Енергія руху

249

Ставши найбільшим постачальником комплектуючих для промисловості, компанія «Галпідшипник» піднімає планку обслуговування своїх клієнтів, пропонуючи  технічний сервіс європейського рівня.

АВТОР: Сергій Шаров

Підкорювати нові вершини – один із принципів роботи компанії, яка за 24 роки виросла з невеликого підприємства до національного постачальника комплектуючих для вітчизняних виробників. Зараз асортимент компанії наближається до 100 000 різних товарів, які «Галпідшипник» пропонує підприємствам України та Молдови. За минулий рік підприємство, де працюють понад 160 співробітників, сплатило близько 65 млн. гривень податків до бюджетів усіх рівнів, а за 8 місяців поточного року – вже понад 48 млн. гривень. «Ми закуповуємо продукцію в компанії «Галпідшипник» вже не перший  десяток років. Вони одні з найбільших у цій сфері. Із якістю і поставками ніколи проблем не було», – каже Володимир Волобуєв, керівник групи відділу постачання Іллічівського морського торгового порту.

Необхідна альтернатива

«Галпідшипник» – майже ровесник незалежної України. Компанія була заснована 1992 року і стала альтернативою підприємствам системи постачання колишнього СРСР. Появи такої компанії вимагав сам ринок: у країні йшла приватизація і модернізація найбільших промислових підприємств, для роботи яких були потрібні систематичні поставки різних запчастин і деталей. «У цей період зруйнувалася стара система поставок, і підприємствам було вкрай важко знайти комплектуючі для свого обладнання», – пояснює своєчасність моменту Олександр Тільман, засновник і директор компанії.

Вагомою перевагою молодої компанії стала близькість її головного офісу у Львові до кордону України з країнами Євросоюзу, де знаходилися офіси найбільших виробників комплектуючих. «Галпідшипник» зумів швидко налагодити імпорт потрібної для країни продукції. Все починалось з кількох типів аграрних і автомобільних підшипників. Асортимент компанії зростав одночасно з продовженням приватизації промисловості. Щоб забезпечити зростаючий попит, на підприємстві перейшли на пряму дистрибуцію з найбільшими виробниками підшипників. У 1996-му «Галпідшипник» став першим в Україні офіційним дистриб’ютором найбільшого шведського концерну SKF. Шведи виробляли не тільки підшипники, але і готові підшипникові вузли, ущільнення і системи змащування. Вся ця продукція поповнила асортимент української компанії. «Ми євроорієнтована компанія, вчимось у європейців, переймаємо досвід і впроваджуємо його на території України», – зазначає Тільман.

До кінця 1990-х в українській економіці почалися перші ознаки економічної кризи. Більшість підприємств взялися за оптимізацію бюджетів і стали шукати на ринку ідеальне поєднання якості та ціни. У «Галпідшипник» вирішили зробити те, чого не робили їхні конкуренти – запропонувати однотипний товар у різних цінових діапазонах. Компанія стала дистриб’ютором найбільших виробників промислових комплектуючих. «Найголовніша перевага ТД «Галпідшипник» – мультибрендовість не тільки щодо підшипників, але й у всьому своєму асортименті. Підбір потрібної продукції йде дуже швидко. Можна просто зателефонувати і відразу дізнатися, що є на складі – що доступно, а що ні. Підбір іде майже онлайн. У цьому дуже великий плюс», – каже Юрій Шевчук, старший інженер забезпечення запчастинами корпорації «Данон Україна».

У результаті французька група NTN-SNR стала для «Галпідшипник» постачальником підшипників для автомобільної та аграрної техніки. Німецький холдинг Shaeffler налагодив поставки підшипників кочення, ковзання, шарнірних і лінійного переміщення, спеціалізованих пристосувань для підшипників. Американська компанія Timken, крім усього іншого, привезла на склад «Галпідшипник» конічні роликопідшипники. Також номенклатура розширилася транспортерними стрічками Megadyne; пасами Optibelt, Continental ContiTech, Rubena; привідними ланцюгами Renold і муфтами KTR. «Беручи до уваги той асортимент продукції, яка є у ТД «Галпідшипник», ми повністю задоволені нашою співпрацею. Із тих виробів, які нам потрібні, вони можуть запропонувати не один варіант, а кілька, і ми вибираємо той, що найбільше відповідає нашим вимогам до характеристик», – розповідає Антоніна Герета, в. о. керівника відділу постачання агрохолдингу «Мрія».

Зараз географія постачальників «Галпідшипник» вже вийшла за межі Європи. На складах компанії можна знайти товар з Японії, США та Китаю, продукція з якого ще більше розширила ціновий діапазон компанії. Стратегія спрацювала. На сьогодні «Галпідшипник» обслуговує більше 15 000 компаній на рік. Серед них не тільки великі агрохолдинги, а й невеликі підприємства, які вміють рахувати гроші. «Наша ідеологія така: будь-який клієнт, який прийшов до нас, повинен отримати повний спектр продуктів відповідно до своїх фінансових можливостей», – пояснює Тільман.

Щоби стати до своїх клієнтів ще ближче, «Галпідшипник» почав створювати власну мережу філій. У 1996 році офіс компанії відкрився у Києві, у 1998-му стрічку перерізали у Запоріжжі та Донецьку, а в період з 2000 по 2012 роки філії «Галпідшипник» відкрилися у Харкові, Одесі, Вінниці та Кропивницькому. «Свої склади у регіонах допомагають їм доставляти товар максимально оперативно. Наприклад, ми знаємо, що на наші замовлення завжди є гарантія доставки у відповідний термін – протягом трьох-чотирьох днів. Усі документи щодо якості, сертифікати – все це у них є. Дуже грамотно працюють люди», – ділиться досвідом співпраці Волобуєв із Іллічівського морського торгового порту.

Мережу філій компанія налаштувала в залежності від особливостей кожного регіону. Наприклад, на своїх складах в Одесі зберігають деталі, які можуть знадобитися у морських портах, а деталі до сільгосптехніки їдуть у філії в аграрних регіонах України. «Працювати з ТД «Галпідшипник» дуже зручно ще й завдяки їх територіальному розміщенню. У нас багато постачальників, але далеко не всі вважаються у нас ключовими. Є ті, які приходять і йдуть, але з компанією «Галпідшипник» у нас тривала історія співпраці, це один із наших основних постачальників підшипників», – зазначає Герета з агрохолдингу «Мрія».

Ще один популярний напрямок бізнесу «Галпідшипник» – технічне обслуговування обладнання. У компанії впевнені, що працездатність механізмів залежить не від бренду купленого товару, а від правильності його обслуговування. Зараз у структурі підприємства створено чотири сервісні центри, сертифіковані фахівці яких мають великий досвід у вирішенні різного роду проблем. Інженери «Галпідшипник» систематично проходять стажування у компаній, обладнання яких продає їх підприємство. Сьогодні послугами технічних центрів «Галпідшипник» користуються 5000 компаній, які працюють з підприємством на постійній основі. Як авторизований дистриб’ютор шведського концерну SKF, «Галпідшипник» став єдиним українським партнером шведів із технічного обслуговування. Це відкриває клієнтам української компанії доступ до інновацій SKF. «Ми підтримуємо високий рівень європейських стандартів, упроваджуємо найсвіжіші та необхідні розробки інженерів компаній, відомих у всьому світі», – каже Тільман.

Постійне підвищення кваліфікації дозволяє інженерам «Галпідшипник» однаково якісно виконувати найрізноманітніші операції: балансування роторів, робочих коліс і турбін, лазерне центрування валів, пасових і ланцюгових передач. Для цього в інженерів компанії є найсучасніше обладнання. Наприклад, процес вивірки валів проводять за допомогою високоточного лазерного обладнання ТKSA, лазерне тестування обладнання здійснюють спеціальним пристроєм EasyLaser, а вібродіагностику  – за допомогою аналізатора Microlog CMXA. Для вимірювання крутного моменту в компанії є оптоелектронний вал Dataflex. Він дозволяє візуалізувати небезпечні піки крутного моменту, які часто неможливо розрахувати, але можна визначити під час практичних випробувань. Такий моніторинг дає змогу не тільки відстежити стан техніки в поточний момент, але і попередити її збої у майбутньому. «Нас цілком влаштовує те, що компанія може не тільки поставити потрібні запчастини, а й налагодити вже працююче обладнання. Наприклад, коли мені на компресорній аміачній установці треба було відцентрувати двигун, то фахівці «Галпідшипник» зі своїм обладнанням зробили цю роботу за півдня. Причому швидко і якісно», – згадує Шевчук із «Данон Україна».

Універсальне майбутнє

У ТД «Галпідшипник» ретельно стежать за уподобаннями своїх основних клієнтів, зокрема, за аграрними компаніями. Асортимент компанії змінюється в залежності від того, якій техніці віддають переваги українські аграрії. Зараз драйвером продажів компанії є підшипники, які приносять 57% від усіх продажів. На другому місці з продажу – паси – 19%. Частина виручки припадає на масляні ущільнення, конвеєрні стрічки, ланцюги та інші товари.

Компанія не зупиняється у своєму прагненні стати універсальним постачальником для українських промисловців. На виставці «Зернові технології 2016» ТД «Галпідшипник» спільно з компанією NTN-SNR,  окрім підшипників і підшипникових вузлів для сільгосптехніки, представив сучасні індукційні нагрівачі FastTherm і Polipump – інноваційну систему для автоматичного і одночасного змащування до 35 вузлів.

Своє майбутнє у компанії бачать у розвитку інжинірингового напрямку бізнесу. Зараз у ТД «Галпідшипник» уже є ряд спеціальних рішень для компаній автомобільної, аграрної, будівельної галузей і для сектору альтернативної енергетики. Також готові методики для деревообробних підприємств, кондитерських фабрик і металургійних заводів. Усього в компанії є рішення для більш ніж 20 типів виробництв. Тільман впевнений, що попит на такі комплексні рішення зростатиме. «На даний момент в Україні спостерігається відсутність кваліфікованих фахівців, і ми пропонуємо своїх сертифікованих співробітників, а також комплексні галузеві рішення, розроблені світовими виробниками комплектуючих», – пояснює він. «Швидкість, ефективність і надійність – ось що можна сказати про ТД «Галпідшипник», – констатує Володимир Зюмкін, головний інженер компанії «Чумак».