Семінар ТОВ “Захід Aгробізнес”, с. Бродецьке, Козятинський район, Вінницька обл., 9.08.16.

294

«Захід Агробізнес» – це компанія, яка взяла на себе сміливу місію впроваджувати на український сільськогосподарський ринок інноваційні насіннєві та агрохімічні технології. Вже шість років її команда стабільно рухається цим шляхом, допомагаючи аграріям створювати ефективний, прибутковий бізнес. Як відомо, «Захід Агробізнес» є офіційним дистриб’ютором багатьох всесвітньо відомих компаній виробників насіння, засобів захисту рослин та мікродобрив, серед яких є Semences Prograin, Maribo Seed, CHEMISCHE GUTER AG. Продукцію цих виробників дистриб’ютор представив на семінарі, який було проведено 9 липня на базі ТОВ «Бродецьке МГП», що у Козятинському районі Вінницької області.

Віктор Заплетнюк, представник Вінницького регіону ТОВ «Захід Агробізнес» розповідає: «Сьогодні наша компанія вперше проводить День поля на базі цього підприємства. Ми вже шість років співпрацюємо з ТОВ «Бродецьке МГП», маємо дружні відносини, тому з’явилась ідея продемонструвати результати нашої співпраці. Ми не ставили мету робити величезний захід – тут зібралось невелике коло дійсно зацікавлених у ньому аграріїв. Це наші клієнти з Вінниччини, представники Іллінецького та Юзефо-Миколаївського цукрових заводів, а також виробники, які тільки планують висівати сою Prograin та цукровий буряк Maribo, і хочуть дізнатись про технології їх вирощування, подивитись, як ці сорти та гібриди проявили себе у специфічних умовах Вінницької області. Наш філіал почав працювати в 2010 році одразу після відкриття компанії «Захід Агробізнес», і за роки своєї роботи досягнув гідних результатів. Клієнтська база нашого регіону складається приблизно з 70 господарств, з якими ми постійно розширюємо та закріплюємо співпрацю».

Почнемо з сої. До уваги відвідувачів була представлена демонстраційна ділянка з 8-ми сортами великого канадського виробника насіння цієї культури –Semences Prograin, який має свою унікальну селекційну програму. Всі інноваційні наукові ресурси компанія вкладає суто в сою, що й дало їй можливість, як нікому більше, заглибитись у генетичні особливості цієї культури, вивчити багато неочевидних аспектів її вирощування та створити найсучасніший у світі насіннєвий завод. Тож, 8 сортів на полі ТОВ «Бродецьке МГП»: Черемош (Venus), Кубань (Naya), Хорол (Korus), Терек (Toma), Либідь (Kolia), Брюненсіс (Brunensis), Амадеус (Amadeus), Кіото (Kyoto). Екскурсію серед посівних ділянок проводив менеджер зі збуту ТОВ «Захід Агробізнес» Артем Гаврилюк, який розповідав аграріям про специфічні якості кожного сорту, оптимальні терміни та технології висіву, агрохімічні технології, що застосовувалися, про потенціал врожайності та особливості його реалізації у місцевих ґрунтово-кліматичних умовах.

Зупинимось детально на двох новинках, Амадеус та Кіото, які вперше з’явились на ринку України 2016 року – їх як ексклюзив представляє виключно компанія «Захід Агробізнес». У кінці року вона оприлюднить результати врожайності цих сортів, але навіть вже пройдені етапи вегетації говорять про те, що вони є новим рівнем у сфері соєвої селекції.

Амадеус (Amadeus) HP 2550 CHU – новий сорт із серії високопротеїнових сортів Quali Pro, з високою адаптацією, що забезпечує хороший рентабельний врожай у кліматичних зонах з короткими сезонами. Вид рослини – напівкущовий. Важливими характеристиками сорту є відмінний потенціал врожайності, при тому, що він підходить для різних типів ґрунту, поєднання всіх найкращих агрономічних показників сорту Хорол (Korus), високий вміст білка (48%), що приваблює експортних покупців. Амадеус має високу стійкість до вилягання, до хвороб, зокрема, склеротинії, та інших стресів. Добре гілкується. Колір рубчика – недосконалий жовтий, колір  опушення – світло-коричневий. Кількість зерен на кг складає 5000-5600.

Має високу силу при прямому висіві. «Захід Агробізнес» рекомендує для нього вузькі міжряддя (7 ро/18 см). І норма висіву при цьому – 105 кг/га – 580 000 насінин/га – 10,2 насінин/м. При ширині міжрядь 14 ро/35 см норма висіву буде 95 кг/га – 525 000 насінин/га – 18,4 насінин/м. Термін дозрівання залежить від зони вирощування, але необхідно, щоб 95% бобів досягли свого кольору зрілості (коричневий), та дійшли до вологості нижче 15%.

Кіото (Kyoto) 2650 CHU – новий сорт із серії високоврожайних сортів IP, з дуже хорошими агрономічними показниками, який має відмінну стійкість до вилягання та до склеротинії і досить добру стійкість до фітофтори. Демонструє чудовий розвиток і є покращеною альтернативною сорту Черемош. Вид рослини – напівкущовий, відмінно гілкується. Він дозволяє стабільно збирати високий врожай, і, як і Амадеус, підходить для всіх типів ґрунту. Добре адаптується до різких змін погодних умов. Колір рубчика – жовтий, колір опушення – коричневий. Кількість зерен на кг – 4800-5400. Термін дозрівання сорту складає 120 днів. Вміст білку – 43%.

Кіото має високу силу при прямому висіві та високу адаптацію при густоті 76 см. При ширині міжрядь 7 ро/18 см норма висіву складатиме 112 кг/га – 560 000 насінин/га, при ширині 14 ро/35– 102 кг/га – 510 000 насінин/м, а при ширині 30 ро/75 см – 85 кг/га –420 000 насінин/га. Рекомендована густина посіву – не більше 550-600 тис. насінин/га.

Щодо компанії Maribo Seed – вона є провідним у світі постачальником насіння кормових та цукрових буряків у світі. На заході відвідувачі могли оглянути гібриди Карлтон, Данте, Моллі та Норікум. Зокрема, останнім гібридом дуже задоволені в ТОВ «Бродецьке МГП», оскільки він має особливу технологію спеціальної попередньої підготовки насіння, яка дає можливість швидкого та потужного старту рослини після висіву. Павло Нога, представник компанії Maribo Seed в Україні, зазначив, що середня врожайність гібридів Марібо минулого року склала більше 670 ц/га – при тому, що сезон був дуже посушливий, а в найкращі роки, наприклад, гібрид Лімозіне, давав урожай 110 т/га. Важливою характеристикою є високі показники цукристості гібридів Марібо. «Захід Агробізнес» є одним з перших наших офіційних дистриб’юторів в Україні, – розповідає пан Павло. – Це наші добрі партнери, які надають аграріям якісний технологічний супровід у вирощуванні наших буряків по всій Україні».

Третій аспект, якому був присвячений семінар, стосувався прогресивних технологій агрохімічного захисту. Їх представляла компанія «Щьолково Агрохім Україна» CHEMISCHE GUTER AG, продукцію якої також реалізує ТОВ «Захід Агробізнес». Представник компанії Павло Бондаренко зробив для відвідувачів пізнавальну презентацію, яка стосувалась, зокрема гербіциду Бетарен® Супер МД, МКЕ. Аграрії побачили експериментальне відео, де у порівнянні з іншим гербіцидом було доказано швидкий та якісний ефект Бетарену, який став можливий завдяки масляній основі цього препарату. Він містить три діючі речовини: 126 г/л етофумезату, 63 г/л фенмедіфаму, 21 г/л десмедіфаму, і є незамінним у захисті посівів цукрового буряку.

На Дні поля також був представлений мобільний пересувний комплекс. Компанія «Захід Агробізнес» надає послуги сортування, протруювання, очистки та калібрування насіння. «На нашому підприємстві є в наявності два таких комплекси, – розповідає оператор Валерій Стельмах. – Ми можемо виїхати у будь-яку точку України, але якщо йде мова про дальні відстані, звісно, треба, щоб доцільним був об’єм зерна для обробки (не менше 50 т). Потужність цього обладнання – 4,5 т/год. Використання мобільного комплексу має багато переваг: швидке налаштування, відсутність черги, як на заводі, можливість обробки невеликої кількості насіння. А якість при цьому заводській не поступається».

 

Віктор Савчук, голова ФГ «Пляхівське», Козятинський район, Вінницька обл.: «Маємо в обробітку 2000 га, сіємо всі основні сільськогосподарські культури. Зокрема, відзначну цукровий буряк Maribo Seed, який нам поставляє ТОВ «Захід Агробізнес». Вже не один рік співпрацюємо з цим дистриб’ютором і дуже задоволені. Сою Prograin сіємо також – повністю влаштовує. Мені подобається, що спеціалісти «Захід Агробізнес» відгукуються на будь-які питання, консультують, допомагають».

Роман Поліщук, директор ТОВ «Бродецьке МГП»: «Підприємство у нас невелике, маємо 500 га землі. Вирощуємо зернові, сою, соняшник, цукровий буряк. Із ТОВ «Захід Агробізнес» працюємо з часів його створення. Користуємось їх продукцією для товарних посівів, а також висіваємо дослідні ділянки, які на сьогоднішньому семінарі й представлені. Першим сортом, який придбали в них, був Черемош, а зараз, окрім нього, висіваємо ще й нові сорти сої. У порівнянні з іншими виробниками продукти Semences Prograin є сильнішими за врожайністю, а вміст білка в них при цьому досить високий (більше 40%), тому ми успішно продаємо їх сою на переробку. Буряком Maribo займаємось з того часу, як «Захід Агробізнес» став офіційним дилером цієї компанії. Гібриди дуже хороші, особисто в мене немає зауважень щодо їх якості».

Тетяна Бєлінська

[nggallery id=17]