Стевія – заміна цукру з користю для здоров’я

722

Людина завжди намагалася шукати користь зі всього, що існує навколо. З іншого боку її нетерплячість спонукає отримувати результат швидко та в значних масштабах. Якщо говорити про вживання цукру, то найпростішим способом його отримання є інтенсивне вирощування солодких коренів (цукрових буряків) або тростини. Та медичні дослідження останніх десятиліть довели, що надмірність споживання «солодкого піску» тільки шкодить здоров’ю людини. На сьогодні цукор є у складі багатьох продуктів харчування і у різних формах, а це підсилює негативний вплив речовини. Тож варто задуматись над альтернативними джерелами цукру, особливо в умовах постійного здорожчання цього продукту.

Знайомтесь – трава стевія, до складу якої входять стевіозид і ребаудіазід. Ці глікозиди не шкодять здоров’ю людини та не мають калорійності, але вони солодше звичайного цукру в 300 разів. Солодкість стевії має невуглеводну природу, тому практично не має калорійності. Її використовують замість цукру для підсолоджування страв.

Стевія також містить багато антиоксидантів – кварцетин, рутин, мінеральних речовин – кальцій, фосфор, калій, цинк, хром, магній, селен, мідь, а також вітаміни – група В, А, С, Е.

Варто зауважити, що у світі вирощування трави набирає обертів. На сьогодні світовий обсяг ринок екстракту стевії становив понад 300 млн дол. США. Для України стевія є перспективною культурою, яка росте на всій території країни у відкритому ґрунті.