СЕМІНАР У ЯБЛУНЕВОМУ САДУ. СИСТЕМА ЖИВЛЕННЯ ВІД ЕРІДОНУ

292

Одним із нових і популярних напрямів розвитку сільського господарства останніх років стає садівництво. Основою його, звичайно,є вирощування яблук. В умовах стресових ситуацій із забезпеченням оптимальних рівнів вологи і температурного режиму виникає нагальна потреба в удосконаленні технологій догляду за плодовими насадженнями. Ознайомити із новаціями в живленні яблуневого саду вирішила компанія Ерідон, організувавши семінар 2 вересня 2016 року на базі ТОВ «ТБ Сад» у Городоцькому районі, що на Львівщині.

 

Семінар розпочався із огляду демонстраційної ділянки ТОВ «ТБ Сад».

Головний  агроном групи компаній T.B. Fruit Дмитро Кисельов розповів про яблуневий сад господарства. На демонстраційному полі закладено молодий сад із щеп сербського походження трьох сортів: Флоріна, Топаз, РедЧіф. Мета дослідження – вивчити та порівняти різні технології вирощування, зокрема із запропонованими рішеннями компанії Ерідон щодо позакореневого живлення.

Також представники групи компаній T.B. Fruit розповіли про її виробничу струкутру, куди входять ряд сільськогосподарських підприємств (з дотриманням зернової і овочевої сівозними), 9 переробних заводів (Україна, Молдова та Польща), логістичне підприємство та виробник пакувального обладнання.

Далі гості та фахівці із садівництва провели дискусію з питань технологічних особливостей догляду за плодовими насадженнями і організаційних заходів з вирощування яблук з врахуванням кліматичних умов регіону.

На теоретичній частині спочатку виступив власник компанії T.B. Fruit Тарас Барщовський, який визначив загальну стратегію розвитку галузі садівництва і ягідництва. Його бачення у подальшому становленні галузі полягає у значному підвищенні інтенсивності садів і переходу від вирощування яблук на FreshMarket до промислового виробництва, тобто максимального забезпечення потреб переробних підприємств. Це досвід світових лідерів з вирощування яблук і виробництва соків: Китаю, Польщі, Італії. Ще однією важливою думкою, яку висловив доповідач, має бути оптимальне поєднання вирощування зернових, плодів, ягід, овочів, що дасть можливість залучити десятки тисяч працівників і розвинути переробну промисловість.

Далі із доповіддю «Позакореневе живлення і використання ад’ювантів» виступив Віктор Сверіда, менеджер з агрономічного забезпечення МПП Фірма «Ерідон»:

«Почну з того, що система живлення і захисту садів – достатньо дороге задоволення. І від підвищення ефективності засобів захисту залежить і певна частина рентабельності. На ефективність препаратів впливає багато факторів – основний з них, це якість води (рівень рH, кількість солей, жорсткість  і т.п.).  Практично всі препарати  значно краще працюють в кислому рН. В обприскувачі в саду змішані декілька препаратів і як вони між собою взаємодіють ніхто сказати не може. Особливо при неякісній воді. Тому щоб покращити ефективність продуктів – потрібно покращити воду. Це можна зробити за допомогою продукту Спрей Ейд (Америка). Його основні властивості : підвищує сумісність препаратів в багатокомпонентних бакових сумішах, особливо при малооб’ємному обприскуванні, поганій, жорсткій і холодній воді; знижує рН води, запобігає руйнуванню препаратів; сприяє «прилипанню» каплі до поверхні рослини; запобігає швидкому випаровуванню робочого розчину. З ним можна починати працювати, коли ще холодно – ранні обробки можна починати на одну-дві години швидше ніж зазвичай.»

Наступний важливий фактор, на який звернув увагу Віктор Сверіда, терміни проведення живлення і обробітку дерев.

«Температурний режим не завжди дозволяє працювати при оптимальних температурах для основних препаратів  до +24°C, а відносна вологість повітря повинна бути вище 60%. Є додаткові продукти, які ми додаємо до пестицидів – це так звані ад’юванти. Зараз хочу розказати Вам про продукт, який дозволить Вам працювати до температути +28°C  і відносної вологи як мінімум 30%. На всі препарати діють:сонце, денна темперетура наступного дня. І захистити препарати від дії зовнішніх факторів дозволяє продукт МультиМастр. Під дією ультрафіолету , МультиМастр полімеризується, утворюючи плівку, яка захищає препарати від дії високих температур, пониженої вологості повітря та швидкого висихання.Окрім того, якщо через годину- півтори після обробки з Мультимастром випало до 20мм опадів – то препарати не змиються. А ще він не дає промиватись грунтовим гербіцидам.»

Також Віктор Сверіда розповів про особливості приготування бакової суміші, а саме про послідовність додавання препаратів. Надалі для кожного бажаючого доповідач охарактеризував більшість препаратів, що виробляють партнери Ерідона: діюча речовина, мета застосування, норми і строки внесення. Завдяки ефективному підбору усіх вказаних параметрів можна досягнути належного рівня забезпечення дерев поживними речовинами, макро- та мікроелементами, а також покращити захист від стресових ситуацій.

Загалом можна підсумувати проведену зустріч наступним чином: у розвитку садівництва окрім важливих агротехнічних процесів необхідно враховувати організаційні та економічні чинники. І власне обмін досвідом різних виробників, ознайомлення із інноваціями компаній, проведення дискусій на таких пізнавальних заходах дозволить максимально врахувати усі рекомендації і за сприятливих погодно-кліматичних умов досягнути прибутковість галузі садівництва.

Коментарі господарників

Власник компанії T.B. Fruit, в яку входять сільськогосподарські і переробні підприємства, Тарас Барщовський розповів, що як лідери з переробки плодів в Європі (займають третє місце) працюють з компанією Ерідон багато років. Чим дуже задоволені, як зодоволені і такими зустрічами господарників із фахівцями в аграрній сфері.

Директор ТОВ «ТБ Сад» Юрій Палис зазначив, що співпраця з компанією Ерідон є надзвичайно плідною, оскільки вона забезпечила постачання препаратів за оптимальними цінами та у найкоротші терміни.

Головний агроном групи компаній T.B. Fruit Дмитро Кисельов відзначив, що засоби і добрива від Ерідону повністю задовольняють підприємство за якістю. Тому ТОВ «ТБ Сад» практично на 100% забезпечене препаратами Ерідоном, що продемостровано на дослідних ділянках.

[nggallery id=26]