SAATBAU – на службі майбутньому сільського господарства

339

Наразі у господарствах тривають жнива, проте аграрії вже думають про посівну і готуються до неї, закупляючи паливно-мастильні матеріали, добрива, засоби захисту рослин і, звичайно ж, насіння. Адже кожен дбайливий господар добре знає, що без якісного насіння на високі врожаї годі сподіватися. До того ж останніми роками в Україні практично в усіх областях встановилася жарка погода з малою кількістю опадів, що аж ніяк не сприяє хорошим врожаям сільськогосподарських культур. Саме це змусило багатьох аграріїв шукати нові посухостійкі сорти та гібриди.

Знана в Європі насіннєва компанія SAATBAU готова запропонувати їм свою допомогу – дати сільськогосподарським підприємствам впевненість у завтрашньому дні, забезпечивши їх високими врожаями завдяки якісному насінню. Адже SAATBAU ось уже понад 60 років займається селекцією, розмноженням і продажем насіння у Європі. Щороку понад 130 сортів та гібридів 30 культур розмножуються в окремих кліматичних зонах Австрії та сусідніх країнах. У кооперативній групі SAATBAU насінництво ведеться на площі понад 40 тис. га. Дочірні підприємства знаходяться в Німеччині, Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії, Україні та Росії.
Робота селекційних станцій компанії, що розміщені в Австрії, Німеччині, Франції та Чилі, полягає у виведенні гібридів кукурудзи, сортів озимої та ярої пшениці, озимого та ярого ячменю, озимого та ярого ріпаку, гороху, сої та багатьох інших культур. Високоякісне насіння, що вирізняється своєю чистотою, здоров’ям і високою схожістю, виробляють на 10 сучасних заводах, розташованих в Європі.

В Україні дочірнє підприємство ТОВ «Заатбау-Україна» працює вже три роки і має 7 регіональних представництв. Висококваліфіковані фахівці завжди готові надати потрібні консультації та рекомендації керівникам та агрономам українських господарств. Зокрема консультант Західного регіону Ярослав Васильович Балицький налагодив співпрацю з багатьма великими й малими агропідприємствами  Західної України, які вже не один рік вирощують гібриди та сорти різних сільськогосподарських культур виробництва SAATBAU. Одним із таких є СФГ «Калина», що у с. Клювинці Гусятинського району Тернопільської області. Незважаючи на невеликі площі, у цьому фермерському господарстві займаються дослідницькою діяльністю, мають демонстраційні посіви пшениці та сої, а також активно експериментують із різними системами захисту й живлення рослин.

Агрономом у СФГ «Калина» працює Ігор Іванович Фостик. Саме він розповів нам про структуру посівних площ, а також про врожайність різних сільськогосподарських культур сортів і гібридів компанії SAATBAU.

«СФГ «Калина» обробляє 400 га землі, – зазначив Ігор Іванович. – Інше наше господарство «Еліта-Агро» має 140 га. Цього року під озимі пшениці у нас відведено 145 га, озимий ріпак займав площу 93 га, ярий ріпак – 45 га, цукровий буряк – 45 га, ячмінь – 72 га і соя – 95 га. Озимі пшениці компанії SAATBAU сіємо вже чотири роки. Це сорти Лупус і Паннонікус. Цього року посіяли 40 га Лупусу та 9 га Паннонікусу і зібрали по 70 ц/га зерна кожного сорту. До речі, дані пшениці мають не лише хорошу врожайність, а й дуже високу хлібопекарську якість, адже клейковина в них до 30%. У попередні роки при більшій кількості опадів ці сорти давали до 85 ц/га. Загалом на наших демо-ділянках ми посіяли 10 сортів пшениці SAATBAU. Це сорти Лукуллус, Лупус, Паннонікус, Тацітус, Фіделіус, Лупідур, Альбертус, Ангелус, Балітус і Фабіус. Під час збирання порівняємо їхню врожайність».

Як розповів Ігор Іванович Фостик, цього року в СФГ «Калина» також сіяли озимий ячмінь Ханнелоре, Хайді, Маріса і Монро від SAATBAU на площі 38 сотих під кожен із цих сортів. Усі вони показали себе з найкращого боку – дали врожайність від 84 до 102 ц/га.

Задоволений агроном і двома сортами гороху – Кензо і Тіп. Обидва дали по 45 ц/га. «Для гороху це дуже добре, адже був пізній посів, – пояснює Ігор Іванович. – Якби ми встигли посіяти його у березні, то врожайність була б вищою, адже потенціал цих сортів дуже великий».

Вже 5 років у даному господарстві сіють сою сортів Кордоба і Малага. Цього року на демо-ділянках вирішили випробувати всю лінійку сої від SAATBAU, засіявши всі 9 сортів. Торік Кордоба дала 24 ц/га, у попередні роки – 35-37 ц/га. Як стверджує агроном, на минулорічну сою негативно вплинув засушливий липень, що не дав їй належно розвинутися.

Також у фермерському господарстві сіють озимі ріпаки Гіколор і Труді. Цього року вони дали по 45 ц/га. Це на 500 кг менше у порівняні з попередніми роками. Нестача вологи теж наклала свій відбиток на врожайності.

«Співпраця із компанією SAATBAU у нас розпочалася саме з ріпаків, – каже Ігор Іванович. – Ярослав Балицький запропонував нам посіяти гібрид Гіколор. Тоді ми вперше зібрали 50 ц/га. Така врожайність була три роки поспіль. Тому тепер ми сіємо виключно їхні ріпаки».

У СФГ «Калина» використовують інтенсивну технологію вирощування сільськогосподарських культур. Для захисту рослин від бур’янів, шкідників і хвороб застосовують лише оригінальні препарати компаній Ваsf, Syngenta, Bayer. Комбінують добрива від компанії Yara із  білоруською нітроамофоскою та аміачною селітрою.

Вже два роки поспіль тут роблять демо-посіви, щоб аналізувати різні сорти й гібриди. «Щодо ріпаку ми вже остаточно визначилися, – стверджує агроном. – А щодо пшениці, то є певні нюанси. Бо якщо це високоврожайний сорт, то він не має належної хлібопекарської якості. Тому ми вибираємо такі сорти, які мають високий вміст клейковини, зважаючи на те, що зерно збуваємо на млин».  

Найбільші площі в СФГ «Калина»  відведені під пшениці сортів Лупус і Паннонікус від SAATBAU. Вони мають такі характеристики:

Лупус – ранньостиглий сорт із дуже високою якістю зерна (BQG 8); остистий з високим потенціалом врожайності; має відмінну зимостійкість і посухостійкість, добру стійкість до основних хвороб;

Паннонікус – ранньостиглий остистий сорт з високою якістю зерна (BQG 7); високий потенціал врожайності; висока стабільність та маса 1000 насінин; стійкий до вилягання та основних хвороб листя.

Зважаючи на величезний досвід у насінництві, компанія SAATBAU йде в ногу з часом, дотримуючись кращих традицій і використовуючи інноваційні технології в даній галузі, адже якість насіння не терпить компромісів. Тож придбавши продукт у професійного та відповідального виробника, ви гарантовано отримаєте високі врожаї та прибутки.

 

Леся Заморська

[nggallery id=12]