Глобігени – найкращий захист поросят від діареї

1295

Тарас Прудиус, ветеринарний лікар, керівник проектів

На сьогодні людство перед природою має значні «поблажки» адже коли народжується людина то вже має захисні елементи. Так, людина народжується не стерильною,  а із захистом. Антитіла, в людському організмі, мають здатність проникати  через плаценту, а саме із кровотоком, та передаватися із материнським молозивом та молоком.

Та нажаль, не всі живі істоти мають таку перевагу. Так, наприклад, поросята народжуються стерильними, окрім випадків, коли вони не заражені вірусами та токсинами, які мають здатність проникати через плаценту. В даному випадку вони є стерильні, і беззахисні, та усе навколишнє середовище небезпечне для них, і в даному випадку відсутній імунітет та неминуча смерть. Тому після народження поросята самі, або за допомогою свиноматки, яка рилом підштовхує їх до сосків, або оператора, який приймає опорос, чим швидше  намагаються напитися дорогоцінного молозива, яке кожної години втрачає свою захисну здатність. Молозиво свиноматки містить в собі не тільки поживні, енергетичні складники, але і більш важливий компонент – імуноглобуліни.

Імуноглобуліни, які містяться в молозиві, забезпечують поросят пасивним імунітетом, але не всіх. Чому? Це стається тому, що опорос, як правило є розтягнутим,  або патологічним. Поросята народжуються нерівномірно, тож молозиво п’ють  по різному. Останнім поросятам, при народженні, дістається молозива найменше, або зовсім не вистачає. Також якість молозива та кількість імуноглобулінів залежить від віку свиноматки, кількості опоросів, чи проводиться вакцинація свиноматок перед опоросом, та наявність вірусних збудників та їх вакцинопрофілактика.

Непоганою практикою свиноводів світу, а також України, є застосування препарату Глобіген Піг Дозер, який задають поросятам перорально для підвищення пасивного імунітету та надання захисту проти вірусів та бактерій.

Глобіген Піг Дозер має неоднорідний склад де сукупність специфічних імуноглобулінів IgY (immunoglobulin yellow – імуноглобулін жовтий),

соєвого масла, вітамінів та пробіотик дають надійний захист.

Основним носієм препарату є соєве масло, яке дає енергію поросятам для кращого руху, та є основним наповнювачем;

Вітаміни А, Д3, Е – відповідають за розвиток та скріплення слизової оболонки кишечника, антистресовий фактор для ворсинок кишечника;

Пробіотик – Enterococcus faecium NCIMВ забезпечує умови для розвитку позитивної мікрофлори;

Специфічні Імуноглобуліни IgY дають захист проти:

 • Clostridium perfringens
 • Ротавірус
 • Трансмісивний гастроентерит
 • coli  Неонатальна діарея та діарея при відлучці(K88, К99, 987Р)
 • typhimurium
 • Криптоспорідіози

Застосування специфічних імуноглобулінів зразу після народження, до перших порцій молозива призводить до збереженості поросят, збільшення приростів. Це можна побачити  по  результатам застосування Глобіген Піг Дозера на одному із свинокомплексів  в центральній Україні.  Відібрано 8 свиноматок які мали третій опорос та поділено на дві групи по 4 свиноматки в контрольній (не задавався препарат) та дослідній (давали Піг Дозер по 2мл/голову три дні поспіль). Дослід тривав 28 днів із дня опоросу.

Контрольная група Глобіген група
Кількість свиноматок 4 4
Загальна кіл-ть народжених поросят 46 42
Загальна кіл-ть відлучених поросят 41 41
Смертність (%) 10,9% 2,3%
Середня вага при нарожденні (кг) 1,33 1,25
Середня вага поросят при відлученні (кг) 7,56 7,75
Середньодобові прирости (кг) 0,27 0,276

Застосування Глобіген Піг Дозера на свинокомплексах у різних країнах світу показало наступну тенденцію, що смертність поросят в маточнику знижувалася на 3%  та додатково отримували 1 порося на свиноматку в рік.

А як бути із поросятами в подальшому, після закінчення дачі Глобіген Піг Дозер?

А дальше ми можемо продовжувати підсилювати пасивний імунітет шляхом дачі сухих імуноглобулінів у предстартер поросятам, до моменту поки повністю не сформується активний імунітет.  Компанія EW Nutrition про це потурбувалася. Вона зрозуміла, що пасивний імунітет, набутий через молозиво, у поросят триває 3-5 днів, а активний ще не наступив, тому поросята стають знову беззахисні. Для цього було розроблена кормова добавка  Глобіген Джамп Старт, в основі якої є специфічні імуноглобуліни IgY, які дають захист проти наступних збудників:

 • Інфекційний гастроентерит
 • Clostridium perfringens
 • Ротавірус
 • coli  Неонатальна діарея (K88, К99, 987Р)
 • coli  Діарея до та після відлучки(K88, К99, 987Р)
 • coli  Набрякова- Коллібактеріоз (F18, К882)
 • typhimurium
 • Криптоспорідіоз
 • Цирковірус.

Даний препарат можна задавати в предстартер та згодовувати тваринам вже з 4-5 дня життя. При цьому імуноглобуліни будуть постійно попадати в кишечник із кормом та систематично здійснювати захист  кишечника, що є важливим сегментом у створенні імунітету.

Висновки. Використовуючи дані кормові добавки можна забезпечити пасивним імунітетом поросят від народження аж до 80-го дня життя,  зменшити проблеми із шлунково-кишковим трактом, отримати додатково одне порося на свиноматку в рік та зменшити падіж на 3%.