Мін’юст США хоче заблокувати угоду між John Deere та Precision Planting

184

Міністерство юстиції США подала скаргу до суду на компанію John Deere щодо угоди про придбання Precision Planting, яку було анонсовано в листопаді 2015 року, повідомляє agweb.com.

Причина подання позову: ця угода може знизити конкуренцію та спровокувати підвищення цін для фермерів.

«Раніше фермери отримували вигоду від інноваційних пропозицій продукту, вигідних акцій та знижок, а також нижчих цін за рахунок високої конкуренції між John Deere та Precision Planting при продажі високошвидкісних систем точного висіву», — йдеться у заяві Мін’юсту.

Нижче подані основні питання Мін’юсту, викладені в скарзі:

  • Об’єднання John Deere та Precision Planting означатиме створення монополії, оскільки ринкові позиції цих двох компаній сумарно становили 86% усіх продажів високошвидкісних систем точного висіву у США, відповідно до Мінюсту.
  • Precision Planting, яка пропонує менше варіантів модернізації для вже існуючих сівалок, є серйозним конкурентом John Deere на ринку.

«Фермер, який може витратити більше $150,000 на покупку нової сівалки ExactEmerge від John Deere, міг би досягти таких же результатів, витративши лише 1/5 цієї суми на модернізацію традиційної сівалки з новими компонентами від Precision Planting», — йдеться у скарзі.

  • Мін’юст вбачає в незалежності Precision Planting важливу роль для формування більш низьких цін на ринку високошвидкісних сівалок, і John Deere вважає так само.

Оцінюючи переваги придбання Precision Planting, компанія John Deere підрахувала, що усунення конкуренції з боку Precision Planting дозволить їй уникнути зниження ціни на ExactEmerge з 5% до 15%. «John Deere розраховує, що стратегічна цінність придбання, яку вона б зберегла, не конкуруючи з Precision Planting, становить від 70 до 210 млн. доларів», — йдеться в повідомленні.

  • Для того, щоб потрапити на ринок високошвидкісного точного висіву, потрібно подолати високі бар’єри.  Компанії John Deere та Precision Planting роками інвестували в розробку своїх високошвидкісних картриджів для подачі насіння.

«Високий патентний захист означає, що John Deere та Precision Planting є єдиними компаніями, які пропонують такі картриджі для подачі насіння», — йдеться в скарзі Мін’юсту.

  • Об’єднання John Deere та Precision Planting створить недобросовісну конкурентну ситуацію для інших компаній з виробництва техніки, таких як Case та AGCO, які спільно з Precision Planting займалися розробкою обладнання.
  • «Якщо процес придбання буде завершений, скоріше за все, John Deere встановить ціну, технологію та  вибір часу для операцій на ринку на  високошвидкісні системи точного висіву, які будуть поставлятися конкурентам, так, щоб не збити ціну на продаж власних сівалок. Така стратегія, скоріше за все, нашкодить конкурентам John Deere, визначить John Deere як домінантного постачальника високошвидкісних систем висіву, та обмежить конкурентний вибір для фермерів», — йдеться у скарзі.

У спільній заяві John Deere та The Climate Corp. говориться про їхню незгоду з висновками Мін’юсту.

«Конкуренція в сфері точного висіву є високою, оскільки компанії з усього світу продовжують розробляти нові технології. Це придбання дозволить мати більший доступ до цих досягнень, надаючи фермерам вибір щодо купівлі або нової техніки, або модернізації старого обладнання з допомогою найсучасніших інновацій. Після завершення транзакції John Deere збереже незалежність Precision Planting з метою забезпечення інноваційної діяльності та швидкого виходу на ринок, а також інвестуватиме в додаткову інноваційну діяльність Precision Planting для більшої вигоди клієнтів», — йдеться у заяві.

Джерело: https://traktorist.ua/