ТЕХНОЛОГІЇ АГРАРНОГО ІНТЕЛЕКТУ НА ПОЛІ АГРОЦЕНТРУ «АГРОСКОП»

259
Один з лідерів на аграрному ринку ТОВ «Агроскоп Інтернешнл», який впроваджує інноваційні комплексні рішення не тільки з продажу продуктів партнерів, а й технологічного супроводу протягом всього періоду вирощування врожаю, уже не перший рік запрошує друзів на Дні поля. Цього разу компанія провела захід на постійно діючому Агроцентрі у с. Настасів Тернопільської області. Це спільний науковий, інноваційний та освітній проект компаній «Агроскоп» та «Агропродсервіс», що займає вагоме місце в інформаційному забезпеченні стратегії розвитку аграрного бізнесу.
Директор з маркетингу ТОВ «Агроскоп Інтернешнл» Наталія Рязанцева з приводу проведеного заходу зауважила, що компанія переслідує мету не тільки бути логістичним ланцюгом між аграріями і виробниками насіння, засобів захисту, добрив, а стати для кожного фермера партнером з комплексного супроводження вирощування врожаю. Одним із способів реалізувати амбіційне завдання стала організація стаціонарних випробувальних центрів з проведення наукових досліджень різних технологій у рослинництві. На базі ПАП «Агропродсервіс» вдалося створити такий полігон випробувань під лозунгом «Технології аграрного інтелекту», який діє другий рік. До цього процесу залученні досвідчені фахівці в агрономічній галузі. В Агроцентрі «Агроскоп» представлені продукти більше десятка партнерів компанії, які перевіряються у польових умовах, програма досліджень передбачає вивчення різних комбінацій технологічного процесу. Особливістю таких випробувань можна назвати те, що компанія опубліковує не лише технологічні результати, а й здійснює розрахунки економічної ефективності по кожній культурі. Результати роботи, як правило, демонструються на таких заходах і розповсюджуються серед гостей, яких сьогодні приїхало понад 100.
Керівник Агроцентру ТОВ «Агроскоп Інтернешнл» Тарас Опанасенко ознайомив гостей Дня поля із обсягом випробувань, що проводяться компанією. Зокрема, він повідомив, що на ділянці 10 га розміщені такі культури як пшениця, кукурудза, соняшник, соя, ріпак, цукрові буряки. Одночасно фахівці «Агроскопу» досліджують від 10 до 80 сортів чи гібридів однієї культури залежно від попиту. Кожен із представлених сортів розглядається в схемі дослідів за прогнозованою урожайністю та розрахунковою потребою норм добрив, ЗЗР, стимуляторів росту, а також способів і термінів їх внесення. Після збору врожаю спеціалісти компанії визначають урожайність, вологість, засміченість, інші якісні параметри (цукристість, білок, клейковина). Надалі здійснюються економічні розрахунки, що представляються на відповідних стендах.
Для практичного ознайомлення із результатами досліджень гостей розподілили на декілька груп, які пройшли розробленими маршрутами і на власні очі змогли побачити реальні результати, задати питання представникам компаній-партнерів ТОВ «Агроскоп Інтернешнл». Серед них були присутні наступні: BASF, Bayer, DupontPioneer, Syngenta, Monsanto, Betaseed, Maisadour, Adama, Sesvanderhave, Limagrain, Euralis та інші. Усі бажаючі також ознайомилися із можливостями застосування інформаційних технологій, зокрема супутникового спостереження за станом посівів, що дає змогу оперативно виявляти зони нерівномірного розвитку культури і виправляти ситуацію.
Про плідну та взаємовигідну співпрацю із ТОВ «Агроскоп Інтернешнл» наголосили і його партнери, зокрема, компанії Syngenta та Bayer.
Керівник Західного регіону компанії Syngenta Валерій Голиняк зауважив, що як лідеру з продажу ЗЗР, насіння, важливо працювати із сіткою надійних дистриб’юторів. Серед усіх Агроскоп є одним із найкращих партнерів, через якого у великих масштабах реалізовується весь асортимент продукції Syngenta, а також насіння таких культур як кукурудза, озимий ячмінь та соняшник. Тобто «Агроскоп» сміливо можна назвати «золотим місточком» між компанією Syngenta та безпосередніми сільськогосподарськими товаровиробниками. Слід відзначити, що ТОВ «Агроскоп Інтернешнл» постійно вдосконалює свою функціональну здатність, співпрацею із аграріями підтверджує професіоналізм і шукає інноваційні напрями вирішення проблем. Це надзвичайно імпонує компанії Syngenta, адже не даремно співпраця уже триває понад 10 років. Одним із таких шляхів є надання товарного кредиту аграріям у вигляді насіння, ЗЗР чи добрив під забезпечення майбутнього врожаю, який компанія зобов’язується викупити за світовими цінами. Усе це дозволяє висловитись про те, що співпраця із ТОВ «Агроскоп Інтернешнл» пронизана сімейними вузлами довіри і впевненості у майбутньому.
Представник Bayer у Тернопільській області Володимир Чубарик наголосив, що їхня компанія працює лише з провідними дистриб’юторами на ринку України. До них належить і ТОВ «Агроскоп Інтернешнл» – національний представник виробників насіння, засобів захисту і добрив. Між компаніями існує повне порозуміння, тому «Агроскоп» є лідером в Західному регіоні з продажу продуктів Bayer, зокрема протруйників насіння, гербіцидів, фунгіцидів, інсектицидів та біологічних препаратів. Плідно працює Bayer з компанією «Агроскоп» і на таких дослідних полях як Агроцентр в с. Настасів.
Цього дня відбулася також ще одна неординарна подія. Компанія «Агропродсервіс», яка відома Україні своїми інноваційними підходами ведення аграрного бізнесу, розвитком різноманітних галузей, в тому числі переробної промисловості, урочисто відкрила завод з переробки сої. Він перероблятиме більше 35 тисяч тонн сої на рік, випускатиме майже 30 тисяч тонн висококалорійної макухи – корму для тваринництва, та 3,5 тисячі тонн нерафінованої соєвої олії. Підприємство розраховане не лише на переробку сої власного виробництва, а й на закупівлю сировини у господарствах Тернопільщини. Нерафінована соєва олія буде реалізовуватися на внутрішньому та зарубіжних ринках. Із загальної кількості виробленої на заводі макухи, 20% залишатиметься для власних потреб компанії «Агропродсервіс», решта – для реалізації споживачам.
Загалом День поля пройшов на високому рівні, вийшов інформаційно насиченим, а найголовніше, у дружній атмосфері партнерів ТОВ «Агроскоп Інтернешнл» та сільськогосподарських підприємств. Усі присутні впевнені у продовженні тісної і взаємовигідної співпраці на українських полях.
Коментарі сільськогосподарських товаровиробників
Засновник компанії «Агропродсервіс» Іван Чайківський, розповідаючи про заснований минулого року Агроцентр, подякував за плідну і наполегливу працю партнерів – ТОВ «Агроскоп Інтернешнл», особисто його керівнику Ірині Івановій та величезній команді професіоналів. Він зазначив, щоб без їхньої любові до землі, людей неможлива була б співпраця у сфері не тільки ведення сільського господарства, а й агроконсалтингу. Для цього, власне, і створений центр з проведення наукових досліджень, випробувань інноваційних розробок.
Генеральний директор ПАП Агропродсервіс» Андрій Баран підтвердив партнерські відносини із ТОВ «Агроскоп Інтернешнл». Варто згадати лише той факт, що за 14-ти річну історію «Агроскоп» 12 років співпрацює із підприємством з Настасова. Починалося все із дистриб’юторських поставок насіння, ЗЗР, добрив, обсяги яких постійно зростали. «Агроскоп» проявив себе протягом усіх років надійним партнером, жодного разу не підводив та йшов на взаємовигідні компроміси, особливо в ціновій політиці. На сьогодні відносини купівлі-продажу переросли комплексний науковий супровід спеціалістів господарства, ознайомлення з новинками фірм-партнерів. Враховуючи важливість оновлення знань в аграрній сфері через мінливість погодно-кліматичних умов вирощування, маємо на меті розширити діяльність Агроцентру до постійно діючої аграрної школи.
Завітали на свято і гості з Подільського краю. Зокрема, ТОВ «Агропартнер 1», яке обробляє понад 12 тис. га, представляв його директор Володимир Федченко. Для такого великого підприємства важливим є постійно слідкувати за новими пропозиціями щодо технологічної та агротехнічної складової вирощування сільськогосподарських культур. Тому вони обрали партнером «Агроскоп» майже 10 років назад і не помилилися. Адже «Агроскоп» – це надійність, стабільність, гарантія. Слід відмітити, що поряд із продажем насіння, ЗЗР та добрив спеціалісти постійно виїжджають на місце, надають консультації, поради, запрошують на подібні заходи як сьогодні. Без цього підприємству було б важко досягнути позитивних результатів у своїй роботі.
Головний агроном ТОВ «Агрофірма «Медобори» Підволочиського району Анатолій Коваленко засвідчив, що підприємство користується послугами «Агроскопу» більше 12 років. Через них закупляє понад 50% насіння таких культур як цукрові буряки, ріпаку, сої, кукурудзи; майже 100% хімічних засобів, мікродобрив. Робота постачання від ТОВ «Агроскоп Інтернешнл» організована дуже чітко, все відбувається без затримок, а якість продуктів партнерів цілковито задовольняє. «Нам також цікава співпраця щодо випробування нових розробок та ознайомлення з результатами досліджень на таких заходах як День поля, що відбувається в ПАП «Агропродсервіс» – зазначив пан Анатолій.