“ІнтерАгро” – 2016. Місце зустрічі змінити не можна

305

Кінець року асоціюється в аграріїв із завершенням збору врожаю, підведенням підсумків, зведенням економічного балансу. Це також період раціонального планування своєї діяльності на наступний рік, який розпочався з першим засіяним гектаром озимини. Тому, коли завершився бурхливий час осінньо-польових робіт і є можливість спокійно подумати, варто зважити необхідність закупівлі пально-мастильних матеріалів, насіння, мінеральних добрив, засобів захисту, а також ознайомлення із новинками сільськогосподарської техніки і обладнання. Таку можливість надає найбільший виставковий захід на теренах України – «ІнтерАгро» – яка пройшла 8-11 листопада 2016 року.

Традиційно Міжнародна виставка сільськогосподарської техніки і обладнання зустрічала гостей у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» на київських Нивках. Експонати відомих світових та вітчизняних брендів, а це 300 компаній, були розміщенні у 3 павільйонах на загальній площі понад 30 000 кв. м. Враховуючи присутність учасників з 20-ти країн та понад 15 000 відвідувачів, організатори виставки засвідчили, що захід поточного року став одним із найбільших серед усіх попередніх. Особливістю цьогорічної виставки стали проведення інтерактивних дебатів між представниками влади, бізнесу та фахівців аграрного сектору; конференцій та круглих столів за участю почесних гостей з Німеччини, Франції та Держави Ізраїль, які вперше представляють свою країну.

Партнерами ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» у проведенні виставки були: Українська аграрна конфедерація, Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу», Торгово-економічний відділ посольства Німеччини в Україні, Торгово-економічний відділ посольства Франції в Україні.

Захід відбувався за підтримки Міністерства аграрної політики і продовольства. Зокрема, керівник відомства Тарас Кутовий на урочистому відкритті виставки зазначив, що проведення такої виставки є надзвичайно важливою для будь-якого аграрія, який має можливість самостійно ознайомитися із зразками сільськогосподарської техніки та обладнання, проконсультуватися із представниками безпосереднього виробника. Результати роботи сільськогосподарської галузі сприяють в активізації виставкового руху в Україні, що сприймається надзвичайно позитивно для стратегічного розвитку цього сектору економіки.

Привітали учасників та відзначили важливість проведення виставки «ІнтерАгро» також президент Української аграрної конфедерації, народний депутат України Леонід Козаченко, посол Німеччини в Україні Ернст Райхель, посол Ізраїлю в Україні Іліав Білоцерківський і директор Національного агентства з підтримки французької економіки Business France в Україні Алекс Струве.

Серед світових аграрних брендів, які представили новинки сільськогосподарської техніки та обладнання на 2016/2017 роки, на Міжнародній виставці «ІнтерАгро 2016» були присутні Horsch, Claas, Amazone, Merlo, New Holland Agriculture, Bednar, Kuhn, John Deere, Case IH Agriculture, Vaderstad, Househam, Lemken, Berthoud Agricole SAS, Hardi, Sharmuller, Tecnoma, Pottinger, Manitou, Massey Ferguson, Maschio Gaspardo, Kverneland, Gregoire Besson, Mzuri, Hagie, JSB, Fendt, Challenger та інші.

Вперше на виставці «ІнтерАгро» представлено Національний павільйон Держави Ізраїль. У роботі павільйону взяли участь провідні ізраїльські компанії в сферах крапельного зрошення, захисту рослин, переробки молока, тепличного господарювання: Netafim, (крапельне зрошення та мікро-іррігація), Adama (засоби захисту рослин), ABL Technologies (обладнання для переробки молока), Naan Dan Jain (крапельне зрошення та управління водними ресурсами), Hishtil (виробництво посадкового матеріалу), A.R.I. (захист систем транспортування рідини), A.I.K. (крапельне зрошення відкритого ґрунту та будівництво теплиць).

Загалом Міжнародна виставка сільськогосподарської техніки та обладнання «ІнтерАгро 2016» пройшла успішно, завдячуючи чіткій організації та активній участі відвідувачів. Усі присутні будуть чекати плідної зустрічі на тому ж місці наступного разу…

Андрій Сава