати на однакову глибину по всій ширині агрегату та ідеально копіювати нерівності рельєфу.

Співвідношення пропорції добрива і насіння легко регулюється (60:40).

Просте і зручне калібрування посівного пристрою в задній частині агрегату. Просте висипання бункера.

Внесення добрива між рядками за допомогою дводискового Colter.

Леся Заморська

[nggallery id=7]