День поля в АДНЦ: світові сільськогосподарські інновації в роботі

180

15 вересня 2016 року відбувся перший День поля Аграрного демонстраційного та навчального центру (АДНЦ), який, як відомо, є продовженням проекту Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини (BMEL), що раніше мав назву НімАЦ. Нова локація заходу, а саме смт. Дослідницьке, Васильківського району, Київської області, радувала більшість відвідувачів та учасників, адже в більшості компаній центральні офіси базуються в столиці, звідки на захід було їхати зовсім недовго. Проект реалізовувався на базі державної наукової установи “Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва імені Леоніда Погорілого” (УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого). Навчальний центр має близько 40 га площі, які цілий рік підготовлювались для проведення заходу на високому рівні, і ця мета була досягнута.

Дотримуючись традиції, що вже закріпилась раніше, День поля зібрав десятки провідних, здебільшого німецьких компаній-виробників різноманітної техніки, насіння та хімії: Horsch, Lemken, Holmer, Claas, Amazone, Strube, Norika, Rauch, Stefes та інші. Декільком сотням відвідувачів було, де розгулятись: оглянути площадки з тракторами, комбайнами і причіпними агрегатами, побачити цю техніку в роботі на спеціально відведених демонстраційних ділянках, ретельно оглянути площі з посівами кукурудзи, соняшнику, сої та цукрового буряку, а також поспілкуватись з колегами і представниками всіх компаній учасників.

Не пропустила таку нагоду і редакція журналу «АгроЕліта», адже найцікавіше та найголовніше – почути про реальну роботу виробників, які шукають шляхи вдосконалення сільськогосподарського інструментарію, розробляють та втілюють нові цікаві ідеї в аграрну галузь. Артем Калашнік, генеральний директор компанії «Лемкен Україна», розповідає: «Я особисто приймав участь у виборі місця для проведення цього Дня поля, оскільки Lemken є економічним партнером цього заходу, і вважаю, що обране місце є найкращим з точки зору логістики. Мені дуже подобається цьогорічний новий формат заходу, який передбачає вільний рух учасників між різними локаціями без утворення спеціальних груп. Те, що сьогодні ми бачимо менше учасників ніж минулого року, цілком пояснюється новим місцем та форматом проведення – треба буде «розкручувати» та рекламувати новий навчальний центр, і це нормально. Що стосується компанії «Лемкен Україна», то сьогодні ми представляємо обприскувач Primus 35, новий стерньовий культиватор Kristall 9 – до речі, 2016 рік для нас є рекордним за продажами саме цих двох агрегатів, ми зробили по ним більше 50 демонстрацій в Україні (це не враховуючи дилерів), і саме на стерньових культиваторах та обприскувачах концентрує увагу наразі наша компанія. Крім того, на нашому майданчику сьогодні є плуг Diamant, сівалка Solitair 12, маленький стерньовий культиватор Karat. Також ми сьогодні вперше в Україні представляємо новинку – дискову борону Heliodor 9, з новою шириною захвату 7 м і з новим диском діаметром 510 мм. І ще хочу відзначити нашу нову сівалку, яку ми вперше цього року завезли в Україну, але вона не потрапила на цей День поля через сезонні посівні роботи – це Compact Solitair – чудовий агрегат, що комбінує посів та внесення добрив, з шириною захвату 125 мм».

Олександр Вибиванець, менеджер ДП «Хольмер Україна»: «Ринок бурякозбиральних комбайнів є дуже вузьким, адже не так багато підприємств сіють цю культуру у великих масштабах, зокрема, машини виробництва Holmer розраховані на великі господарства, які висівають не менше 1000 га цукрових буряків. Але у нас є своя сфера клієнтів та попиту, і ми будуємо стратегію впровадження якісної техніки на український ринок. Як раз зараз, в період збирання буряку, проводитимемо багато демонстрацій в різних господарствах. Сьогодні на Дні поля представляємо, зокрема, модернізований Holmer T4-40, який має новий копач HR2 без опорних коліс на гічкозрізачі – це нова концепція збирання цукрового буряку, яка передбачає ще менше пошкоджень, чисту культуру, а, значить, і більший врожай». Матіас Ангерштайн, директор ДП «Хольмер Україна» додає: «В Україні вже звертають велику увагу на внесення якісних добрив та пожнивних речовин – зокрема, одразу при посіві; на навантаження агрегатів на ґрунт та інші важливі речі. З’являються люди, які думають не тільки про себе, а вміють мислити глобально. Ці позитивні тенденції дають надію на те, що в аграрній галузі України та економіці загалом є позитивне майбутнє».

Ігор Андрієвський, головний агроном-консультант ТОВ «Штрубе Україна»: «Сьогодні дуже компактний та цікавий захід, гарна організація. В географічному плані нове місце краще, на мою думку, ніж попереднє. Що стосується нашої компанії, то вона постійно розвивається і впроваджує на ринок нові високоінтенсивні сорти пшениці, цукрового буряку, соняшнику, сої. Ми постійно покращуємо показники врожайності, і навіть в умовах не достатку вологи за останні два роки наша селекція демонструє високий потенціал».

Тетяна Бєлінська

[nggallery id=32]