Нові рішення без антибіотиків у годівлі на конференції «Птахівництво-2016»

319

13-15 вересня 2016 ГК  «АгроВет Атлантик» взяла участь у  XІІ Міжнародній конференції і виставці «Птахівництво-2016», що відбулася в м. Трускавець (Україна, Львівська область). Участь в заході вкотре дозволила представити професіоналам інноваційні програми та продукти для галузі птахівництва, а також познайомити з новими технічними директорами компанії із Нідерландів – Гаррі Ваалом та Мері-Енн Бонгартс.

На сьогодні питання використання антибіотиків чи пошук доступних альтернатив для вирощування бройлерів є дуже гострим для українських виробників. Застосування антибіотиків для вирощування бройлерів знижує якість отриманих м’ясних продуктів. Крім того, лікарі стверджують, що антибіотики, які можуть залишатися в організмі бройлера до самої смерті, можуть викликати зниження імунітету у споживачів такої птиці. Звідси виникає загострення хвороб, особливо – алергії. Однак передові українські компанії, які завжди готові розвиватися та спрямовані на підвищення якості продукції, слідкують за світовими інноваційними розробками та впроваджують їх у власному виробництві. Приємно відзначити той факт, що з кожним роком в Україні все більше підприємств цікавляться пошуком альтернативних напрямків підвищення ефективності виробництва птиці. 

14 вересня запрошені технічні директори ГК «АгроВет Атлантик» Гаррі Ваал та Мері-Енн Бонгартс провели семінар на тему: «Підвищення прибутковості виробництва продукції птахівництва: нові рішення без антибіотиків». Розпочав семінар Гаррі Ваал, технічний директор напряму «Бройлери» ГК «АгроВет Атлантик», нутриціоніст з багаторічною експертизою в області розробки і дослідження кормів для птиці, консалтингу зі складання раціонів і ветеринарного обслуговування. Одним із перших розглянутих питань було підвищення ефективності годівлі бройлерів. Збалансована годівля молодняку бройлерів є основою для отримання високих показників виробництва. Вона орієнтована на:

1. Розвиток шлунково-кишкового тракту

2. Зміцнення імунітету.

3. Стабілізації мікрофлори кишківника.

Поєднання всіх трьох вищезазначених показників дозволяє отримати здорове поголів’я, в результаті чого зменшується кількість пододерматитів, знижується  рівень використання антибіотиків, а також відсоток смертності, що дозволяє отримати високу рентабельність вирощування птиці.

В ході проведення семінару Гаррі Ваал також звернув увагу на важливість використання та переваги престартерних комбікормів для птиці. Адже він містить спеціальні інгредієнти, щоб підтримувати швидкий і здоровий початок росту, а також сприяє кращому розвитку шлунку та печінки, зміцненню імунітету; кращому формуванню однорідності стада; збільшенню середньодобових приростів та зменшенню конверсії корму.

Продовжила семінар – Мері-Енн Бонгартс, технічний директор напряму «Яєчна птиця» ГК «АгроВет Атлантик», досвідчений нутриціоніст з багаторічним досвідом роботи в області годівлі, утримання яєчних курей і бройлерів, технічного обслуговування пташників. Ключовою темою виступу стало використання середньоланцюгових жирних кислот (MCFA) у птахівництві, що є альтернативним рішенням застосуванню антибіотиків. Як відомо, задокументовано 4 типи дії MCFA в організмі тварин та птиці:

1.      Антибактеріальний ефект.

2.      Вплив на здоровя шлунково-кишкового тракту.

3.      Імунно-модулюючий ефект.

4.      Енергозберігаючий вплив.

Комплексне поєднання вказаних факторів дозволяє підвищити продуктивність тварин при зниженні застосування антибіотиків, а отже, і підвищити якість пропонованого продукту споживачам.

Семінар голландських експертів ГК «АгроВет Атлантик» відвідали представники передових птахівничих комплексів та спеціалізованих видань. Для багатьох компаній перегляд альтернативних рішень щодо підвищення прибутковості  є вкрай важливим питанням, що визначає подальший вектор розвитку.