Поділитись найкращім досвідом

280

Вивчення потенціалу культур та технологій його реалізації – це неминуче завдання будь-якого підприємства, яке серйозно займається галуззю рослинництва в сільському господарстві. Шлях удосконалення дорівнюється шляху селекції, яка інтенсивно розвивається в тому числі завдяки появі все нових інструментів практичного випробовування нових сортів та гібридів. Особливої уваги потребують культури, які мають великий, але ще далеко не до кінця реалізований потенціал – це стосується як процесу вирощування, так і подальшої переробки. Одною з таких культур є соя, яка має дійсно великі перспективи в Україні та цікавить все більше число агровиробників.

Вперше в Україні насіння сої нового покоління продемонструвала аграріям Група компаній «VITAGRO», яка має значні теоретичні та практичні здобутки в різних галузях рослинництва, і не тільки. Щоб на власні очі побачити цю диво-новинку та інші, не менш цікаві пропозиції, у вересні 2016 року на День поля у c. Лісоводи, що у Городоцькому районі Хмельницької області, з’їхалися понад півтори сотні фермерів з різних куточків країни.

Вже вкотре відома компанія відкрито ділиться з колегами своїми напрацюваннями — Дні поля, які скликають тих, хто прагне ознайомитися з передовими технологіями, дізнатися про сучасні засоби захисту рослин, насіння вітчизняної та закордонної селекції, стали традиційними. Цього разу у центрі уваги опинились пізні зернові: кукурудза, соя, соняшник. Зокрема, повною мірою були виправдані сподівання гостей під час відвідування демонстраційних посівів сої. Адже кожен бажаючий мав змогу оцінити сортову реакцію рослин на умови жорсткої ґрунтової та повітряної посухи, що вже кілька місяців панує на території Центрально-Західного Лісостепу. Агрономи та керівники господарств власноруч вираховували кількість зав’язаних бобів, аналізували морфо-тип рослин, знайомилися з сортами нового покоління, та звичайно, підбирали сорти, найбільш придатні до власних умов вирощування. Як відомо, компанія «VITAGRO» підтримує тісні партнерські та дружні відносини з всесвітньо відомими провідними канадськими оригінаторами насіння сої, такими як Semences Prograin та Sevita International. І чимало сільгоспвиробників вже випробували насіння цих культур та переконались в його якості і високій врожайності.

Роман Рибак, комерційний директор, член Ради директорів ГК «VITAGRO» зазначає: «Не багато підприємств можуть собі дозволити зробити такі великі демо-ділянки для різних культур, найняти агрономів для їх догляду, спланувати технологічну стратегію вирощування – адже це потребує багато сил, часу та уваги, а роботи і без цього на кожному господарстві чимало. Я пишаюсь тим, що завдяки нашій організації таких науково-практичних семінарів, як сьогодні, аграрії мають змогу порівняти різні сорти та гібриди на демонстраційних ділянках з тими, що виростили на своїх полях, оцінити переваги новинок».

 Тож, відвідувачі на власні очі побачили ділянки екологічного випробування нових сортів сої, насінництво яких буде вестися компанією «VITAGRO» вже у 2017 році під торговою маркою «Семеліта». Адже перед тим, як запропонувати певний закордонний сорт своїм партнерам, фахівці та науковці агрономічної служби «VITAGRO» досліджують та відпрацьовують сортову технологію вирощування культури, щоб знати всі її особливості.

Загалом на Дні поля «VITAGRO» були представлені сорти та гібриди більше 10 світових-компаній оригінаторів, а саме більше 100 гібридів кукурудзи, до 50 – соняшнику та близько 25 сортів сої. Микола Сучек, начальник відділу насінництва ГК «VITAGRO», висвітлює стратегію насінництва компанії: «Сорти насіння, які пропонує «VITAGRO», універсальні і підійдуть для посіву у різних кліматичних зонах. У них закладена генетична стійкість до низки хвороб та шкідників, висока продуктивність. В нашому портфоліо кожен аграрій знайде продукт, який його зацікавить. Спеціалісти «VITAGRO» надають науково-технологічний супровід у вирощуванні та збиранні виробникам, які цього потребують, адже наша компанія щиро зацікавлена в тому, щоб аграрна галузь в Україні процвітала. Для цього треба розвиватись всім».

Слід відзначити, що однією з родзинок «VITAGRO» є «Програма спільного вирощування насіння сої», яка об’єднує все більше і більше господарств з різних регіонів та на сьогодні вже дала свої позитивні результати. Наприклад, ПП «Богдан і К», що у Снятинському районі на Івано-Франківщині, отримало у 2016 році по 30 ц/га сої супер раннього сорту Богеміанс, і це в умовах аномальної посухи. Аналогічні відгуки були від керівників господарств Житомирської, Волинської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької областей. «Програма спільного вирощування» – це ретельно відпрацьована система догляду за культурою з безпрограшним результатом для агровиробника – за технологічною картою «VITAGRO».

Здивували присутніх і господарські показники гібридів кукурудзи та соняшника, представлених на демо-ділянках. У гостей дійства була можливість оцінити посіви, почути безпосередньо від представників компаній-оригінаторів про тонкощі сортової агротехніки та сучасні інновації, зокрема від французької компанії «Маїсадур» і української селекційної агрокорпорації «Степова».

Багато серед гостей Дня поля було фермерів, які є вже багаторічними партнерами ГК «VITAGRO». Наприклад, Анатолій Тарнавський, агроном ТОВ «Гетьман Самойлович-Агро», що у Попільнянському районі Житомирської області, обробляє 2,5 тисячі гектарів площ, утримує тваринництво і вже чотири роки поспіль купує насіння кукурудзи та засоби захисту рослин «VITAGRO», запевняючи, що не помилився у виборі їх продукції: «Дуже важливо, що компанія надає для нас науковий супровід. Кваліфіковані агрономи, спеціалісти із технологій захисту рослин завжди охоче роз’яснять, у які строки краще проводити польові роботи, підкажуть, на що звернути увагу у процесі вирощування. Цього року нас дуже здивував гібрид кукурудзи від «Маїсадур» Vasili, який дав 1200 ц/га».

А Василь Салига, керівник приватної агрофірми «Бовшівська», що у Галицькому районі Івано-Франківської області, вже неодноразово купував у подолян насіння ріпаку. Результатом задоволений, планує продовжити партнерські відносини з ними і визначився, що куплятиме ще й насіння пшениці та сої.

Темпи розвитку сучасного виробництва вимагають від аграріїв активно шукати шляхи інтенсивного розвитку своїх господарств без втрачання якості продукції, виводити рослинництво на високі результати, які дозволять ефективно організувати збут. І багато сільгоспвиробників Західних та Центральних регіонів Україні вже змогли зробити важливі кроки розвитку за допомогою компанії «VITAGRO», впевнившись в її надійності та відповідальності.

Тетяна Бєлінська

[nggallery id=39]