КРОНОС-6 – КРАЩИЙ ІННОВАЦІЙНИЙ АГРЕГАТ ДЛЯ ОБРОБІТКУ ҐРУНТУ

446

В рамках Міжнародної виставки сільськогосподарської техніки і обладнання «ІнтерАГРО 2016» уже втретє організатори провели конкурс InterAGRO Innovation Award. Метою цього заходу було визначення найкращих рішень у виробництві техніки та обладнання. На конкурсі комісія оцінювала понад 30 інноваційних рішень за п’ятьма номінаціями. У номінації «Машини для обробітку ґрунту і посівів. Інноваційна техніка та обладнання» перемогу здобула дискова борона Кронос-6 від компанії Veles Agro.

Компактна дискова борона Кронос-6 призначена для швидкого поверхневого обробітку стерні зернових і механічних культур з інтенсивним розпушуванням, кришенням та перемішуванням ґрунту, одночасним підрізанням рослинних решток, створенням оптимальних умов для розвитку ґрунтової біоти.

До особливостей конструкції агрегату можна віднести такі:

– дискові робочі органи змонтовані попарно на одній пружній стійці, яка через ґумові амортизатори кріпиться до рами. Це забезпечує нелінійні низькочастотні коливання дискових робочих органів у вертикальній площині з амплітудою до 20 мм і високочастотні коливання у горизонтальній площині з амплітудою 2-3 мм;

– диски встановлено на відстані 220 мм, у два ряди чим забезпечується обробіток ґрунту одним диском шириною 110 мм, що дозволяє гарантувати 100% підрізання та формування рівного дна обробітку навіть за важких умов використання;

– агрегат комплектується оригінальним ґумовоклиновим котком закритого типу, який забезпечує якісне поверхневе та підповерхневе ущільнення обробленого шару ґрунту;

– середня глибина роботи агрегату становить 6 см при режимі швидкості від 7,4 до 14,5 км/год, продуктивність при цьому може складати 4,3-8,4 га/год, рекомендована потужність трактора дорівнює 200-250 к.с.

Стосовно перемоги у конкурсі InterAGRO Innovation Award заступник комерційного директора з технічних питань компанії Veles Agro Віктор Плахотній зауважив, що переможець Кронос-6 – результат багаторічних наукових досліджень компанії, впровадження кращого світового досвіду та інноваційних рішень в українських реаліях. Дискову борону Кронос-6 можна сміливо назвати сучасним «лущильником», який якісно обробляє ґрунтову поверхню. Це підтверджується маркетинговими дослідженнями попиту на ринку сільськогосподарської техніки, адже аграрії бажають застосовувати агрегати, які б не глибоко, але якісно обробляли поверхню. Саме таку машину компанія Veles Agro представила на виставці «ІнтерАГРО 2016». У конструюванні цієї борони було застосовано досить багато інноваційних рішень. Тому компанія подала документацію на участь у конкурсі. В результаті проведення заходу Veles Agro стала єдиним вітчизняним виробником, який отримав нагороду за інноваційні рішення у класі машин для обробітку ґрунту.

Віктор Плахотній також зазначив: «Дослідні зразки дискової борони вже працюють у полях, зокрема у Вінницькій та Одеській областях. Вони показали доволі хороші результати, якими ми більш ніж задоволені, адже конструкція агрегату була прорахована надійно. Господарства, спершу взяли агрегат на випробування, побачили як він працює, і придбали для себе. Цього року компанія Veles Agro запускає дискову борону Кронос-6 та її модифікації у серійне виробництво».