Новий комбайн MF 7370 Beta: потужний в роботі, зручний в обслуговуванні, комфортний для оператора

158
4 липня на полях приватного підприємства «Галекс – Агро», що в Новоград-Волинському районі Житомирської області відбувся демонстраційний показ роботи оновленого зернозбирального комбайна компанії Massey Ferguson MF 7370 Beta. Офіційним дилером з продажу техніки Challenger та Massey Ferguson є ПрАТ «Волинська фондова компанія». Фахівці Житомирської філії «ВФК» демонстрували роботу комбайна на збиранні врожаю спельти або двозерної пшениці.
Розпочавши свою діяльність у 1993 році, «Волинська фондова компанія» стабільно розвивається, займаючи лідируючі позиції на ринку України у сфері продажу сільськогосподарської техніки. За 23 роки діяльності «ВФК» достойно зарекомендувала себе, ставши поряд з провідними компаніями України. З часу свого заснування вона плідно працює із всесвітньовідомими компаніями-виробниками сільськогосподарської техніки, успішно переймаючи їхній досвід.
Серед відомих світових брендів сільгосптехніки, з якими співпрацює «Волинська фондова компанія», є бренд Massey Ferguson. Більше 160 років інноваційного досвіду роблять компанію Massey Ferguson одним із лідерів у виробництві сільськогосподарської техніки.
З 1995 року вона входить до корпорації AGCO, яка працює тільки з найкращими виробниками техніки для аграріїв. Асортимент продукції, що випускається на заводах Massey Ferguson досить широкий, це і ґрунтообробна та посівна техніка, трактори, зернозбиральна та кормозаготівельна техніка, навантажувачі та інші сільськогосподарські машини, без яких неможливо уявити сучасний агропромисловий комплекс. Агрегати, вироблені цією компанією, відрізняються високим рівнем надійності, новітнім технологічним обладнанням і високими технічними показниками. Лінійка сільгосптехніки, що випускається цим брендом, дозволяє проводити повний цикл сільськогосподарських заходів, від підготовки ґрунту та посіву, до збору та зберігання врожаю. Новітні засоби контролю і управління, встановлені на комбайни, колісні трактори, навантажувачі та іншу сільгосптехніку Massey Ferguson створюють передумови для ефективного використання її в самих складних польових умовах. При виробництві техніки цього бренду пріоритетом виступає її надійність, максимальна продуктивність при мінімумі витрачених ресурсів і можливість усунути поломку в найкоротші терміни, що значно скорочує час простою.
Новий комбайн MF 7370 Beta, представлений на показі, став бездоганним поєднанням нових технологій передових конструктивних особливостей, які забезпечують його лідерство по універсальності та експлуатаційній ефективності в своєму класі. Зручна та зрозуміла конструкція з сучасним функціоналом дозволяє заощадити час при роботі в полі.
MF 7370 Beta оснащений двигуном AGCO POWER (360к.с.) з використанням технологій підвищеної економічності, а також новітньою електронікою CANbus, включаючи новий термінал з сенсорним екраном TechTouch і багатофункціональним джойстиком PowerGrip, яка забезпечує автоматичне налаштування машини на 15 видів культур та ефективне автоматичне регулювання крутного моменту. Централізована система радіаторів забезпечує водяне та повітряне охолодження двигуна. Обертовий захисний екран, забезпечує очистку системи, а вакуумний насос, зберігає чистоту екрана в будь-яких запилених умовах. Трансмісія Beta представляє собою 4-х швидкісний гідравлічний вузол, який підтримує необхідну швидкість, та забезпечує тягу, необхідну для гнучкого процесу збирання врожаю.
Спираючись на власний багаторічний досвід, компанія Massey Ferguson має лінійку унікальних високопродуктивних жаток PowerFlow (до 6,8 м), Free Flow (7,6 м) з різною шириною захвату для конкретних моделей комбайнів та вимог клієнтів. Жатки розроблені таким чином, щоб оптимізувати збирання широкого різноманіття зернових культур. Жатка, представляє собою зварну конструкцію, на котрій, при допомозі болтів закріпляються додаткові секції. Таким чином, ці секції, наприклад, нижню панель, можна при необхідності легко замінити. Якісний  зріз на високих швидкостях відбувається завдяки механізму привода коси Schumacher – до 1220 ріжучих рухів за хвилину. Принцип роботи жатки відбувається під дією подачі скошеної культури в повздовжній шнек більшого діаметру, який має витки по всій його довжині, гарантуючи ефективну подачу культури в головний транспортер. Регулювання мотовила відбувається за допомогою гідросистеми, яка керується важелем з кабіни. Автоматичний контроль висоти зрізу є стандартною функцією на всіх машинах. Комбайн має можливість використовувати систему автоматичного вирівнювання жатки Autolevel. Ця система буде відслідковувати контур поверхні ґрунту з точністю до 8 відсотків.
Універсальна молотильно-сепараційна конструкція дозволяє легко обмолочувати будь-які культури завдяки надійному, високоенерційному барабану та посиленому підбарабанню. Для підвищення якості обмолоту передбачене незалежне регулювання з кабіни оператора передньої і задньої частини (зазорів) підбарабання. Також є можливість використовувати додаткове підбарабання, якщо того вимагають умови збирання врожаю
Центробіжний сепаратор Multi Crop Separator забезпечує велику додаткову площу сепарації зерна до того, як воно падатиме на клавіші соломотряса. Його швидкість можливо зменшувати, замінивши при цьому привідний пас та ролик. Даний роторний сепаратор має одну унікальну особливість, яка відрізняє його від аналогів, – здатність прокручувати підбарабання в позицію над роторним сепаратором, в момент коли воно не потрібне. В такому випадку роторний сепаратор стає пасивним заднім молотильним барабаном, надаючи оператору більшу гнучкість, для того, щоб оптимізувати якість зерна та продуктивність комбайна в сухих умовах збирання врожаю.
Соломотряс має чотири щаблі з «активними стінками». Вертикальні секції рівнів соломотрясу виготовлені у вигляді штампованих решіт, як і горизонтальні решета. Це надає додаткову відкриту поверхню, для більш ефективної сепарації зерна. Передні рівні, зроблені з більш товстого металу, враховуючи початкову вагу соломи, яка надходить на соломотряс. Всі клавіші соломотряса, виготовлені у вигляді закритої конструкції, з гарячеоцинкованого металу, для підвищення їх довговічності. Стрясна дошка, обладнана високими перегородками, для того, щоб звести до мінімуму рух зерна в поперек зерновловлювача, на нерівностях. Вентилятор, який регулюється за допомогою електричного блоку по всій ширині вузла, забезпечує подачу очищуючого повітря на високопродуктивне решето, гарантуючи відмінну якість зерна в будь-яких умовах. Необроблений матеріал подається в головний молотильний циліндр для повторного обмолоту.
Зерновий бункер має місткість 9000 л., а висока швидкість вивантаження – 105 л/с., зменшує до мінімуму час збирання врожаю. Вивантажувальний шнек, має достатню висоту та винос, для того щоб завантажити будь-який трейлер. В бункері встановлені два датчика рівня зерна, які запобігають його перевантаженню.
Простора і комфортна кабіна Skyline пропонує новий рівень комфорту. З системою клімат – контролю сидіння з пневматичною підвіскою та регульованою рульовою рейкою, вмонтованим холодильником, збирання врожаю буде проходить в комфортній обстановці. Повністю відкритий вигляд на жатку доповнює ергономічно розміщений монітор, а камера заднього виду забезпечить легкість та безпечність маневрування.  Додатково в комбайні передбачене оснащення датчиками вологості та врожайності. Отож, продумане та ергономічне розташування органів управління і контролю забезпечує максимальну продуктивність робочого часу оператора.
Доки новий комбайн віддаляється золотистим полем спельти, спілкуюся з начальником відділу збуту та сервісного обслуговування ПрАТ «Волинської фондової компанії» у Житомирській області Русланом Потапенком.
– Житомирська філія «ВФК» створена лише навесні цього року і спеціалізується на продажу і сервісному обслуговуванні сільськогосподарської техніки корпорації AGCO, зокрема, таких її брендів як Massey Ferguson та Challenger. AGCO – це флагман світового ринку сільськогосподарської техніки завдяки великому досвіду та найпрогресивнішим інженерним інноваціям ця техніка поєднує в собі високу продуктивність та економічність. Ми не лише реалізуємо сільгосптехніку, а й забезпечуємо післяпродажний супровід, що є дуже зручним для наших клієнтів. У нас працює майстерня з усім необхідним для ремонту даної сільгосптехніки і ми готові виконувати роботи будь-якої складності. Також маємо склад запчастин. Приємно, що нам сьогодні довіряють здійснювати продаж світові лідери сільськогосподарського машинобудування. Компанія Massey Ferguson перша у світі зробила самохідний зернозбиральний комбайн. А сьогодні має широку лінійку цих агрегатів, серед яких клавішні, роторні та гібриди. Техніка Massey Ferguson – це першокласне виконання, надійність, комфорт та беззаперечна якість.
Які переваги моделі комбайна MF 7370 Beta Ви б виділили?
– Цей комбайн гнучкий в налаштуванні, легко адаптується як до збирання різних культур, так і до умов поля: забур’яненості, вологості, тощо. Головне: технічно грамотно, досконало сконструйований, детально продуманий від жатки до подрібнення соломи. Серед основних технічних переваг я б виділив наявність прийомного бітера у похилій камері, унікальну універсальність конструкції молотильно-сепараційного пристрою та центробіжного сепаратора, потужний і надзвичайно продуктивний соломотряс, дуже потужний і в той же час економічний двигун з подвійним турбонадувом та з проміжним охолодженням. Машина дбайливо ставиться як до насіння культур, так і до пожнивних решток. А друга група переваг – це зручність у роботі та обслуговуванні для оператора, яка забезпечується зручною системою управління та налаштування з кабіни. До того ж, для оператора зменшена система вузлів, які потребують періодичного обслуговування. Точки змащення винесені на централізовані панелі, що економить час та полегшує роботу. До слова, при продажу комбайна клієнту надається безкоштовно на рік система телеметрії.
Руслане Валентиновичу, чому обрали для демонстраційного показу нового комбайна жнивування на землях приватного підприємства «Галекс – Агро»?
– Це без сумніву одне із найпотужніших сільгосппідприємств в Україні. Цікаве тим, що спеціалізується на вирощуванні екологічно чистої продукції, має гарно розвинене тваринництво та впроваджує нову техніку та технології. Навіть культура, врожай якої збирав сьогодні комбайн MF 7370 Beta, досить рідко зустрічається в Україні і має свою глибоку історію. Спельта або двозерна пшениця була широко поширена на світанку людської цивілізації. Вона відрізняється зерном з невимолочуваними плівками, ламкістю колоса, невибагливістю. Вирощувалася у Давньому Єгипті, Стародавньому Ізраїлі, Вавилоні та інших місцях. Пізніше була витіснена набагато більш вимогливою до клімату та менш стійкою до хвороб звичною для нас пшеницею.
Сподіваємося, новий комбайн MF 7370 Beta в недалекому майбутньому стане звичним ефективним інструментом на українських ланах.
Лариса Філоненко