ГК VITAGRO – лідер промислового свинарства Хмельниччини

291

Високопродуктивне поголів’я, комфортні умови утримання, збалансований раціон харчування, постійний ветеринарний контроль, а також індивідуальний підхід до кожної свинки дозволили Групі компаній VITAGRO за короткий проміжок часу стати лідером промислового свинарства Хмельниччини.

Яскравим свідченням цього є історія стрімкого розвитку даного напрямку діяльності ГК VITAGRO. У 2011 році побудовано свинокомлекс потужністю 20 тис. голів свиней. Через рік відкрито ще один, що включає в себе репродуктор на 1200 свиноматок та два відгодівельні комплекси. У 2013 році запустили репродуктор на 630 свиноматок, а в 2014 р. – відгодівельники на 6500 тисяч постійного поголів’я. Рік тому ввели в експлуатацію ще один репродуктор на 1200 свиноматок у Хмельницькому районі та розпочали реконструкцію двох відгодівельників на 9 тис. свиней одночасного утримання. Все поголів’я виведене з порід Йоркшир, Ландрас та Дюрок.

Свинокомплекси обладнані устаткуванням провідних світових компаній у цій сфері, а також автоматизованими системами кормороздачі та вентиляції. Для забезпечення власних потреб у комбікормах у 2014 році в Городоцькому районі Хмельницької області побудовано сучасний комбікормовий завод, а рік тому введено в експлуатацію першу чергу елеватора для якісного зберігання сировини для виробництва кормів.

Важливою складовою успіху є професіонали своєї справи, які не бояться експериментувати, шукаючи нові методи, підходи, технології. Одним із них є керівник відділу свинарства ГК VITAGRO Олександр Олексанрович Вахнован, який працює в компанії вже майже шість років, і завдяки зусиллям якого даний напрямок діяльності постійно нарощує потужності.

 • Олександре Олександровичу, відколи Ви очолюєте відділ свинарства?
 • У вересні буде рівно 6 років, як я працюю у ГК VITAGRО, відтоді й керую даним відділом. Так сталося, що коли прийшов на цю роботу, то запускав свинокомплекс-репродуктор у с. Свіршківці Чемеровецького району. Тоді зі мною працювали ще двоє хлопців. Паралельно я займався вивченням обладнання та його завезенням. Також у той час ми завозили поголів’я з Данії. То ось так я і почав працювати, а коли оглянувся назад, то в компанії було вже 15 тис. голів свиней. Власне саме в той момент я зрозумів, що разом зі своєю командою йду в правильному напрямку, а компанія VITAGRО нас підтримує в цьому.
 • Свині яких порід розводите, і яких результатів досягли?
 • На сьогоднішній день ми вже маємо близько 60 тис. голів свиней. Наше маточне поголів’я – це породи Йоркшир і Ландрас, яких ми покриваємо Дюрком (кнур). В результаті маємо трьохлінійний гібрид, який вже йде на реалізацію. Всі чистопородні свинки та кнурі завезені з Данії, а вже в Україні ми вирощуємо ремонтне поголів’я.
 • Де розташовані свиноферми?
 • На сьогоднішній день наші ферми знаходяться в чотирьох районах Хмельницької області. Зокрема, це Чемеровецький район (с. Свіршківці та с. Івахнівці), Хмельницький район (с. Гвардійське, с. Доброгорща та с. Нафтулівка), Ярмолинецький район (с. Москалівка), Волочиський район (с. Богданівка, с.Ч. Кут, с. Попівці, с. Шмирки). До кінця 2016 року планується запуск ще двох ферм – одна в Городоцькому районі (с. Бубнівка), інша – у Волочиському районі (с. Постолівка).
 • Розкажіть, будь ласка, детальніше про умови утримання тварин.
 • З першого дня роботи ми прийняли рішення працювати за новітніми технологіями, при цьому підхід до кожної свинки має бути майже індивідуальний. Ми працюємо за датською технологією, оскільки Данія є світовим лідером із вирощування свинини. На наших фермах стоїть найсучасніше обладнання. Зокрема вентиляція у нас від компанії Skov. До речі, це спеціальна вентиляція для свинокомплексів, котра максимально забезпечує потрібний клімат у приміщеннях в жарку чи холодну погоду. Наші свинки годуються з автоматичної кормолінії, що 100% гарантує саме те дозування, яке потрібно тварині.
 • Скільки поросят народжує одна свиноматка? Чим їх годуєте, і як доглядаєте?
 • За 2015 рік найкращим показником в одному з наших репродукторів було 34,2 поросята на свиноматку в рік. А в середньому у нас народжується 32,3 поросят на одну свиноматку.

Годуємо наших свинок тільки якісними збалансованими кормами, до складу яких входить пшениця, ячмінь, кукурудза, соя та соняшник. Усі корми вирощені виключно на наших полях, що дає нам змогу бути впевненими в тому, що ми використовуємо лише якісну продукцію для годівлі тварин. До того ж ми готуємо корми на власному комбікормовому заводі, що в с. Лісоводи Городоцького району. Він збудований у 2012 році і на ньому також використовуються найновітніші технології. На місці ми маємо власну лабораторію, тому перед початком виготовлення кормів все перевіряється, і лише після цього приступають до виробництва. Перед вивезенням на ферми корми також проходять відповідну перевірку.

Вся годівля виконується в автоматичному режимі. Працівники лише виставляють кілограми на кормоавтоматах, запускають лінію і вона заповнюється.

 • А який щоденний приріст ваги у свинок?
 • 930 г на відгодівлі та 410 г на дорощуванні.
 • Коли відлучаєте молодняк, і в якому віці реалізуєте тварин?
 • Відлучка поросяток проходить на 28 день, коли вони важать 6-6,5 кг. Реалізуємо свинок у віці 170-180 днів. В цей час їхня вага в середньому становить 110-115 кг.
 • Як дбаєте про їх здоров’я?
 • Лікування – це, мабуть, найтяжче чим займаються працівники. Тут дуже важливим є індивідуальний підхід до кожної свинки, адже потрібно вчасно побачити хвору тварину, визначити, що саме з нею не так, і надати необхідну допомогу.

Нещодавно на Хмельниччині був спалах АЧС. Ми в свою чергу зробили все, щоб попередити це захворювання. В нас діє ціла система по біобезпеці. Транспорт дезінфікується, людей годуємо, щоб не проносили свої продукти, обов’язковим є душ перед входом на ферму тощо.

 • Куди збуваєте свинок?
 • Ми реалізуємо свиней живою вагою. Покупці в нас з усієї України – Хмельницький, Одеса, Львів, Житомир, Київ, Полтава, Івано-Франківськ та багато інших.
 • Що робите з відходами?
 • Як тільки ми запустили наш перший свинокомплекс, то одразу придбали спеціалізовану техніку для внесення відходів. Таким чином продукти життєдіяльності тварин стають органічними добривами, якими удобрюємо наші поля.
 • Які стратегічні завдання ставите перед собою на перспективу?
 • Ми налаштовані досить рішуче. Тому до кінця 2018 року в нас буде вже 80 тисяч постійного поголів’я. І на цьому зупинятись не плануємо. Наразі ми вивчаємо напрямок власної м’ясопереробки.

Леся Заморська

[nggallery id=15]