Полтавщина приєднується до кооперативного руху

247

Полтавська область вважається одним із лідерів за виробництвом молока в Україні. Тому цілком передбачуваним став той факт, що наступним регіоном, який долучився до лав Всеукраїнського аграрного кооперативу, стала Полтавщина.

З ініціативою приєднатися до ВАК виступили самі полтавчани. Керівники місцевих органів влади звернулися до уповноважених представників ВАК та запропонували долучити до кооперативної родини і мешканців сіл Полтавської області, аби разом рухатися в напрямку розвитку сільського життя і підвищення його добробуту.

«Те, що Всеукраїнський аграрний кооператив знають далеко за межами основного регіону його діяльності – гарний знак, – зазначив голова ВАК у Черкаській області Олег Станіславович Шаргородський. – Це означає, що кооперативні об’єднання – актуальний на сьогоднішній день напрямок господарювання. Люди зацікавленні у можливості заробляти на своїх приватних господарствах, вони хочуть працювати у своєму селі, на своїй землі. Ми із радістю пристали на пропозицію полтавчан, і вже почали налагоджувати діяльність ВАК у кількох районах Полтавської області».  

Протягом 11-14 листопада вже відбулися зустрічі керівництва ВАКу із представниками районної влади, сільськими головами та місцевими громадами на території Хомутецької, Слобідської, Велико-Сорочинської та Савинцівської сільських рад Миргородського району. Присутні на зборах мешканці сіл сприйняли інформацію про створення кооперативу з великою зацікавленістю. Настрій населення на час проведення зустрічі був позитивний. Озвучувалося багато питань і пропозицій. Зокрема, мешканці села Черкащани висловили побажання відвідати Монастирищенський район на Черкащині, щоб самостійно впевнитися в перевагах роботи кооперативу.

 

«Потреба в кооперативах є, – говорить голова ВАК у Полтавській області Віктор Гаркуша. – Ми знаходимося на правильному шляху. Під час зустрічей з представниками місцевої влади ми відчули, що є і підтримка, і  зацікавленість. Наприклад, у Хорольському районі питання діяльності кооперативу є плановим для розгляду координаційною радою. У Миргородському районі збори пройшли на дуже високому рівні: на них були присутніми голова районної ради, начальник управління АПК, його заступник, 25 голів сільських рад, секретарі. Варто зазначити, що активність на зібраннях зазвичай дуже висока. Люди цікавляться подробицями, сільські голови навіть у чергу записувалися, щоб скоріше провести зустріч саме у їхньому селі».

Поділитися досвідом на Полтавщину завітав голова ВАК у Черкаській області Олег Станіславович Шаргородський. Він не з чуток знає весь процес становлення кооперативу на Черкащині. Можна сказати, був першопрохідцем у цій царині. Він відповідав на питання, що звучали з зали, розповідав про переваги і можливості ВАК. Також жителям Полтавщини презентували програми, які дозволять селянам заробляти кошти на своєму господарстві: «Прибуткове молоко», «Корова в молоду сім’ю», «Відгодівля бичка», «Золота теличка», «Прибуткова годівля тварин», «Домашнє подвір’я»

Попереду багато роботи: організаційні питання, облаштування молокоприймальних пунктів, підготовка кадрів тощо. Поки що ВАК діятиме на території трьох районів Хорольського, Миргородського, Лубенського районів, але надалі розширюватиме географію.

«Головна мета кооперативу – це дати можливість людям заробити. Ми доводимо, що кооператив – це серйозна і перспективна структура. І, відповідно, маємо підтримку людей», – підсумував Віктор Гаркуша.