Корпуси нового покоління на плугах Lemken

489
Незважаючи на популярність мінімального і нульового основного обробітку ґрунту, оранка є і ще тривалий час залишатиметься в Європі найбільш розповсюдженим прийомом основного обробітку ґрунту. Найбільш поширеним способом обробітку є полицева оранка з оборотом скиби, при якій оброблюваний шар перевертається не менше ніж на 1350, а також кришиться, розпушується та частково переміщується. При оранці майже повністю заробляються у ґрунт рослинні рештки та добрива, а також підрізаються і знищуються бур’яни. Через це надзвичайно важливим для аграріїв було і є таке знаряддя, як плуг.
Показники якості оранки залежать від великої кількості факторів, і одними з найважливіших серед них є конструкція, форма, розміри та положення корпусу плуга, геометрична форма полиць, а також від розташування робочої поверхні корпуса щодо дна і стінки борозни.
Основним вузлом плуга є плужний корпус. По суті, корпус плуга являє собою модернізований тригранний клин, плоскі (бічна і нижня) сторони якого утворюють ріжучі грані лемеша, а увігнута поверхня є відвалом. Основні функції плужного корпуса полягають у підрізанні пласта ґрунту, розпушування або кришінння ґрунту і перевертання пласта для заробки у ґрунт рослинних решток або органічних добрив.
Вся програма виготовлення плугів Lemken являє собою широкий асортимент комплектуючих для всіх плугів, завдяки чому, в залежності від різноманітних грунтово-кліматичних та організаційних умов будь-яке господарство змогло підібрати такий плуг, який якнайкраще їм підходить. До пропонованих опцій відноситься оснащення механічним або гідравлічним захистом від можливих перешкод, можливість регулювання відстані між корпусами, варіанти регулювання глибини оранки, а також комплектування плугів тим чи іншим корпусом.
Враховуючи те, що всі плуги Lemken можуть комплектуватися корпусами різної форми, є можливість пропонувати користувачам найкращий плуг для будь-яких умов роботи. Форма корпусів плугів Lemken дозволяє орати так мілко, як тільки можна, а також так глибоко, як потрібно.
Корпуси ДюраМакс
Навісні плуги Ювель та напівнавісні Діамант 11 виробництва компанії Lemken серійно оснащаються корпусами нового покоління ДюраМакс, які виготовляються з особливо міцної сталі, що не менш ніж на 150 % забезпечує підвищення строку їх служби порівняно зі звичайними корпусами плугів. Також у системі кріплення робочих органів застосована принципово інша технологія, що забезпечує скорочення часу на їх обслуговування до 80 %.
Робочі органи корпусу ДюраМакс виготовляються з суттєво загартованіших сталей, на відміну від тих, які застосовувалися раніше. Це стало можливим завдяки відмові від традиційних отворів та перфорацій матеріалу, що значно послабляли міцність корпуса.
Відвали та смуги відвалів плуга повністю закріплюються на башмаку і більше не є частиною несучої конструкції корпуса плуга. Зараз вони мають функцію виключно рихлення ґрунту. Завдяки цьому відвали та полоси відвалів можуть використовуватись майже до повного їхнього зношення, при цьому не погіршуючи міцність корпусу плуга. Так звана «грудь» та смуги відвалу фіксуються шляхом звичайного навішування.
Під час заміни традиційного смугового відвалу необхідно скрутити біля 10 різьбових з’єднань, а на корпусі ДюраМакс достатньо вийняти запірний штифт та демонтувати «грудь» відвалу, котра є фіксуючим елементом смуг відвалу. Після цього легко знімаються смуги відвалу.
На новітніх плугах відвали корпусів ДюраМакс кріпляться без болтів — на клеї. Просто у полі, замінюючи робочі органи, механізатор не крутить болти за допомогою інструментів, а закріплює їх на замки типу защіпка, яка приклеєна до смуги за допомогою клею, що використовується у літакобудуванні, а не приварена, що у свою чергу, послабляло б міцність металу. До того ж, окрім сталевих смуг, Lemken також пропонує не менш міцні пластикові — це показали розрахунки, і засвідчили  польові дослідження.
Корпуси Дюрал
Корпуси Дюрал, також і як корпуси ДюраМакс, мають свої особливості. Зокрема, відвал розділений на «грудь» відвала і крило відвала, завдяки чому така форма менше зношується, а «грудь» та крило можна замінювати окремо. Смуги відвала мають підвищену стійкість до зношування, тому що вони виготовлені з міцної, спеціально загартованої сталі. Смуги відвала замінюються окремо, а фіксуючі болти мають глибоку посадку. Це забезпечує надійне положення смуг навіть при тривалому періоді експлуатації.
При виготовленні башмак корпуса піддається гартуванню. Завдяки цьому він має підвищену міцність, і як наслідок, подовжений термін роботи. Кут атаки корпуса плуга регулюється, а тривале входження плуга у ґрунт дозволяє зменшити витрату палива та підвищує якість оранки. Плавний перехід форми від лемеша до відвала корпусів Дюрал і гармонійна форма корпуса дає змогу легко вести плуг у ґрунті на встановленій глибині. Можливість наплавляти гостру кромку лемеша зносостійкими металами дає змогу у три рази подовжити термін його роботи.
Форми корпусів
Універсальні корпуси B35/B25H (Dural) та B40/B30 (Dural) з суцільними відвалами добре працюють на легких та важких ґрунтах. У процесі оранки вони утворюють широкі борозни, забезпечують відмінне кришіння ґрунту. Їх рекомендують використовувати при обробітку схилів.
Універсальні смугові корпуси US 40 (Dural) можна ефективно застосовувати на грунтах різних типів. Вони утворюють особливо широкі борозни і відмінно розкришують ґрунт. Такі корпуси забезпечують якісну оранку на глибину до 40 см.
Смугові корпуси BS 42/BS 20/BS 40 (Dural) із змінними смугами застосовуються на середніх та важких за гранулометричним складом ґрунтах, особливо на тих, які здатні до налипання. Вони також утворюють широкі борозни та забезпечують відмінне кришіння ґрунту. Глибина обробітку плугів з такими корпусами становить 35–40 см.
Смугові корпуси CS40(Dural+DuraMaxx)/CS40Hybrid/CS 50 (DuraMaxx) із змінними смугами ефективно себе зарекомендували на середніх та важких ґрунтах, а також на тих грунтах, які здатні до налипання та рокришування. Вони забезпечують легкий хід плуга, завдяки чому є можливість економити паливо. Такі корпуси забезпечують якісну оранку на глибину 30 – 35 см.
Гвинтова форма суцільних корпусів C 40/C 40 KUB (Dural) підходить для роботи на середніх та важких ґрунтах. Причому для ґрунтів, які особливо схильні до налипання, корпуси C 40 виготовляються у пластиковому виконанні.
Суцільні відвали циліндричної форми P 50/P 55 (Dural) добре підходять як для легких, так і для важких ґрунтів. Ці корпуси забезпечують відмінне перевертання пласта, володіють відносно невеликим тяговим опором, та утворюють широкі борозни. Максимальна ширина захвату такого корпуса становить 57 см.
Суцільні гвинтові відвали корпусів W 52 (Dural/DuraMaxx) та W 40 (DuraMaxx) добре підходять для практично всіх типів ґрунтів. Особливо ефективно проявили себе на важких ґрунтах. Вони відмінно перевертають та кришать пласт ґрунту, а також створюють невеликий тяговий опір та утворюють широкі борозни.
[nggalery id=24]